Страница 17 от 119 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #241

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Hell, имам един въпрос.Ако случайно знаеш къде се намира config файла на samba-та да споделиш? Имам една машина в къщи с Slackware ама тук са малко по различни нещата
    Намерих го: /tmp/netb/smb.conf ама дали е действащия???

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #242

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    И аз мислих, гледах и в крайна сметка вчера взех една Diva - прецених че въпреки наличието на достатъчно мрежово място в къщи, един диск вътре е незаменим човек като тръгне нанякъде с деца ... първите впечатления са много добри, качих моднатия firmware на а.c. ryan,но понеже вътрешния диск ще закъснее малко имам и няколко въпроса - не работи радиото, клиповете в Youtube си търси и намира, но не иска да ги възпроизвежда, с картиниките за picasa няма проблеми , също така ми показва логон екран на нас-а ми въпреки че той не изисква логване ...
    кое от всичко това може да е заради липсата на твърд диск, също единствено за BD 1080п имах хари потър - на моменти при възпроизвеждане накъсва, аудиото не тръгна, през нас-а гледах графики - иначе си дърпаше постоянно с около 25 Mbit/s и нямаше колебания , мрежата е гигабитова ...
    това media library в менюто какво е - защото и то не тръгна ..

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #243

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @georgebg -> когато няма хард не работят Самбата, Битторента и има насичане при възпроизвеждането на високите резолюции, защото харда се използва от плеъра за буфериране, а най-тежките mkv релийзи и BRR 1080 с TrueHD/DTS насичат и с хард диск, защото на 100Mbit LAN не му стига трансфера.

    Относно модфирм ACR 7.0.6.2388 -> Нет Радиото трябва да работи, YouTube и при мен не пуска клиповете (проблемът е май в сайта)

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1
    #244

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Прочетох цялата дискусия. ПиТанката ми е.... съществува ли възможност /евентуално софтуерна/ за т.нар. "upscaling" до 1080р, както е при някой DVD плеари?

  6. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #245

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @georgebg Сложи си http://ftp.daisytechbg.com/~bmarinov...v7.0.14.r2374/ радоито работи. И при мен не тръгват клиповете от YouTube. А за мрежата мисля че е 100 Mbit. Има някои релийзи които не вървят добре.Да се надяваме че с илизането на следващите Firmware-и ще се оправят нещата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    29
    #246

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    И аз го взех (последния от МЕТРО Варна).
    Обаче немога да намеря в цяла Варна харддиск 1,5 терабайта. Само с поръчка. Ако някой знае къде има да свирка.
    Колебая се между тези двата:
    http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=537300
    http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=537293


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #247

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Гледа ли ревюто, което постна Hell - http://www.tomshardware.com/reviews/...tb,2077-8.html ?
    Този WD го има там. Гледам, че е и по-евтин...
    Но за 1500GB Seagate LP, SATA2, 5900rpm, 32MB са записали RELIABILITY -
    Аnnual Failure Rate 0.32%, докато за 1500GB WD Caviar® Green™, SATA2, 7200rpm max, 32MB това инфо липсва?

  10. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #248

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от n_ikito
    Прочетох цялата дискусия. ПиТанката ми е.... съществува ли възможност /евентуално софтуерна/ за т.нар. "upscaling" до 1080р, както е при някой DVD плеари?
    Ъпскейлъра е хардуерен, има възможност и за различни режими - fit screen, fit width, fit height, 2x, и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    също единствено за BD 1080п имах хари потър - на моменти при възпроизвеждане накъсва, аудиото не тръгна, през нас-а гледах графики - иначе си дърпаше постоянно с около 25 Mbit/s и нямаше колебания , мрежата е гигабитова ...
    това media library в менюто какво е - защото и то не тръгна ..
    Медиа лайбръри е само за вградения диск.
    За съжаление вградения етернет порт не може да се справи безпроблемно в реално време с неща които са с много висок битрейт. Така че трябва да ползваш USB връзка, или вграден диск.

  11. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #249

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @broba -> филмът "300" от Арената и при мен не се плейва, има само звук, но от Замунда този релийз няма проблем -> https://forum.setcombg.com/*************************/details.php?id=96110&hit=1

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #250

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @cochi75 - > наличен Seagate 1.5 TB има в MyComputer Варна ( Мол Варна ) 222 лева 3 години гаранция

    Дайте по-ниска цена, било то и за доставка - утре в първия работен ден на седмицата. Може и нагоре да го намерите даже.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #251

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    обади цена

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #252

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Имам следните въпроси:

    - каква е консумацията от мрежата на тази машинка с вграден диск от 750/1000GB.
    - външен 2.5" диск поема ли го като захранване само през едно USB.
    - изпробван ли е HDMI изхода през преходник към DVI и каква е резолюцията - питам за вариант да закача 24/26" монитор, който има само DVI вход.

    Иначе стигнах дотук през обявата в техно...некой си магазин за Хюндай,
    обаче Дива-та е с много хубави екстри, а парите са поносими.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    30
    #253

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от BaHko_goTuHoTo
    Hell, имам един въпрос.Ако случайно знаеш къде се намира config файла на samba-та да споделиш? Имам една машина в къщи с Slackware ама тук са малко по различни нещата
    Намерих го: /tmp/netb/smb.conf ама дали е действащия???
    Не е това активния. Активния е в /tmp/package/samba/lib/smb.conf но се генерира на всеки старт на устройството от /tmp/package/script/configsamba
    Нормалния шерва само вътрешния хард, аз си активирах и усб-тата понеже имам постоянно закачени 2 външни харда общо 1,5ТБ
    Понеже сигурно и други имат въпроси как съм ги активирал (усб-тата) отговора е - копирате /usr/local/etc/configsamba върху /tmp/package/script/configsamba. Добре е да си преименувате подменения файл за всеки случай
    Успех

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #254

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Здравейте,

    искам да попитам след инсталация на моднатия фирм от Плейона, може ли да се премине отново към оригиналния фирм на Дейзи?

    Сега съм с 2388, но забелязвам доста бъгове


  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #255

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    да може без проблем, днес даже си играх да направя имидж на най-новата бета 2529, но след n опита в които не тръгваше, накрая взе да флашва и ми скапа дивата, добре че риковърито зацепи и сега съм с последния софт на Дивата , наистина на плейона е доста бъгав..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 119 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе