Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67

Правилна експлоатация на лаптоп?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    27
    #46

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Виждам ,че на досто хора ,които ползваме лаптопи не ни е ясно как правилно да ги експлоатираме.
    Затова ще помоля всички участници в дискусията-нека по сериозно да подходим към въпроса защото има хора за,които тази информация наистина е важна.Нека да се дават практични съвети и мнения а не да дискутираме анимационите филми от миналия век.(нека не ми се обидят хората които визирам но има разлика от весел ,шеговит тон и заяждане)
    Може тук да обсъдим кой какъв лаптоп има, параметри,доволен ли от него,какви оптимизаций е направил и ред други полезни неща.Аз за моя писах по нагоре и ще се радвам ако някой ми даде съвет за вградената мишка и скроула.А относно батерията си мисля ,че ако е трябвало да се сваля ще ше да се упоменава изрично от производителя.Много лаптопи се ползват като настолни и рядко работят на батерия( поне в бг).
    Поздрави на всички .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #47

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от conan
    Виждам ,че на досто хора ,които ползваме лаптопи не ни е ясно как правилно да ги експлоатираме.
    Като не сте наясно, има курсове по компютърна грамотност, извинявай но ти липсват елементарни познания, не по работа с Лаптопи, а изобщо при работа с компютри, за което пак извинявай но не сме виновни ние във форума.
    както е писано в ПРАВИЛАТА на форума:
    чл. 14. Предполага се, че имате поне елементарни познания щом сте дошли тук! Ако ги нямате, се постарайте да ги придобиете, четейки предишни теми за подобен на вашия проблем.
    Да не говорим че най-горе е закована темата Помощ при избор на преносими компютри.

    Между другото, т.наречената от теб 'мишка за лаптоп' си има наименование touchpad, и бас държа че си има специално драйверче за този тъчпад на страницата на ДЕЛЛ, с което да си указваш скрола (Жокер - след инсталацията ти се появява черно правоъгълниче на трау бара, което при местене с пръст на курсора позеленява)

    И пак един съвет за 'правилната експлоатация', точно преди година и 2 месец мой познат си купи лаптоп Toshiba за над 4500 лв, машина като слънце, не го е бил с чук, не е играл ръгби с него, но не го е гледал и като писано яйце. Ползваше го за работа и това е. Е един слънчев ден преди 2 седмици компа просто отказа да запали. Фабричен дефет на платката. Смениха му я (късмет че беше с 2 годишна гаранция). Толкова по въпроса за грижите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #48

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Като не сте наясно, има курсове по компютърна грамотност, [size=10pt]извинявай но ти липсват елементарни познания[/size], не по работа с Лаптопи, а изобщо при работа с компютри, за което пак извинявай но не сме виновни ние във форума.
    както е писано в ПРАВИЛАТА на форума:Да не говорим че най-горе е закована темата Помощ при избор на преносими компютри.

    Между другото, т.наречената от теб 'мишка за лаптоп' си има наименование touchpad, и бас държа че си има специално драйверче за този тъчпад на страницата на ДЕЛЛ, с което да си указваш скрола (Жокер - след инсталацията ти се появява черно правоъгълниче на трау бара, което при местене с пръст на курсора позеленява)

    И пак един съвет за 'правилната експлоатация', точно преди година и 2 месец мой познат си купи лаптоп Toshiba за над 4500 лв, машина като слънце, не го е бил с чук, не е играл ръгби с него, но не го е гледал и като писано яйце. Ползваше го за работа и това е. Е един слънчев ден преди 2 седмици компа просто отказа да запали. Фабричен дефет на платката. Смениха му я (късмет че беше с 2 годишна гаранция). Толкова по въпроса за грижите.
    Аз в предния ми пост си го написах - И има разлика между шеговит тон и откровена подигравка към знанието/незнанието на някого!
    Ще си позволя да те попитам - всички ли тук трябва да се занимаваме професионално с компютри, че да се осмелим да зададем въпрос свързан с тях !?!?!
    До този момент имах впечатлението, че това е форум, в който хората си помагат със съвети, изразяват свободно мнение! Но уви...!

    @Black Adder, каква е ползата автора на темата да прочете препоръчаната от теб тема "Помощ при избор на преносими компютри.", за да може да си отговори на въпросите, които са се породили в него. Момчето си го каза много точно - "Виждам ,че на досто хора ,които ползваме лаптопи не ни е ясно как правилно да ги експлоатираме", като напълно подкрепям казаното от него - нали за това сме тук - да дискутираме и да си помагаме!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #49

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Ето някои мои наблюдения от 3 годишно ползване на HP Compaq nx9010. Под ползване разбирайте размъкването му из цялата страна в багажника на колата, на рамо в чантата, до 4-5 презентации при различни клиенти за ден, ползване в колата за справки, така и за гледане на филми от пътуващи с мен. Накратко лаптоп-носна кърпичка, а не украшение за бюро.
    - не забелязвам да е мръднала батерията. Но и като нов повече от 1ч и 30 мин не е издържал на батерия. Например един цял филм от по-дългите не може да се изгледа. В колата си имам инвертор 12VDC/230VAC (140W) със стандартен контакт за 230V, който си е голямо удобство за подобно ползване на лаптоп. Преди това съм спирал по бензиностанции и чакам да се позареди.
    - след пълното зареждане на батерията и последвала употреба на мрежово захранване - батерията се самоизключва и бавно започва да се разрежда. Ако след време за момент се изключи захранването и пак се включи - тогава батерията започва да се зарежда.
    - при ползване в кола в движение по лош път е по-добре да се изключи докато дойде по-гладък участък.
    - когато не го ползвам за 5-10 мин - затварям капака по 2 причини - заради праха и за изключване на LCD дисплея. Но не напълно затворен, за да може да се охлажда.
    - при ползване като десктоп - винаги гледам да му осигуря добро охлаждане. Взел съм му охлаждаща подложка с 3 вентилатора, захранвана от USB порта. Действа, дъното е само леко топло.
    - от време на време пускам "batery optimizer" за поддържане на батерията във форма.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #50

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от stanieri

    Ще си позволя да те попитам - всички ли тук трябва да се занимаваме професионално с компютри, че да се осмелим да зададем въпрос свързан с тях !?!?!
    До този момент имах впечатлението, че това е форум, в който хората си помагат със съвети, изразяват свободно мнение! Но уви...!
    , като напълно подкрепям казаното от него - нали за това сме тук - да дискутираме и да си помагаме!
    Интересно, преди да си купиш кола за 3000 лв научаваш за какво служат 3-те педала + волана и скоростният лост, а като си купиш компютър за 3000 лв първото питане е - ааа, тука има някакви копчета, те за какво са, аа тука има някакво лостче, то за какво е.
    Извинявай, но има си книжки - сядаш и четеш. И като се закучи нещо - питаш, не чакаш другите да ти прочетат книжките, а ти да се правиш на ощипана госпожица по форумите.
    Щото не сте първите, а поредните задаващи едни и същи въпроси през 1 месец.
    И не всеки следващ му е криво че хората, видиш ли, не им се обяснявало за 7 318 път като какво е туй нещо компютъра, как се яде, как се пие и с какво се замезва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #51

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от stanieri
    @Black Adder, каква е ползата автора на темата да прочете препоръчаната от теб тема "Помощ при избор на преносими компютри.", за да може да си отговори на въпросите, които са се породили в него. Момчето си го каза много точно - "Виждам ,че на досто хора ,които ползваме лаптопи не ни е ясно как правилно да ги експлоатираме", като напълно подкрепям казаното от него - нали за това сме тук - да дискутираме и да си помагаме!
    Може би си мислиш, че е редно и до вас да дойдем да ти покажем как точно трябва да си ползваш техниката? Виж си модела на лаптопа, потърси го в сайта на производителя и от там си смъкни документацията, ако я нямаш. След като я прочетеш, е нормално да задаваш въпроси за нещо конкретно. Едно е да попиташ "как се прави овърклок", съвсем друго е да питаш "до колко е безопасно да клокна AMD athlon XP 2000+ с обикновен вентилатор и дъно Asus A7N266-VM".

    Усещаш ли разликата?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    27
    #52

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    И такаааа.......явно някой хора много знаещи са прекалено нависоко да разговарят с нас ламерите или ако го правят то е да се заяждат или да обиждат визирам @Black Adder.
    Драги ми @Black Adder с какво се почуства обиден от моят пост ,че реагираш по този начин но явно си имаш причина.Пределно ми е ясно ,че за мишката на лаптопа или тъчпада ,както държиш да го назоваваме има драйвър от сайта Дел но при инсталирането на този драйвър няма опция за скроул(мисля ,че го писах по горе ама нейсе..)
    Пак как реши ,че нищо не разбирам (след като не ме познаваш) или можеби ти знаеш всичко и никога не се интересуваш от нищо .Най малкото говори за лошо възпитание и култура защото можеби съм доста по възрастен от теб.Ако е така бих ти дал съвет,безплатен-не чети подобни теми и не взимай отношение .Ако модераторите преценят нека я изтрият тази тема
    но виждам ,че на повечето хора им е интересно и искат да обменят информация.Повече толерантост и търпимост човече това ,че се правиш на интересен не впечатлява никой.
    Поздрави.
    Относно тъчпада- ЦЪК [Оправен линк]
    http://www.bgshare.com/files1/214759/без име.JPG

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #53

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Може би си мислиш, че е редно и до вас да дойдем да ти покажем как точно трябва да си ползваш техниката? Виж си модела на лаптопа, потърси го в сайта на производителя и от там си смъкни документацията, ако я нямаш. След като я прочетеш, е нормално да задаваш въпроси за нещо конкретно. Едно е да попиташ "как се прави овърклок", съвсем друго е да питаш "до колко е безопасно да клокна AMD athlon XP 2000+ с обикновен вентилатор и дъно Asus A7N266-VM".

    Усещаш ли разликата?
    Само да питам ти прочете ли темата, това, което е писано в нея, това, за което е питано, за да изразиш меко казано несвързано нито с темата мнение пък още повече лично с мен?!?!?!? За какъв клок, за какви чудеса ми говориш! И кой, кога и в каква връзка е изразил желание за посещения в къщи, за да въведеш хората в света на компютърните технологии, с които ти си много на ясно! Просто е обидно да се държиш по този начин!

    @Conan, май няма да може да продължим темата и да засегнем неща, за които не само ти с интересуваш, макар и не само ти и аз да имаме това желание!

    На @ Black Adder и на отправените критики към мен за неправилни съвети и по-точно:

    1. "Но преди да я вадиш я зареди напълно!" - неправилно! За най-дълъг живот на батерията тя трябва да се съхранява заредена на 40%.
    2. "за да си запазиш батерията то един път в месеца я разреждай напълно" - абсолютно неправилно! Li-Ion и Li-Pol запазват най дълго живота и капацитета си при дозареждане. Пълното им разреждане, особено при голям разряден ток, скъсява живота им.
    искам да кажа само едно: замисли се доколко това, което си писал ти е правилно, уверявам те доста публикации са минали през погледа ми и доста дискусии. Но преди всичко се опитай да разбереш едно нещо - форума е място, където хората имат възможност да обменят мисли, да дават съвети, да се учат един от друг, да си помагат! Аз просто дадох мнение, за разлика от теб - наставнически и своенравно да твърдиш "НЕПРАВИЛНО", мисля, че най-малкото не е коректно!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #54

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от stanieri
    ...
    искам да кажа само едно: замисли се доколко това, което си писал ти е правилно, уверявам те доста публикации са минали през погледа ми и доста дискусии. Но преди всичко се опитай да разбереш едно нещо - форума е място, където хората имат възможност да обменят мисли, да дават съвети, да се учат един от друг, да си помагат! Аз просто дадох мнение, за разлика от теб - наставнически и своенравно да твърдиш "НЕПРАВИЛНО", мисля, че най-малкото не е коректно!
    stanieri, форумът наистина е и място където можеш да си почешеш клавиатурата когато ти е скучно. Има си и цял раздел за целта.

    Но когато даваш съвети трябва да бъдеш пределно сигурен и коректен към останалите, може би по-малко знаещи съфорумци. Да отчиташ и факта, че написаното от теб остава и може да бъде прочетено и по-късно от съвсем други хора.

    Аз твърдя, че твоите съвети могат да доведат ако не до повреда, то до намаляване живота на дискутираният тук електроуред. Моите твърдения аз мога да докажа, но оставям това удоволствие на теб - дай да видим и ние тези сериозни статии, които са ти "минали през погледа". И ако си прав ще ти се извиня, че съм писал некоректно.

    И разбери най-после това, което се опитваме да ти кажем - първо се чете Ръководство за потребителя на електроуреда. От кора до кора. И ако има някакви въпроси или неясноти се търси помощ. Конкретно за даден проблем, а не по принцип. Това е илюстрирал с примера си Ghost, но ти очевидно си обидчив буквалист и не схвана.
    Не знам вече на какъв език трябва да се напише, за да разберете с conan това простичко нещо.

    Цитат Първоначално публикувано от conan
    ...
    Относно тъчпада-
    http://www.bgshare.com/files1/214759/без име.JPG
    Струва ми се, че това не е драйвър за управление на touch pad, а на някаква (може би DELL-овска) USB мишка. Сигурен ли си, че си инсталирал каквото трябва?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    27
    #55

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Да много си прав,вече го оправих.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #56

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    @conan, stanieri,
    съвет - не се връзвайте толкова на тона на отговорите. Просто тези, които са отговаряли много пъти на сходни въпроси и в един момент видят пак такъв въпрос, но общо зададен - се дразнят.
    За Black Adder - след време характерното за него черногледство уверявам ви че не само няма вече да ви дразни , но и ще ви бъде забавно да чуете мнението му по даден въпрос. Въпрос на свикване с хората от форума.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #57

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от conan
    Да много си прав,вече го оправих.
    Е, най после нещо полезно да се случи!

    И понеже тъй и тъй порових - ТУК са всички официални драйвери за твоя ноутбук.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    27
    #58

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Благодаря ти най вече за желанието и готовноста да помагаш.Мисля ,че не е важно кой колко знае и може важно е да сме хора най вече.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #59

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Е, най после нещо полезно да се случи!

    И понеже тъй и тъй порових - ТУК са всички официални драйвери за твоя ноутбук.
    Ааааааааа, СУПЕР най-после да се развият нещата към желаната от мен през цялото време посока!

    @roumen68, наистина ми светна за какво става дума, а с твоя помощ вече съм съвсем на ясно! Благодаря ти за думите!!!
    Не е лесно да се обръща внимание на всеки поискал съвет, но надявам се ще се съгласиш с мен - важно е отношението, ако не може да си позволи човек да сдържи емоциите си, то по-добре въобще да не се включва в темата, защото това не помага на никого (доказателство за това е и тази тема)!!!

    Приятна и спокойна вечер на всички!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #60

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    pimpirlit +1 от мен, колкото и нищо да не ознаава

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвети за правилна настройка на телевизора /бeз апаратура/
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 49
    Последно: 31-03-17, 13:39
  2. ударна бормашина инструкция и експлоатация
    От Stauffenberg във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-12, 18:26
  3. Осака СН-12-SLE - експлоатация
    От примо във форум Климатици Osaka
    Отговори: 19
    Последно: 22-01-11, 13:34
  4. Zanussi ZOUK91PX ръководство за експлоатация
    От Венко във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-09, 22:50
  5. Срок на експлоатация?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-08, 03:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе