Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #226

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    http://www.osaka.bg/ShowDetails.aspx?productID=129

    Абсолютно! Може да охлажда при -20о и да топли при +44о. Само един такъв Дайкин ми покажи...


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #227

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    http://www.osaka.bg/ShowDetails.aspx?productID=129

    Абсолютно! Може да охлажда при -20о и да топли при +44о. Само един такъв Дайкин ми покажи...

    Не бе Касар, това е температурата до която може да охлади помещението и респективно да го затопли.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #228

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Блу, че то и жената каза сега,че кво прай вътрешното било по-важно,затова и са наблегнали на неговите възможности...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #229

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    добре ,не разбирам сега в крайна сметка какво мислите.
    добре ли ми е месечната сметка според вас,и добре ли по моето описание се държат климатиците.и второ мислите ли че ако сложа да речем инвертори ще се проличи на сметката ми за ток.
    -имам и едно въпросче относно инверторите.наистина ли като достигнат горе долу желаната температура вътрешното тяло продължава да си духа но вече по хладен въздух-така ми обясни един познат,защото според мен обикновенният в този случай си е по екстра -или духа топло или си почива-мерси предварително за отговорите

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #230

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    "обикновените" при достигане на зададената температура не си "почиват" - само компресора спира - вътре имаме вентилация - значи духа хладно, както повечето хора споделят.
    За инверторите е точно така - намаляват температурата с която духат - но тя е по-висока от моментната, стайна.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    66
    #231

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    ми мойте дръвчета спират и вътре като спре компресора,в смисъл обдухват на най слабата скорост вероятно докато охладят вътрешната пита, но се затварят шлюзовете и течение не се усеща-пък като охлади спира и вътрешния вентилатор

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #232

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Инверторите имат много предимства. За това е писано толкова много в тоя форум, че няма на къде повече

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #233

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Пичове и дами, чета ли чета и все не мога да си създам мнение какъв климатик да си взема. може би темата не е точно тук (за което се извинявам),но понеже искам климатици за отопление, сиреч да ме грее и при -15 и нз коя марка да си взема, искам да е японски,но от онези зглобявани в Китай.
    Стаите са вътрешни с изолация в тухлен блок с по-голями прозорци(френски) едната стая е 21.5 кв.м. е ще бъде хол с кухненски бокс, а другата ще е спалня 16 кв.м.

    благодаря предварително!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #234

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Забравих да кажа, че бюджета е около 3000 лв. + - 200 лв. само за клими без монтаж...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #235

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Разгледай тук http://www.termo-klima.com/bul/index.php

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #236

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от playmen
    Пичове и дами, чета ли чета и все не мога да си създам мнение какъв климатик да си взема. може би темата не е точно тук (за което се извинявам),но понеже искам климатици за отопление, сиреч да ме грее и при -15 и нз коя марка да си взема, искам да е японски,но от онези зглобявани в Китай.
    Стаите са вътрешни с изолация в тухлен блок с по-голями прозорци(френски) едната стая е 21.5 кв.м. е ще бъде хол с кухненски бокс, а другата ще е спалня 16 кв.м.

    благодаря предварително!
    За мен най-добрия вариант е два подови Дайкин-а за 3360лв, с малко надхвърля бюджета.

    FVXS35F
    FTXS25G

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #237

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от playmen
    Забравих да кажа, че бюджета е около 3000 лв. + - 200 лв. само за клими без монтаж...
    Може и следната конфигурация: За хола с бокс ще е добре да има плазмен филтър
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._hiperinvertor - за хола
    http://www.bulclima.com/klimatici-i-...eral/asha07lgc - за спалнята

    Надхвърля със 145лв. бюджета ти. Може още други варианти да се направят в зависимост от твоите изисквания към климатиците, топлозагубите на стаите и т.н., но най добре да се изкажат корифеите тука във форума .
    Успех в избора и безаварийно ползване

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    27
    #238

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    гледам ги, харесват ми.. ама пак е пълна каша :Д онзи ден в едни магазин ме убеждаваха да си зема AY-xpc09/12 jr като ме убеждаваха че плазмения филтър не играел голяма роля....

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #239

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от playmen
    Пичове и дами, чета ли чета и все не мога да си създам мнение какъв климатик да си взема. може би темата не е точно тук (за което се извинявам),но понеже искам климатици за отопление, сиреч да ме грее и при -15 и нз коя марка да си взема, искам да е японски,но от онези зглобявани в Китай.
    Стаите са вътрешни с изолация в тухлен блок с по-голями прозорци(френски) едната стая е 21.5 кв.м. е ще бъде хол с кухненски бокс, а другата ще е спалня 16 кв.м.

    благодаря предварително!
    НЕ си писал кой град/село ще се монтират.И каква вътрешна температура искаш, коло човека/жени живеят?

    Моето предложение в 2 варианта:

    Вариант 1 само ако държиш в хола да имаш климатик с плазма филтър(помага за отстраняване на миризмите от храната):
    хол- fujitsu 12LD(за до 22 градуса температури когато навън е -7 и надолу)http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._12_ldc_plazma
    спалня- fujitsu 12 LD

    Вариант 2:

    хол- дайкин FTX50GVhttp://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv -без проблем дори при -20 при -25 външни темпертура и при поддържане вътре 26 градуса.
    спалня- fujitsu 12 LD

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #240

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Стига, бе, човек, мисли малко. Как ще сложи 50-ка в 21 м2??? Течението и шума ще го побъркат.
    4 кВ му трябват за хола и 3 за спалнята. 12LD + 9LD или 2 подови Дайкина, ако има опция за подов монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 31 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе