Страница 20 от 31 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #286

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    На вила не и отиват клими. За това е вила да е битово и уютно. Живия огън е за вилата. Пък и на повечето места за вили тока е кофти и не се разбира с климите.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #287

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    При мен стои добре отива на джама
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #288

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Никога няма да хвърля 2000 лв. за някой върхов модел, който евентуално теоретично би топлел при -20*. В Б-я такива температури стават инцидентно за не повече от седмица. И запомнете по-топло от отоплението на дърва няма каквото и да си говорим.
    Вярно е! Друго си е външната тоалетна у наше село, кеф ти магданоз, кеф ти пресен лук ще ти пасе задника...


    А най-убавото за къща не са климатиците, а термопомпа въздух вода с подово отопление....
    Когато пода е топъл ни камина ни климатични духалки, просваш жената на пода и .... накрая двамата сте удовлетворени от резултата...
    Кеф ти топла вода, кеф ти топла вана...

    Термопомпата е най-хубава и за апартамент, но да "хванеш" всичко навреме...

    И за вила термопомпата е най-добре, а камината е само за уют и удоволствие...

    mirandi и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #289

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Свежарско е

    edi, купи си една газова камина от тия декоративните, колкото да гледаш пламъка да ти топли окото, ТОШО ще върши останалото

    И аз това се чудих, дали да не направя камина с открито огнище за колкото се може по-малко кинти и с останалите да купя клими. Но при мен са малки стайчетата и нямаше да е много удачно...

    Климите си ме радват мен - ЦЪК и си готов




  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #290

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    При мен стои добре отива на джама


    Е той твоя е медийна звездЪ.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #291

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Вярно е! Друго си е външната тоалетна у наше село, кеф ти магданоз, кеф ти пресен лук ще ти пасе задника...
    Чудил се навремето един селянин как може в градовете да си с.рят в къщи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #292

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    При мен на вилата проблемът се реши с въздуховоди и камина с горивна камера. Понеже са ми ниски таваните (2.40) и камината е точно в центъра на къщата, няма нужда от вентилатори, направо топлият въздух си се качва нагоре и топли помещенията Пробиха плочата и изкараха 2 въздуховода на горния етаж, 2 изкараха долу в спалните зад камината, и 2 си има на самата хота на камината. При мен са множество малки помещения в къщата и с клими щеше да ми излезе доста по-солено, а и неефективно Трябваше да дам 10 бона за клими! А щеше и да е грозно да накича къщата... + това надали с клими щеше толкова равномерно да се отоплява къщата. Като погори огън 5-6 часа температурата в цялата къща става 19-20 градуса - супер равномерно се разпределя топлината, влажността стана 53%. Камината си и добър backup, ако стане нещо с тоците

    Но климите са си по-добре според мен като цяло, де.
    Къде се намира вилата ти? Ако е в провансае ОК с дърва. За отопление в София НЕ СТАВА!
    Само аборигени като нас се топлят на дърва в Париж примерно известно ли ти е цената на кубик дърва. Там това минава за СУПЕР ЛУКС! И не е случайно идеята както се досещаш е да не се изсичат дърветата за подобна цел при положение, че има далеч по-ефективни методи.
    А ако просто си пишем, за да си чешем езиците ОК, Камината си е друго...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #293

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Свежарско е

    edi, купи си една газова камина от тия декоративните, колкото да гледаш пламъка да ти топли окото, ТОШО ще върши останалото

    Имам още работа по вилата, като дойде време за декорация тогава ще я мисля.
    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    При мен стои добре отива на джама


    Е той твоя е медийна звездЪ.
    М,м подвизаваше се в един сайт на времето, ама му спряха изявите

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #294

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Къде се намира вилата ти? Ако е в провансае ОК с дърва. За отопление в София НЕ СТАВА!
    Само аборигени като нас се топлят на дърва в Париж примерно известно ли ти е цената на кубик дърва. Там това минава за СУПЕР ЛУКС! И не е случайно идеята както се досещаш е да не се изсичат дърветата за подобна цел при положение, че има далеч по-ефективни методи.
    А ако просто си пишем, за да си чешем езиците ОК, Камината си е друго...
    Е как ще не става като аз така се топля години наред Времената се менят, има си съвременни материали - пелети, еко брикети, нарязани готови цепеници в кашончета от по 10 кила. Просто са малко по-скъпи - въпрос на избор. Не е като да ти докарат един бус с дърва и да разтоварваш, после да ги редиш... И това съм го правил... Но си има начини вече.
    Вилата ми е на 7 километра от София, посока запад.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #295

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Ела затопли в нас 120 кв. етаж от къща с нацепените дърва в чувал
    Ако ги сметнем тези модерни методи ще ми излезе на сезон 5-6 хиляди лева. А мерси. Интересно ми е защо си минал на климатик като става на дърва
    Аз имам и вариант локално парно на въглища но и това не важи. Освен ако не наема човек за дейността. Казваш пелетки мда това по-бива. Но за камина и дума да не става аз не мога да си го позволя.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #296

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Ела затопли в нас 120 кв. етаж от къща с нацепените дърва в чувал
    Ако ги сметнем тези модерни методи ще ми излезе на сезон 5-6 хиляди лева. А мерси. Интересно ми е защо си минал на климатик като става на дърва
    Аз имам и вариант локално парно на въглища но и това не важи. Освен ако не наема човек за дейността. Казваш пелетки мда това по-бива. Но за камина и дума да не става аз не мога да си го позволя.
    Минах на климатици защото камината ми е тип открито огнище. Като направих камина с горивна камера на вилата и видях колко по-ефективна е, стигнах до извода че това дето правя у дома си е разхищение! Като я преправя и другата камина да стане с горивна камера, мога пак да си мина на дърва - от тези в кашончетата. Доста добре горят и доста чисто отоплението с тях, почти не остава пепел, калорични са, готово и оразмерени за палене са.
    На вилата два етажа общо 180 квадрата се топлят с камина с 6 въздуховода без вентилатори и без да е необходим ток сиреч. Веднъж на 12 часа се зарежда камината и без проблем температурата във всички помещения е 19-20 градуса - равномерно и комфортно се разпределя топлината. Не е толкова скъпо колкото го описваш. С клими няма да е много по евтино.

    И аз предпочитам да се отоплявам с клими, но това не значи че с камина не ми харесва Според мен е добра алтернатива камината защото ако ти спрат тока имаш изход. Също така можеш да разчиташ на камината ако токът поскъпне много, а и обратното също. Ако пък настанат световна криза, войни и тн, тежки времена отиваш в гората и почваш да събираш съчки като Деян Неделчев Камината е добър backup - това исках да кажа


    „Хан Кубрат извикал синовете си и им казал: „Синове мои, бях събрал за вас едни пръчки да ви демонстрирам нещо, обаче минал Деян Неделчев и ги събрал всичките.“


    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #297

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Голяма скица си признавам

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #298

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Здравейте!
    Та на въпроса,относно работата на моите климатици в този студ : Мицубишито и Шарпа клекнаха на -18,но Санютата работят перфектно , макар и че са ветерани от 98г.Ако знаех ,че така ще работят щях да си взема и четирите климатика Саню.Имам приятел с Мицубиши 20-ка сходно с моето,същата работа,като застудее не работи,три пъти са идвали техници и са го замервали,всичко било на 6,да ама не ,като стане около -15 и спира да топли.Санютата беше -23 и си бачкаха без никакъв проблем.Очарован съм от тях,не им правя никаква реклама,това са фактите.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #299

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    Не е марката на климатика това, което топли.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #300

    Re:Отопление с климатик при -20 градуса

    ПО спомен преди десетина години МЕтата имаха софтуерен стоп при т<-5 или -10 градуса (по спомен) та се налагаше баровците да ги рестартират... и имаше въпроси от сорта защо дадох толкова пари ... пък на комшията осаката и т.н. Беше веселба

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 31 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе