Страница 7 от 119 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #91

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Честито ! Имаме нов фирм 7.0.14 r2374 (16.11.2009) от Дейзи ММ ! Интернет Радиото вече работи и се надявам, че релийзът е с новия SDK на RealTek с последните промени, поне абревиатурата му ме обнадеждава да е така. И разбира се ако е така, Дивата е първа с новите неща !

    Първи тестове:

    1. Интернет радиото работи перфектно
    2. Все още няма поддръжка на TrueHD (не че е най-важното)

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #92

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    На Давикса си работи перфектно това, има много леко насичане само на фаила с птиците.
    За да внеса яснота по проблема и за да бъда напълно точен.
    1. Давикса плейва от вътрешния HDD без проблем всички тези файлове.
    2. Давикса плейва от външния HDD същите файлове, при наличен вътрешен HDD.
    3. Давикса често сече на тези файлове при плейване от външен HDD, когато е ИЗКЛЮЧЕН (разбирай Няма) вътрешен HDD.

    Ще помоля MyDiva да пробват при това устройство дали е така, може пък вътрешния HDD и тук да е много важен за буферирането.

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #93

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    @hristobotev

    Войводо, аз съм написал вече, че вътрешният хард се ползва за буфериране и е достатъчно важен. Без него не може да се пусне също Самбата и Битторента. Аз съм пуснал да се тегли прословутият "тестов" "Planet.Earth.2006.1080p.HDDVD.x264-AJP". Като се изтегли и аз ще пробвам, но засега другите да правят тестове и да споделят резултатите.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Jersey
    Мнения
    16
    #94

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Благодаря ти за бързите отговори! Попрегледах темата по подробно - очаквах малко повечко от машинката. Да се надяваме, че ще пипнат фирма тъй като е наложително да заменя(колкото и да не ми се ще) старият ми xbox+xbmc с аналогичен HDPlayer. Спрях се на Diva-та, тъй като ми се видя най рентабилно като цена/качество. Странното е, че май всички плеъри имат проблеми с високия битрейт при 1080p, а всички производители тръбят, че техните машини са отлични за 1080p. Лично на мен 720p ми са достатъчни на 42"-овата плазма тъй че ше се метна в дълбокото пък квото му дойде

  6. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #95

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    @me3x -> не знам какво си очаквал, но идеален плеър май няма, независимо от цената и тези от 600-1000 лв също имат кусури ;-)
    Иначе плейването на 1080р филми никак не е лошо, даже бих казал че е доста добре с изключение на 5-6 проблемни заглавия, което е нищо. Решавай и се включвай в играта. Успех !


  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #96

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Здравейте, казвам се Константин и от вчера се сдобих с тая машинка.
    За късмет вчера излезе и новият фърмуер и го качих. Всичко работи перфектно според очакванията.
    Искам да попитам възможно ли е да му задам плейлист от IP адрес и как може да стане това.
    Не съм много спец по линукс, вързах го към убунту и му виждам партишъните. Но не виждам NetFavorite.ini , където някой беше писал нагоре, че може да се редактират плейлистите.
    Възможно ли е по друг начин да му задам плейлист, пробвах с онлайн радио. От всичките видове плейлисти, чете само Риъл Стрийм (.ram) но като го стартираш отговаря - Невалиден аудио файл.

    Та въпроса ми е, може ли да му набутам отнякъде реален мрежови адрес, който не ми е в ЛАН мрежата и да го браузна. Пример: Мрежови сторидж, който си има реален адрес и е пълен с филми?

  8.  
     
  9. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #97

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Може - там където са мрежите има "Add Shortcut" - на български не знам как са го превели - там си пишеш адреса на сървъра, име и парола... но не знам какъв е този "мрежови сторидж, който не е в твоята мрежа"... малко ми е X какво точно имаш предвид с това (също и с някои от предните неща).
    Ако искаш да имаш достъп до NetFavorite.ini - вече е обяснено че трябва да ползваш телнет.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #98

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Цитат Първоначално публикувано от dsp
    Може - там където са мрежите има "Add Shortcut" - на български не знам как са го превели - там си пишеш адреса на сървъра, име и парола... но не знам какъв е този "мрежови сторидж, който не е в твоята мрежа"... малко ми е X какво точно имаш предвид с това (също и с някои от предните неща).
    Ако искаш да имаш достъп до NetFavorite.ini - вече е обяснено че трябва да ползваш телнет.

    ОК, а с какви user & pass да се логна в телнета, че не ми дава пълен достъп ?
    А и как бих могъл да добавя BG онлайн радиостанции?

  11. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #99

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Потребителя е root без парола (т.е. въвеждаш празна парола). А за добавянето на радиостанции как точно става, колегата който го е правил може да обясни по-подробно.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #100

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Благодаря !

  13. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #101

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Относно добавянето на Интернет радиа:

    @кек
    "... логвате се с телнет на ИП-то на Дива-та и гледате
    в /usr/local/etc/dvdplayer файла NetFavorite.ini
    и директорията /tmp/hdd/root/irf."

    и създаване на мрежови препратки взето от форума на Mede8er:

    " o Go to Media Library > Network > 'My Shortcut'
    o Press MENU on the Remote & select ADD;
    o Type in your User Name, Password and IP Address

    OR

    o Select DETAIL
    o Type in a LABEL for the shortcut
    o Type in the USER NAME
    o Type in the PASSWORD
    o Type in the DOMAIN / WORKGROUP
    o Type in the SERVER (PC) NAME
    o Type in the IP ADDRESS"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    31
    #102

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Вчера сложих новия фирм. и уж всичко е ок, ама не. Сега нямам звук от ресивъра когато настроя на SPDIF RAW. На дисплея на ресивъра свети Dolby D, но звук няма. При SPDIF LPCM има свук, но не е Dolby D. Свързването е чрез оптика и със стария фирм. работеше.

    Аз ли нещо недоглеждам или има някакъв друг проблем?


    Оказва се, че проблема е с прословутия Planet.Earth и с новата част на Терминатора. На междузвезни всичко е ОК. И все пак проблема си остава

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    9
    #103

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    здравейте.При мене всичко тръгна нормално дори битторента работеше без ограничение в скороста но
    само за няклко дни.Сега файловите които съм заредил не се теглят дори с малка скорост.Стоят си активни
    битторента ги покава че се теглят.

  17. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #104

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Има проблеми с последните фирмуери не само при нас. Изчакайте до края на седмицата да излезе официалния на Плейона и тогава трябва всичко да е наред. Този последният за Дивата е междинка, тъй че споко.

  18. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #105

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Да, и аз чакам този на A.C. Ryan да го пуснат официално, което са обещали да стане тази седмица. Иначе този най-новия DIVA също има някои плюсове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 119 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе