Страница 22 от 194 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #316

    Re:Размразяване на климатици

    За същия модел говоря. Не съм питал в сервиза. Освен и аз да го полея с гореща вода.
    Като беше около 2-3 градуса нямашв проблеми ама сега.
    Аз не съм го спирал 2 месеца вече.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #317

    Re:Размразяване на климатици

    моя климатик е от 2006 година - предната зима въобще нямаше такива проблеми

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #318

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Чувам, че има клими, които фабрично си идват с нагревател на тавата на външното тяло. Някой знае при кои ги има и кога сработва нагревателя - само при дефрост или постоянно си грее?
    Разбрах също, че слагат допълнителни такива дори и на маркови скъпи машини - има ли смисъл?
    И каква е целта на нагревателя на компресора?
    deian
    Мисля че Чофу са така фабрично но може да се пита някой собственик....

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #319

    Re:Размразяване на климатици

    предната и тая зима не могат да се сравняват ... предната нямаше мъгли и беше топличко ,през дена плюсови темп. и климатика се размразява дори и да е обледен .. тая зима и аз имам някои проблеми с леда макар че климите ми са скъпички .. тавите трупат лед и климатика се раздрънчава ,само 1-2 легена гореща вода помагат - унижение ,и сеир за съседите в общи линии.. тука в Шумен мъглата може да се каже че не се е вдигала вече няколко седмици ,температурите са от -19 до -2 никога над нулата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #320

    Re:Размразяване на климатици

    м да навън е -8 мъгла MITSUBISHI-то MSZ - GC 35 VA на 5 дни постоянна мъгла -4 до -10 (определено е ледогенератор при това скъп не копуваите) мина на топла вода две пети от питата бяха в плътен лед на дистанционно 24 градуса на термометър 24.6 (до сега отопляваше с 64 вата на кубичен метър хол и коридор) вече ще топли 85 вата на кубичен метър само хол дано не събира лед NATIONAL-а днес му бутнах висулка 65 сантиметра още държи без лед на дистанционно 24 на термометър 25 но отоплява със 100 киловата на кубичен метър спалня преди топлеше (силно казано защото само треперех) хола с 63 вата на кубичен метър и се заледяваше и работеше като резачка за дърва но сега съм очарован от него така че определено има значение :

    КОЛКО КУБИЧЕСКИ МЕТРА ТОПЛИШ (ПРИМЕРНО ХОЛ 20 КВ.М. С 9-КА ОПРЕДЕЛНО ЩЕ Е ЛЕДОГЕНЕРАТОР ИЛИ САМО ЩЕ СЕ РАЗМРАЗЯВА И НЯМА ДА ТОПЛИ) ЗАЩОТО НЯМА СМИСЪЛ ДА НЕ ТИ Е ЗАМРЪЗНАЛ КЛИМАТИКА НО ДА СИ НА СТУДЕНО

  7. p1
    p1 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #321

    Re:Размразяване на климатици

    rsvr защо не дадеш адреса на хората от който си копирал снимките да прочетат цялата тема (не че е много за четене) а не само да гледат замръзнали перки.и никъде в тази тема не видях някакво решение на проблема освен топла вода и сешуари

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #322

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от p1
    rsvr защо не дадеш адреса на хората от който си копирал снимките да прочетат цялата тема (не че е много за четене) а не само да гледат замръзнали перки.и никъде в тази тема не видях някакво решение на проблема освен топла вода и сешуари
    p1 точно...има ли хора които имат опит с нагреватели и нагревателни маркучи(много важно щото иначе всичко е напразно). Ту кникъд ене могат да ми кажат з атакива маркучи. С такъв и нагревател можеш спокойно да си отвеждаш водата от разскрежаването и може би няма да се заледява....но никой не взема отношение...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #323

    Re:Размразяване на климатици

    Аз също съм с ХИТАЧИ - Е10Н2.Нямам никакви проблеми с размразяването на машината, работи нормално шумно, топли много добре.В Ямбол имаше 10 дена непрогледна мъгла/едва днес се вдигна/, постоянни температури между -4 и -10 градуса.Машината си размразяваше на около 60-80 минути/зачести при високата влажност/ за около 10 минути, успяваше да си свали всичкия скреж по топлообменника.При монтажа накарах техниците да не слагат щуцер/отвора на дренажа е правоъгълник 6Х4 сантиметра/, та всичко си излиза, само се получават малки висулчици, които сами се стапят при следващия дефрост.Моята машина си беше достатъчно тиха през цялото време.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    62
    #324

    Re:Размразяване на климатици

    Някъде имаше обяснено, но сега не мога да го намеря....Та имам климатик Медея MSM312HR работи засега безгрешка. Това което забелязвам и искам да питам е:
    При работа външното тяло се заскрежава най-често в горната част - лента от 6 тръбички 1/3 от цялата ширина (всичките са 17 тръбички). Там по често се образува скреж надолу няма почти никакъв. По някоя време се заскрежава целия и включва на размразяване при което всичко изчезва и изсъхва. Та нормално ли е това или има някакъв проблем? Иначе си духа много топло (зададени 24 гр.) и като цяло досега не съм го видял да замръзва повече от лек скреж макар че вън има мъгла и ниска температура.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #325

    Re:Размразяване на климатици

    edi1, и моя успява да свали всичкия скреж от питата, но проблема е леда, който се трупа по дъното. Има общо 4 отвора на дъното - единия/основния/ е около 2 см в диаметър/щуцер няма/, другия около 1 см, но полза от него никаква тъй като се намира точно над едната стойка и замръзва на 1-2 дефрост/разстоянието от този отвор до стойката няма и сънтиметър/, другите два са близо до отсека на компресора - те по рядко замръзват, ледът се трупа основно в противоположния край. Явно нивелацията е слаба + самото дъно не е гладко - стои на отделни сегменти, в които водата ще се задържа дори и да е нивелиран перфектно. Та се замислям за догодина да реша проблема като взема да му направя с флекса няколко допълнителни /а и по-големи/ отвора.
    Между другото - вчера като премахвах въпросния лед от дъното, видях че резервоара за фреон/предполгам-онова подобно на компресор, но в умален размер/ също беше наполовина обвит в лед.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #326

    Re:Размразяване на климатици

    При мен на дъното не се задържа лед.Лятото си го нивелирах сам.При идеална нивелация на тялото мерена от двете вертикални страни и тавана установих, че дъното си има някакъв фабричен наклон към дренажния отвор и при мен всичко се изтича, въпреки, че машината е поставена на място, където непрекъснато го вали и има въздушно течение.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #327

    Re:Размразяване на климатици

    Здравейте, моля ви помогнете. След няколко часа без ток и естествено спрян климатик на Mitsubishi Electric инверторен- той замръзна. Сега вместо да духа топло духа хладно. Даже когато духне хладно се радвам, защото е рядкост. На колкото и градуса да го наглася все си духа студено или хладно. Какво да правя? Как да го размразя? От товяа ли е проблема? Или може би нещо в настройките? Моля ви посъветвайте ме нещо... Благодаря ви

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #328

    Re:Размразяване на климатици

    наскоро със съпруга ми си купихме климатик модел midea msg-12hr. Когато го монтираха беше много студено, но въпреки това той си работеше идеално. Наскоро обаче започна много да бучи външното тяло, а вътрешното доста често спираше и светваше на него червена лампичка. Както и да е въпросът ми е дали този климатик е подходящ за отопление и ако да как да му помогна да работи по добре без да замръзва толкова често.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #329

    Re:Размразяване на климатици

    Имам един въпрос ако някой може да помогне,имам климатик не инверторен на една година Panasonic cs/cu pw12dke .Проблема е че в режим отопление по време на размразяването се размразява целия без една широка лента по средата по която натрупва доста лед,размразявам я с гореща вода но след това пак се повтаря.Някакви идеи


  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #330

    Re:Размразяване на климатици

    lusia много не го бъзикай да не почн д адуза студено...тук пишаи че може и с ръка и с чук ама после направо нов...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 194 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе