Страница 42 от 119 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #616

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @hell - > Имам я от миналият месец,купена от Метро

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #617

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @s_man -> наистина този фирм на твоята Дива е с доста странен номер на релийза. Пробвай да го флашнеш с най-новият 2901, като спазваш инструкциите от 1-ви пост в "Полезни съвети". Ако имаш ТВ Филипс, засега трябва да сложиш 2388. Фирмът не може да се бекъпне по нормален начин от самият плеър, но не виждам защо трябва да го правиш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #618

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @amonev -> пробвай довечера да я изключиш от фронт бутона ON/OFF и виж дали ще се включи отново. Абе май Дивата не иска да спи, иска да я гледаш постоянно ...
    Дали ще е от бутона или от дистанционното няма разлика. Стига да стане червен бутона. Когато е червено определено е загасена. На телнета и в логовете се вижда, че гаси и буут-ва и от бутона и от дистанционното.
    Това по-скоро прилича на WoL (Wake on Lan), за да се пали или вътре гепва точец по някаква причина покрай IR приемника. Наподобява на сигнала, който идва от IR и нещото си мисли, че си натиснал пауър бутона на дистанционното (или на запалката ), за да го запалиш. Поне WoL така работи. Само за тест може да разкачиш мрежовия кабел, ако си с такъв и/или wireless-a. Усб също може да го палне (усб клавиатура ми пали един комп). Въобще разкачи едно по едно устройствата от периферията, за да определиш кое е (ако ти е важно де). Лично аз не съм я гасил откакто я имам, тъй като не виждам смисъл да го правя.

    Успех

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #619

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте,

    благодарение най-вече на този форум от неделя и аз съм притежател на въпросния плеар. Купен с фърм от 16.11.2009. При първо тестване (без вътрешен хард диск) се държи учудващо добре. Плейва почти всичко(някои видео формати му се опъват ... ама то и VLC не плейва всичко). Вижда всички шернати папки през мрежата, показва субтитри ... изобщо - много съм доволен.
    Днес му купих хард (WD Caviar Green WD10EARS 1TB) ще го тествам и с него.

    мерси на всички които дават своя принос за този прекрасен форум.


  6. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #620

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Откак съм с фирм 2901, Дивата ми се включва нощем към 12.30-01.00 часа. Във форума на Райан писаха че може да е от енергоспеставящи крушки - нямам такива, нито пък проблеми с тока ... егати филма честно
    Може да е от някое друго дистанционно, и въобще някакъв източник на светлина - има доста източници възможни. Залепи прозорчето на инфрачервения приемник с нещо непрозрачно за през нощта или просто го закрий по някакъв начин така че и оригиналното дистанционно да не може да го задейства по никакъв начин и тогава ще можеш да потвърдиш или изключиш тази възможност

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #621

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Откак съм с фирм 2901, Дивата ми се включва нощем към 12.30-01.00 часа. Във форума на Райан писаха че може да е от енергоспеставящи крушки - нямам такива, нито пък проблеми с тока ... егати филма честно
    и аз съм с този фирм но загася ли я нищо не може да я накара да тръгне сама - имам неопределен брой енергоспестяващи и енергонеспестяващи крушки от какви ли не марки, на всичко отгоре още не съм разбрал в кой контакт какви фази имам защото имам трифазен ток и не съм сигурен дали тв-то и дивата ползват една фаза (за нулата е ясно поне ) ама всичко работи засега според спецификациите ...
    за торен клиента - ами не съм и пробвал да го използвам, защото си имам NAS който съм си настроил да върши тази работа, при който нямам и проблеми с плейването на високи резолюции с изключение на чистите BD, но не виждам причина ако си работи добре, ако му се изведе и web интерфвйс през dyndns да се ползва ...

    това за друго дистанционно ми се вижда странно - та кой ще го натиска все по едно и също време, по вашите съвети трабва и лепенка на фотодиода да залепи че да изключи и тази възможност; така би могло да се държи само при WOL сигнал най вероятно от рутера, ако се рестартира по това време или се бъгва нещо.. или в момент ав който си подновява lease time ако си пуснал дивата да взима автоматично ип .. единствено с разкачане на кабела би изключил възможностите ..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    20
    #622

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от mano_chao
    Здравейте,

    благодарение най-вече на този форум от неделя и аз съм притежател на въпросния плеар. Купен с фърм от 16.11.2009. При първо тестване (без вътрешен хард диск) се държи учудващо добре. Плейва почти всичко(някои видео формати му се опъват ... ама то и VLC не плейва всичко). Вижда всички шернати папки през мрежата, показва субтитри ... изобщо - много съм доволен.
    Днес му купих хард (WD Caviar Green WD10EARS 1TB) ще го тествам и с него.

    мерси на всички които дават своя принос за този прекрасен форум.

    И аз съм си харесал същия хард, кажи ми на каква цена го взе и как се държи ?

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #623

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @amonev -> Не се изразих правилно за изключването. Трябва да извадиш жака и да го боднеш пак и така не може да се включи с дистанцията, оттам ще се игнорира всичко що излъчва IR сигнал и ще остане само ако нещо идва по входовете или хардуера. Това е май най-лесният тест.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #624

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от reloopz
    И аз съм си харесал същия хард, кажи ми на каква цена го взе и как се държи ?
    от Плесио (www.plesio.bg) за 169 лева. (може би някъде ще е по-евтин).

    Тествах го и с харда. Форматира се за 3 мин Абсолютно никакви проблеми. Копира се от всякъде. (малко по-бавно през PCто(Самбата) 1.4ГБ за 12-14мин и малко по-бързо през неговата си функция копи). Все пак минавам през Wi-Fi rooter , което ограничава връзката. Пробвах и да плеъвам директно през мрежата(от харда на компютъра) - също си плейва филма без накъсване.
    Торената също работи като пушка, торент от Замунда се смъкваше с около 400-500кб/с чат пат качваше и до 700кб/с , което си е абсолютно нормално.
    Всичко това без да правя някакви фокуси и ъпдейти на фирма.

    Без да искам да звуча като реклама, но смятам че плеара си струва парите и се държи учудващо добре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #625

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Без да искам да давам акъл за диск, но ако сега си купувах щях да взема 1,5ТБ

  13. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #626

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Последно, при мен има нещо генерално сбъркано...проблема ми е с връзката на дивата с другите компоненти, с мрежата няма проблем, имам 2 компа, вижда ги, чете от тях, обаче връзката към ресийвъра и тв-то нещо не е в ред...не знам дали от калпави контакти или има нещо друго.
    С последния фирм ACR 7.0.6 r.2388 не се оправи, ресийвъра "умира" когато включа HDMI от дивата, не може да се включи въобще, снощи изчезна звука на тв-то (след рестарт се оправи)...явно някой компонент не я харесва дивата...всичко, без субуфера и компа е вкл. в един контакт, с хубав разклонител със защита...единствения начин при който работи е с оптика или през цифровия вход на ресийвъра за звук, а HDMI директно в тв-то, пак не е съвсем читаво, защото като пусна 2 различни формата , .mkv с DTS и след него DVD DD5.1, примерно се чува едно пукане в колоните, докато тръгне файла...и още нещо, ако не изчакам да тръгне превюто и стартирам директно, 99% не тръгва звука, пробвах всички настройки - няма промяна. Без дивата, всичко работи без забележка, DVD през HDMI, цифров приемник за кабелна тв...Не знам какво да правя вече, какво да проверя...

    п.п. Не мога да си обясня забиването на ресийвъра през HDMI, кабелите са ми перфектни, позлатени, ресийвъра е SONY STR-DG720

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #627

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @alphabeta -> направи следното - изключи всички външни връзки от Дивата, ресийвъра (боксове, събууфъра ... всичко) и ТВ-то и пробвай само с HDMI кабела. Ако опита е успешен започваш да връзваш един по един другите компоненти и кабели, като след всяко пробваш дали всичко работи и ще стигнеш до това което бърка нещата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    20
    #628

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @ mano_chaoБлагодаря за инфото
    @broba - знам че колкото повече, толкова по-добре, но мисля че ще ми е достатъчно

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    5
    #629

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @alphabeta

    И аз и един колега сме по схемата HDMI към телевизора и оптика към ресивъра. И при двамани има проблема който описваш, че ако не изчакаш да тръгне preview-то на филма а директно го пуснеш звук няма. Проблема е доста досаден. Аз съм пробвал с 2901 на AC Ryan и там го има този бъг. Колегата е с оригиналния фърмуер на Диавата. Не знам къде трябва да го репортнеме този проблем.

  18. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #630

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @alphabeta -> направи следното - изключи всички външни връзки от Дивата, ресийвъра (боксове, събууфъра ... всичко) и ТВ-то и пробвай само с HDMI кабела. Ако опита е успешен започваш да връзваш един по един другите компоненти и кабели, като след всяко пробваш дали всичко работи и ще стигнеш до това което бърка нещата.
    Да, довечера това ще правя...

    @Filo, писах на съпорта на Дейзи, веднага ми отговориха...казват, че до 10-тина дни ще има нов фирм, който щял да бъде с подобрена работа на HDMI, може и другия проблем да изчезне, наистина е дразнещо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 119 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе