Страница 40 от 119 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #586

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    ок, а какво да пиша на " net user id" и "net password"? ...а между другото, радиото работи перфектно...

  2.  
     
  3. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #587

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta
    ок, а какво да пиша на " net user id" и "net password"? ...а между другото, радиото работи перфектно...
    потребител и парола на компютъра или устройството към което искаш да се свържеш. Но най-вероятно може пак да не стане както е било и при мен за това прочети ако трябва още един път за настройките на Windows 7.

  4. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #588

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    хммм, не съм въвеждал потребител и парола, двете pc-та се виждат, и от всяко от тях имам достъп до шернатите папки и не искат user и pass...видях се в приключение...

    3 пъти ги правих тези настройки за 7-та...не става...

  5. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #589

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta
    хммм, не съм въвеждал потребител и парола, двете pc-та се виждат, и от всяко от тях имам достъп до шернатите папки и не искат user и pass...видях се в приключение...
    http://www.acryan.com/forums/viewtop...c952b6040f26b6 това трябва да ти помогне
    Ами да ти кажа и при мен имаше усложнения и не стана от първия ден. Там тея неща в регистрите правиш ли ги? Ако не, направи ги и като рестартираш трябва да си готов.

    Растартира ли PC-то? То те се виждат ама има няква хава с достъпа.
    Ай утре ще се оправиш като го помъчиш още малко от мен лека...

  6. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #590

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    ръчно не съм, даден е един .reg файл, които прави тези настройки...и него го стартирах и пак не иска, пущината...куца работа...чудя се, как работи радиото, значи се вързва към мрежата и нета...рутъра вижда ip-то...

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #591

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @alphabeta -> искам първо да те помоля да прочетеш основно и внимателно темата след като вече си взел Дивата. Тези неща с връзките и кабелите сме ги обяснили вече и линкове има и каквото щеш, само трабва да се прочете и пробва. Аз даже си виждам шернатите хардове и папки на комповете (единият е с Win7) без да съм правил промени в регистрите, значи е възможно все пак. Направи така, както съм те посъветвал в предният си пост. Напиши и с кой фирм си. Ако нещо не си наясно, пиши на ЛС !


  8.  
     
  9. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #592

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Темата я прочетох 2 пъти, основно и много внимателно! Затова и се насочих към това устройство...видях, че има много разбиращи и знаещи хора, които могат да помогнат на новобранците като мен! Благодаря за помоща, оправих се, всичко тръгна! Лека нощ!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #593

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Не карайте човека да чете всичко изписано до сега, а го насочете към проблема:

    - провери си дали си задал user Everyone
    - изключил ли си Password protected sharing в менюто: Netowork and sharing center -> Sharing and discovery

    Това са двете основни неща поради които устройството не вижда папките!!!

    пп - колкото до черния прозрачен фон на субтитрите, които иска да се кьори, давам го като предложение за следващ фирм /чета и във форума на Ac ryan са го поискали/. Ванко_готиното, аз да ти се бъркам ти какви предложения правиш за нови опции? Айде малко по-полека с изказванията!!!

  11. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #594

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Всичко работи вече, честно казано, не разбрах къде беше проблема, но след n-рестарта на рутъра, дивата и комповете, в един момент се "видяха" ...Доволен съм! Надявам се повече да няма борба! Благодаря още веднъж на всички, които ми помогнаха!

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #595

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    alphabeta -> OK, това е добре, но е хубаво да разбереш откъде е била грешката и я напиши за да дадеш своя принос в темата ;-). Важното е след промяна на настройките да си рестартираш всичко в мрежата. По принцип няма точна рецепта за настройките на мрежата, защото всички ползваме един вид плеър, но различни мрежови устройства и настройки.

    За шрифтовете вече се обсъдиха няколко предложения и решения, но само не се карайте за тези неща. Предлагам ви да пробвате като ги направите "черни" на цвят и да видите дали ще ви хареса. Аз пробвах и май е по-добре. Според мен е хубаво да имат по-дебел черен кант буквите, отколкото да има полупрозрачен черен фон. А със смяна на шрифта пробвахте ли ?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #596

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Изучаваме командите, за да стигнем дотам Любим шрифт ми е Comic SAN MS, ще видя с него как е.

    Hell, моля те удари едно рамо с бърз "how to guide" как става процедурата.

    Мерси предварително.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #597

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @amonev -> Смяна на системният (и субтитри) шрифт (@kamkam) -> http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg395491

    Дал съм го като линк в секция "Полезни съвети" в 1-ви пост. Там има всичко по-важно което сме разисквали като проблеми и настройки. Пишете обаче и резултати от пробите които правите.


  16. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #598

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    alphabeta -> OK, това е добре, но е хубаво да разбереш откъде е била грешката за да знаеш. Важното е след промяна на настройките да си рестартираш всичко в мрежата. По принцип няма точна рецепта за настройките на мрежата, защото всички ползваме един вид плеър, но различни мрежови устройства и настройки.
    О, да, разбира се...ще разбера къде е бил проблема, ама снощи се изнервих, 5 часа си играх...сега, събота, неделя...

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    5
    #599

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Когато сте направили промените в регистъра на Win 7, в плеера задавате единствено за Username Null

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    29
    #600

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Поздрави и от мен. Плеъра се представя добре, само имам някои проблеми с торентите...ще попитам може да помогнете.
    Фирмуера е от 16.11.2009 с работещото радио. Понеже не съм много в час с компютрите да попитам.
    1.Как мога да разбера кои портове ползва плеъра , за да ги настроя в рутера и евентуално да ми се вдигне скоростта на теглене и даване...
    2.Ползвам торента на плеъра и засега работи(този на руснаците с ограничение за 75). Преди пробвах от компютъра да дърпам с utorent, а харда на плеъра да го ползвам само като място за записване на филмите, но на определено време ми изкарваше съобщения и трябваше наново да стартирам файловете-иначе плеъра не блокира. Отказах се от този вариант и сега с торент клиента на плеъра става работата, но не мога да указвам къде да се запишат файловете. Ако знаете как се прави....
    3.В менюто на плеъра след картата, флашката, харда и мрежата има едно Updp или нещо такова....то за какво е?
    4.В харда какво се слага в Nightborns?
    5.И за българско радио как се слага не разбрах или не може?
    6.Другия ми проблем е мрежата...някой път вижда споделените папки и на двата компа, някой път само единия, някои път нито един. Не мога да схвана дали не трябва комповете да се пускат преди плеъра или след или няма логика...
    Мерси на всички...прочетох доста по темата, но в интерес на истината е доста разхвърляна информацията и не можах да намеря това за което питам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 119 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе