Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #106

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Чудех се защо ли са ми изчезнали някои от моите мнения?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #107

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    мога да кажа че новото ми ХАЕРЧЕ е толкова близо до тяхното ниво като исключим престижа на другите марки че далеч не се оправдават ценовите разлики....гласувам "ЗА" качествените китайци с две ръце!!!! За да потвърдя това си убеждение ще инсталирам още един такъв в новиа апартамент и оше два (9-ки) в спалните и всичките ще са ХАЙЕР!!! Евала на китайците! Между другото съм фен и на корейските стоки и на всяка по-ефтина алтернатива на признатите японски технологии - гледай самсунг, лг, хюндай и т.н. а при климите ХАЙЕР, МИДЕА.
    Не го хвали много тоя хаиер че е с модул на шиндинген а те имат дертове та не се зане колко ще кара китаеца защото е откраднал най лошия модул от японците.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    10
    #108

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ами да се похваля и аз: Топля хол около 45 квадрата с две Toshiba RAS25 - 10ки инвертори. Блока е почти необитаван, около мен (отстрани, отдолу и отгоре) не живее никой. Изолация няма, стените са тухла. Та при големите студове като работят само климатиците, на сутринта в хола е 15 градуса. В една от стаите където не се отоплява беше 2 градуса!!!
    Климатичетата колкото и да им падне коефициента не могат да харчат над максималната си ел.мощност която е 800вата на парче. Втора ръка са, струваха ми по 550 лв с монтажа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #109

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от gabor
    Климатичетата колкото и да им падне коефициента не могат да харчат над максималната си ел.мощност която е 800вата на парче.
    Това лично на мене ми изглежда мноого странно. Чакам други мнения

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #110

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    И кое му е странното?Харченето си е все толкова-просто намалява полезната работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #111

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ми досега не съм виждал клима( по надписи ) да харчи на макс чак толкова малко, ама аз съм лаик в тези неща. Затова чакам мненията на хората които разбират тука , например badr

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    9
    #112

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ела да видиш моя- White-Westinghouse, made in USA.

    Цитат Първоначално публикувано от gabor
    Ами да се похваля и аз: Топля хол около 45 квадрата с две Toshiba RAS25 - 10ки инвертори. Блока е почти необитаван, около мен (отстрани, отдолу и отгоре) не живее никой. Изолация няма, стените са тухла. Та при големите студове като работят само климатиците, на сутринта в хола е 15 градуса. В една от стаите където не се отоплява беше 2 градуса!!!
    Климатичетата колкото и да им падне коефициента не могат да харчат над максималната си ел.мощност която е 800вата на парче. Втора ръка са, струваха ми по 550 лв с монтажа.
    Тук не виждам повод за гордост!

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    2
    #113

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Panzer
    И аз се надявам доста на климатика , та си поръчах един за по голямата стая от двете.уж ми трябвало 12 ама аз си поръчах 17-ка. Осака. Сигурно вече се смеете. За толкова имам пари.А дали за тях има такъв кит трябва да видя.Уж нискотемпературна си взех -20 да бе! Дe да беше на -15 да е вътре поне 20. Май ще си духам на ръцете и ще си бия главата в стената. Ама ми писна с тая газ. Иначе машината ми излиза към 850 лв. Впечатление ми направи че има от същите 12 и 17 в магазина но други модели и струваха с около 100 лв по малко. Защо ?
    :Super: :Super: :Super:Яката машина върщи работа - ще си доволен
    Моята 24 от най ефтините при -20 трееше като луда - дори изключваше

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #114

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от tihpan
    :Super: :Super: :Super:Яката машина върщи работа - ще си доволен
    Моята 24 от най ефтините при -20 трееше като луда - дори изключваше
    Досега мислех че само аз съм луд

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #115

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Kучата марка "Emerson" 24- ка си бачка без проблеми в тези студове. Поради студа няма и влага и външното тяло не се обледенява. Само дето се размразява на около 40 мин.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #116

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Kучата марка "Emerson"* 24- ка си бачка без проблеми в тези студове. Поради студа няма и влага и външното тяло не се обледенява. Само дето се размразява на около 40 мин.
    Преоразмеряването има и обратен ефект : на студено топи много добре, а когато се стопли - прави излишно много топло а точно тогава имаме нужда от по-малко. При инверторите този проблем е решен, но все още остава факта че по-мощния мотор с намалени обороти харчи повече енергия от по-маломощния на оптималните си обороти.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #117

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Преоразмеряването има и обратен ефект : на студено топи много добре, а когато се стопли - прави излишно много топло а точно тогава имаме нужда от по-малко. При инверторите този проблем е решен, но все още остава факта че по-мощния мотор с намалени обороти харчи повече енергия от по-маломощния на оптималните си обороти.
    Преди съм обяснявал защо взех такъв мощен за офиса. Офиса е под наем и не си заслужава да се хвърлят пари за топлоизолация, кото се има в предвид , че ще се купува място за строеж.Има* 3 външни стени тухла ,отгоре бетонна плоча . Намира се на около 300-500м от Варненското езеро.
    A консумираната ел.енергия се признава за разход.
    /Оф темата - за януари сметката е 185 лв св ключено осветление 2 тела по 3 лум.лампи х60W, 3 ПС та,2 принтера,хладилник,копир машина./А на колегите ми от София е 850 лв тока

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #118

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Чувал съм, че някои "нискотемпературни" китайски климатици имат нагревател не само на вътрешното, а и на външното тяло, за да се подпомага размразяването на питата. Което си е буквално да топлиш тоя дето духа.

    От опит съм забелязал, че при температури под -7С...-10С питата почти не се обледенява - въздуха си е сух от студа. Но да ползваш климатик под -10C си е вече хвърляне на пари на вятъра.

    Сложил съм термометър на изхода на въздуха на вътрешното тяло. Ако при +5С навън топлият въздух лесно достига до +53C...+55C, то при -10С навън - след дълга-дълга работа на компресора едва достига до +35С и това е максимума.
    В такива случаи една духалка 2 KW за 10 минути свършва работа, която климатика и за половин-един час не може да свърши.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #119

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Аз имам PANASONIC от 4 г. и HAIER от 2 г.инверторни и работят перфектно.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #120

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    Аз имам PANASONIC от 4 г. и HAIER от 2 г.инверторни и работят перфектно.
    В Сибир ли живееш? Защото тук нямам спомен през последните 5г температурата да е падала до -20....
    Хайде спри да спамиш форума!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе