Страница 43 от 119 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    8
    #631

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Много странно нещо се получи при мен вчера изчезнаха ми сигорно над 10 филма в една папка и не мога да ги открия а на система инфо ми дава че имам 1.2TB свободно пространство тоест 300ГБ са заети. Като сметна всички филми които се виждат са общо 172ГБ ( http://iskampc.com/1tb-western-digit...he-sataii.html ) - това ми е HD
    Ако някои е имал подобен проблем нека сподели защо се получава така и каде ми изчезнаха филмите

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #632

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Filo
    @alphabeta

    И аз и един колега сме по схемата HDMI към телевизора и оптика към ресивъра. И при двамани има проблема който описваш, че ако не изчакаш да тръгне preview-то на филма а директно го пуснеш звук няма. Проблема е доста досаден. Аз съм пробвал с 2901 на AC Ryan и там го има този бъг. Колегата е с оригиналния фърмуер на Диавата. Не знам къде трябва да го репортнеме този проблем.
    Сигурно проблема е друг. Аз също съм с оптика към ресивъра и HDMI към телевизора и не съм имал никога проблем. За момента все още съм с упдейтнатия от Дива. Не знам дали ще помогне, но това е което съм правил: дойде с оригиналния, упдейтнах към новия, после ПлейОн и после обратно към ъпдейтнатия.

  4. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #633

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от hater
    Сигурно проблема е друг. Аз също съм с оптика към ресивъра и HDMI към телевизора и не съм имал никога проблем. За момента все още съм с упдейтнатия от Дива. Не знам дали ще помогне, но това е което съм правил: дойде с оригиналния, упдейтнах към новия, после ПлейОн и после обратно към ъпдейтнатия.
    Ами не знам, 3-ма сме с този проблем...за сега...аз започвам тестовете... на кой фирм казваш "ъпдейтнатия"?

  5. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #634

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Filo
    @alphabeta

    И аз и един колега сме по схемата HDMI към телевизора и оптика към ресивъра. И при двамани има проблема който описваш, че ако не изчакаш да тръгне preview-то на филма а директно го пуснеш звук няма. Проблема е доста досаден. Аз съм пробвал с 2901 на AC Ryan и там го има този бъг. Колегата е с оригиналния фърмуер на Диавата. Не знам къде трябва да го репортнеме този проблем.
    Пробва ли като изключиш опцията с preview? Доста ненужна опция според мен или поне не е направена както трябва.Може от това да изчезва звука.
    Повече време прекарвате май в търсене на проблеми вместо да намерите лесното и да не се занимавате с глупости.Отново повтарям единствения най-голям недостатък на Дивата е че няма сортиране на папките и файловете по име и дата на промяна.Представяте ли си ако имате 200 филма примерно и искате да намерите някой на който името започва с буквата М например а сте го качили преди час.Ще трябва доста да се прелиства докато се стигне до него.Да не говорим за mp3-ки.За сега това се избягва като преди името на папката слагаш някой символ (например [ ] ) и Дивата го слага най-горе.

  6. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #635

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @BaHko_goTuHoTo И това го пробвах,с превюто, същата работа...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #636

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta
    Ами не знам, 3-ма сме с този проблем...за сега...аз започвам тестовете... на кой фирм казваш "ъпдейтнатия"?
    http://ftp.daisytechbg.com/~bmarinov...v7.0.14.r2374/ - последен фирм с работещо Нет Радио - 16.11.2009

  8.  
     
  9. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #637

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Снощи разкачих всичко, едно по едно...пробвах само Дивата с ресийвъра, пак не работи HDMI, не "пали" ресийвъра...Накрая смених фирма с 2901 на AC Ryan и единия ми проблем отпадна, без да чакам да тръгне превюто, стартирам и има звук! Изчезна и "пукането" в колоните! Не пробвах с този фирм HDMI, довечера...
    @Hell беше споменал, че телевизорите на Philips имат проблем с този фирм, при мен работи, не забелязах проблем...гледах някъде около час, всякакви формати, всичко вървеше перфектно!

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #638

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @alphabeta -> има една опция във видео сетъпа 1080p 24Hz - ако е на ON (по подразбиране след флашването е на OFF) ще видиш за какво става въпрос (периодично става черен екрана), но щом нямаш проблеми по-добре сложи хакнатият 2901 от @titooo за да имаш работещо YouTube - линкове в 1-ви пост. Въпреки всичко, проблемите със видео настройките остават и това е от фирм 2901 !

  11. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #639

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @alphabeta -> има една опция във видео сетъпа 1080p 24Hz - ако е на ON (по подразбиране след флашването е на OFF) ще видиш за какво става въпрос (периодично става черен екрана), но по-добре сложи хакнатият 2901 от @titooo за да имаш работещо YouTube - линкове в 1-ви пост. Въпреки всичко, проблемите със видео настройките остават и това е от фирм 2901 !
    Ще погледна как е довечера...повече ме интересува проблема с HDMI на ресийвъра, дано да се оправи с новия фирм, който ще пуснат Дейзи
    В 2901 въобще не видях Youtube, има Picasa, Flickr и News
    Да те питам, при audio настройките има някакъв night режим - оn, off, comfort, за какво се използва, не видях някаква разлика...

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #640

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @alphabeta -> понеже моят ресийвър няма HDMI входове/изходи не мога да пробвам и да ти дам отговор за твоя проблем, но най-вероятно е свързан със съвместимостта от фирмуера. При мен HDMI кабела е към Филипса, а към ресийвъра съм с оптика и нямам проблем.

    Night mode - това е като настане вечер и звезди обсипят свода небесен ... (трябва обаче да ти е сверен часовника на плеъра) в зависимост от настройката се намаля автоматично звука на по-ниски нива ;-) -> http://www.acryan.com/forums/viewtop...t=3952&start=0

    Оригиналният 2901 е без YouTube, но съвестни граждани (@titooo и други) от форума на ПлейОн го добавиха отново и то с доста повече опции ;-)

  13. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #641

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @alphabeta -> понеже моят ресийвър няма HDMI входове/изходи не мога да пробвам и не мога да ти дам отговор за твоя проблем, но най-вероятно е свързан със съвместимостта от фирмуера. При мен HDMI кабела е към Филипса, а към ресийвъра съм с оптика и нямам проблем.

    Night mode - това е като настане вечер и звезди обсипят свода небесен ... (трябва обаче да ти е сверен часовника на плеъра) в зависимост от настройката се намаля автоматично звука на по-ниски нива ;-) -> http://www.acryan.com/forums/viewtop...t=3952&start=0

    Оригиналният 2901 е без YouTube, но съвестни граждани (@titooo и други) от форума на ПлейОн го добавиха отново и то с доста повече опции ;-)
    И аз така съм го свързал и сега няма ядове, довечера ще сложа фирма, който ми предлагаш...не че YouTube ме вълнува, ама защо пък да го няма...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #642

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Привет!

    До колегите от форума с проблема HDMI/TV/S-PDIF/Receiver които нямат звук:

    както писах на @alphabeta получих отговор, че това трябва би трябвало да изчезне в слезващия фирм. Сега само трябва да почакаме

    и да проверим.


  16. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #643

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    За момент се заблудих http://www.daisymm.com/index.php?cid...=&p=9&prod=244 помислих че съм пропуснал някой Firmware но явно са допуснали грешка в страницата. "Свали Firmware v7.0.0.r2347 (30 MB)"
    Не се ли знае орентировачно какво ново да се очаква?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #644

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Моднатия 2901 е много добър. Метафиидовете са супер

    Нищо че продължава да се включва нощем устройството, освен ако не му дръпна шалтера
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #645

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @ВаНко -> за подробности, колкото и малко да са около новият фирм е написано в пост #643 -> http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg396777

    @amonev -> моля те напиши с кой точно моднат 2901 си, защото аз поне имам 3 вида, но който не знае поне да се ориентира това което вижда от твоята снимка от кой фирм е. Когато правите тестове пишете и малко подробности.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 119 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе