Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 72

От коя фирма да не купуваме?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    8
    #46

    От коя фирма да не купуваме?

    Аз пък съм много доволен от Multielectronics. Досто неща съм взимал от тях и с нищо не съм имал проблеми. Сервиза им е малко скапан,

    ама пък неможе всичко да бъде перфектно [:D]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #47

    От коя фирма да не купуваме?

    С Кагами аз лично не съм имал проблеми, но и те не са перфектни. Едно време, когато излязоха пъвите радеони 9100 на YIAN един приятел си купи такава от там. От начало всичко беше ок, но минаха месец - два и картата дефектира (разпознаваше само половината от видео рама). Върнахме я в Кагами и се почна една смяна... мама миа - месец и нещо я държаха... Е вярно дадоха на човека оборотна но... След месец някъде картата дойде, оправили я. Добре ама работи още две седмици и хоп - същия проблем с рама. Айде отново до Кагами, връщаме картата и човека им казва че му е писнало да се занимава с нея и иска да я замени с друга. Избра си GF 4200 Ti на ASUS, защото подържаше режим 2х (ще се слага на BX дъно) и като цяло беше най-изгодна. Казаха че до седмица-две ще я доставят. Да ама не - чака 20тина дена и накрая като им се обади му казаха че нямало такава понеже нямало вносители на ASUS!!!. Дълга и широка, айде пак избиране... питаме ги кои карти на ASUS могат да доставят - разпечатаха ни един списък. Човека си избра GF 5200. Дотук добре ама се мина седмица някъде и при поредното обаждане до Кагами му казаха че няма да стане неговата работа. Тук човека вдигна ръце и каза да му я сменят с еквивалентна, която да потдържа AGP 2x. Направо щях да падна като ми каза с каква са му я сменили - GF 440 MX И каква излезе тя - купуваш си карта за 85$, разваля се и ти я заменят за "еквивалент" с цена 50$, страшна работа.



    Относно D&G - лично с тях съм нямал проблеми. Наскоро си поръчах от там процесор Celeron Coppermine на 1GHz, който не можах да намеря никъде. Хората ми го доставиха на следващия ден и имаше 6 месеца гаранция. Иначе и те са правили изцепки, явно идеални фирми поне във Варна няма [:D].



    Купувал съм и от Лидер - Варна, РИГ (дистрибутори на JAR), кой знае какви проблеми не са ми правили. Бях си взел преди две години от Лидер един хард 60 ГБ Maxtor, който дефектора, но слава богу ми го смениха само за 1 седмица [:D] и то без никакви раправии.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #48

    От коя фирма да не купуваме?

    И аз имах нещо такова впредвид откосно Кагами ....

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #49

    От коя фирма да не купуваме?

    Не бих отищъл в ЛИДЕР - от там си купих пъвато PC предиди доста додини.Още ми ремонтират 4хCD-ROW на МITSUMI който навремето ми струваше цели 54$ или казано по просто 2-3 месеца яка мизерия.



    ...а за JAR ли [^] - еми да естествено.От там си купих преди 5-6 години най "128bit" TNT2 Pro



    Но моето мнение е че, всички фирми за п.....

    Но тук-таме и има и такива който които по-малко такива.Но все пак СА.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #50

    От коя фирма да не купуваме?

    Немога да не споделя възмущението си![!].

    Тръгвам аз да купувам нов хард диск. Спрял съм се на 120GB SEAGATE 7200/8M CACHE. Звъня по телефона на няколко фирми да сравня цените - дотук добре - общо взето долу-горе сходни цени и условия. Гледам в нета ценоразписа на "любимата" на много хора фирма JAR- доста по- ниски цени. Обаждам се в офиса на представителите за Варна - <font size="2">РИГ</font id="size2"> и питам за съответния диск. Първо - цената е 5$ по-висока (нищо ново под слънцето), 2.- Доставката няколко работни дни. Като че ли от другия край на света ще го доставят! Но хайде, тва не е болка за умиране - ще го преглътна. Обаче като попитах за гаранцията, едвам се сдържах да не им тегля една цветуща българска пс....ня, след отговора им. Цитирам:"Ако си донесете компютъра ние да момтираме диска и да го запечатаме - 1година, иначе 1месец" Нямам думи.......! Благодарих им и затворих телефона.

    Мога да кажа само, че от тая фирма няма да взема нищо, пък ако ще и без пари да ми го дават!

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #51

    От коя фирма да не купуваме?

    Нека и аз да подкрепя "любителите" на JAR:

    - купих си ъпгрейдите от офиса им от София преди време и половината им неща не пасвха. Естествено вдигнах се от Плевен за да ги оправя. Аз съм си винивен, че ги купих от София, ама да бяха казали за проблемите със съвместимостта и да бяха препоръчали други варианти.

    - в гаранция ми се издъни харда и не искаха да го приемат обратно или да го заменят. аз съм бил виновен и докараха вода от девет дерета,за дане се занимават с мен. Казаха, че го купили от "Мост", да съм се оправял с тях. И ме отрязаха окончателно. Добре, че имах приятел, който познаваше тези от "Мост", та се съгласиха да го подменят, макар и след време.

    Така, че съветът ми е: далече от JAR.

    По-добрият вариант е: покупка на местна почва, от познат човек, който се занимава с продажба, за да има към кого да се обърнеш в случай на проблеми.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #52

    От коя фирма да не купуваме?

    хайде и аз да се изкажа по темата:



    не купувайте от фирми, които са обявили едни цени в сайтовете си, по рекламите си в периодичния печат и по телефона, а като отидеш до офиса се започва:



    " - Ами, това в момента го нямаме, но имаме "почти толкова добро/по-добро/много по-добро", но на 5/10/15$ по-висока цена. Освен това, "това" и "онова" не можем да го продадем без ДДС, щото "Еди-какво-си".... "



    и накрая, като сметнат $ по курс "трънски и бетер" - "егати швепса!"



    някои от фирмите имат магазини на доста известна софийска улица,

    други флудват печатните издания - спомнете си за "Art Systems" ....



    <font color="orange">added by smarty



    на Art Systems дължим наличието на дъна PCChips на родния пазар.



    обаче, виждам и други в момента...

    </font id="orange">










  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #53

    От коя фирма да не купуваме?

    "Art Systems" беше велика фирма, но това е друга тема.

    "Стил теч" е фирма от, която не бива да се купува, изключително некоректни са.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #54

    От коя фирма да не купуваме?

    "Стил теч" Ами аз лично само заради името няма да отида там.Иначе за фирма -аз две PC-та , познати около 5 PC-та никога не съм имал проблем винаги са подменяли чарковете (случвало се е само един път и дефекта беше фабрчичен) става въпрос за Exins

  12. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #55

    От коя фирма да не купуваме?

    Kingston HyperX модулите? Вярно е, че са по скъпи, но качеството е по-голямо от масовите. Добре се клокват!!!



    Имал сам вазможност да опитам няколко вида 333/400МХz(HyperX, Viking и PQI)!!!

    HyperX модулите са по бързи от останалите при еднаква честота(без да са клокнати)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    36
    #56

    От коя фирма да не купуваме?

    Аз искам да ви препоръчам "Computer@Office" и по-специално

    офиса им в София. Много печени и коректни и много добри цени !

    От близо 1 година ъпгрейдвам от тях- изкупуват ми старата техника

    и взимам нова, като си носа и компа за проверка на съвместимостта.

    Ако нещо не тръгне, тествам на място докато намера точния компонент. Такива услуги в другите фирми рядко се предлагат !

    И сервиза им е много добър !

    Абе изобщо супер са !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    14
    #57

    От коя фирма да не купуваме?

    "Art Systems" беше велика фирма, но това е друга тема.

    хахах в Бургас няма човек купил от тях и не пожелал половината им роднини за плътски удоволствия след това [^][^]

    JAR computers i Complex2000 в Бургас са едни от най-големите мизерници. Лидер и те не са стока , но сравнение с преди година две са направо върха-всмисал се постегнаха малко ,защото преди отиваш в офиса няма никой, отиваш сас скапаното си пс дето е в гаранция бавят те седмици.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #58

    От коя фирма да не купуваме?

    Абе какво сте заревали вси4ките от фирмите!!! Това е техника. От 100 човека все няма начин да не се скапе на някой друг. Пък и ние сме си виновни сами искаме да минем все по-тънко и да не плащаме ддс и после някой ни е виновен, че не признават гаранцията.

    <span id='hl' style='background-color: yellow'>vlado_g</span id='hl'> защо като си от Плевен си тръгнал да купуваш от СФ?!?! За да не дадещ хляб на местните фирми?! И не мога да разбера ти знаеш ли в крайна сметка от Мост ли си го купил или от ЖАР?! Май и ти не знаеш.......

    Вси4ко е въпрос на късмет. Ако го имаш казваш, че фирмата е супер но ако ти изгори нещо са виновни. Не разбирате ли, че вс4ки части вече са от китай и са еднакви....

    А за сведение навсякъде , където попитах Гаранцията на процесорите АМД е 1 месец...!!!!!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #59

    От коя фирма да не купуваме?

    Zizu - Много знаеш, ама от къде да купуваш - май това незнаеш

    гаранцията на амд процесорите аз от където ги взимам е мин. 6 месеца

    а относно 4арковете - има една фирма във варна - казва се Констант - много доволен съм от тях за нещата които купувам , но има едно маалко предимство - като си купя дъно + процесор и фан - ги карам да ми ги монторат и да ми го светнат - след това си заминавам без да имам грижи , докато всички останали фирми засега все нешо не е наред с нови чаркове - макар че ми ги тестват -после я видео карта , я рам , я захранване - Да ма прощава Стънката ама последните две машинки които си купих от Т2К Варна се набутах с 150 лв затова че сервизните не си признаха грешката и накрая аз останах с някои чаркове за архивно- музейни нужди ама какво да правя - искат ми 10 $ за тест - ебаси - Стънка нишо против теб батка- ама против сервизните -ДА

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #60

    От коя фирма да не купуваме?

    Пич не те знам от къде си купуваш процесорите,но има бая фирми които ги дават с 3год. гаранция(за BOX става въпрос)-като пример ще ти дам Лирекс,а доколкото знам те пазаруват от Мост и Ресет така че може и там да са с толкова гаранция.А относно фирмите-друго е да ти се скапе нещо Китайско(случва се наистина),а друго е да се отнасят с теб като с нищожество когато купуваш и след като се скапе ако е в гаранция да се ебават с тебе и да не ти обръщат внимание,да те мотаят сума ти време и така натам!А че JAR са лидери в това отношение няма спор-мисля че и най-големия техен поддръжник би трябвало да се откаже от тях след толкова негативни постове за тях.........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ВиК фирма препоръка .
    От sun4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-13, 17:51
  2. Информация за фирма ?
    От fena81 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 20-07-12, 18:52
  3. 12 причини да не купуваме iPhone 3G
    От Riki888 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 32
    Последно: 19-01-11, 22:02
  4. Софтуер за куриерска фирма?
    От bucho във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 28-10-09, 12:17
  5. Дилър на коя фирма ???
    От kafka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-09-04, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе