Страница 14 от 194 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #196

    Re:Размразяване на климатици

    damon: Според мен изводът ти че нещо не е наред е прибързан, след като се е получило само веднъж.

    Размрази целият климатик, изключи го от контакта за половин час и пробвай отново, ако се повтори тогава може да се говори за проблем. А може и фреонът ти да е малко. Ако след като го пуснеш се образува бяла ивица някъде на питата и тя не се стопи до 5 минути а започне да се увеличава е вероятно да е фреона. При продължителна работа и нормално количество фреон, цялата пита почти равномерно се заскрежава.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #197

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    damon: Според мен изводът ти че нещо не е наред е прибързан, след като се е получило само веднъж.

    Размрази целият климатик, изключи го от контакта за половин час и пробвай отново, ако се повтори тогава може да се говори за проблем. А може и фреонът ти да е малко. Ако след като го пуснеш се образува бяла ивица някъде на питата и тя не се стопи до 5 минути а започне да се увеличава е вероятно да е фреона. При продължителна работа и нормално количество фреон, цялата пита почти равномерно се заскрежава.
    Благодаря за отговора. Изключвах го от контакта, но не чак за половин час. Ако беше започнал да се размразява да кажем, че всичко е ок, но той не иска да се размразява, независимо дали е на отопление, авто и каквато и температура да му сложа. Затова си мисля, че нещо не е добре, след като досега винаги си е влизал в режим на размразяване когато се налага, понякога дори на всеки 15 мин. Не виждам да има ивици - равномерно е заскрежена... Ще се опитам довечера да го размразя ръчно - ще стопля малко вътрешното тяло да го излъжа и ще видим какво ще стане. Дано си прав и се оправи, но все си мисля, че нещо не е нормално...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #198

    Re:Размразяване на климатици

    Пуснах да топля вътрешното. Ти май прав ще дойдеш. В момента размрази и изсуши средната част, а отдолу и отгоре остана леда... Ще го оставя така да поработи да махне целия лед ако може. Това не го бях забелязвал досега. Какво да правя? Да викам майстор да презареди фреона ли?...

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #199

    Re:Размразяване на климатици

    damon: За момента не е необходимо нищо да правиш. Просто разтопи целият лед, това е задължително, да не остане грам лед в климатика. Пусни го да си работи нормално, обърни внимание на това което ти казах за фреона. Ако има нещо по-нататъка пиши пак.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #200

    Re:Размразяване на климатици

    Привет на всички и ЧНГ!

    Моля за помощ/съвет относно моя Panasonic - E9GKE, в експлоатация от 2 месеца: Тази вечер при температура вън около -3...-5 градуса и мъгла, климатика мина в режим размразяване. Излязох да погледна в какво състояние е и забелязах, че питата е заскрежена не много, но във вид на ивица (лента) с ширина около 10см по цялата дължина тялото. Това ме притесни, тъй като мисля, че би трябвало да се заскрежава равномерно...Моля хората, които са на ТИ с климатичната да си кажат дали това е някакъв вид дефект и на какво би могло да се дължи.

    Иначе климатика си топли нормално и се размрази на 5-6 минути.

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #201

    Re:Размразяване на климатици

    kojcho: За тебе като потребител в случая са важни 4 неща:

    1. Духа ли топло климатика.
    2. Достига ли си зададената температура.
    3. Когато се налага ли, включва на разкрежаване. Тоест, има ли скреж по питата преди да превключи.
    4. Разкрежава ли се цялата пита. Не трябва да остава неразтопена скреж или лед.

    Ако климатика ти покрива тези изисквания като работа, просто спри да мислиш за него.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #202

    Re:Размразяване на климатици

    valen1,
    Благодаря ти много за бързия отговор.
    Отговорът на първите 3 отговора е ДА!
    На четвъртия - питата се очиства напълно.
    Значи - да спирам да се тревожа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #203

    Re:Размразяване на климатици

    цитат от valen1 :

    kojcho: За тебе като потребител в случая са важни 4 неща:

    1. Духа ли топло климатика.
    2. Достига ли си зададената температура.
    3. Когато се налага ли, включва на разкрежаване. Тоест, има ли скреж по питата преди да превключи.
    4. Разкрежава ли се цялата пита. Не трябва да остава неразтопена скреж или лед.

    Ако климатика ти покрива тези изисквания като работа, просто спри да мислиш за него.


    ПРИМЕР:

    Снощи спира тока а цяла вечер имаше снежна буря сутринта климатика беше снежна буца (National Scroll) и като го пуснах бучеше страшно нещо като вибрация чуваше се из целият апартамент цял ден чета форума и изпробвах всичките начини за размразяване буцата си стоеше мамка му вечерта не издържах пуснах го да бачка на макс ако се троши да се троши няма да му ставам роб след около 30 мин. шумът намаля след 60 мин. включи размразяване и 20 мин. се размразява направо се изсуши изтече 5 кила вода (на 13 етаж съм има 6 броя под мен ) сега бачка на макс без никакъв шум и вътре е Африка така че не ги мислете климите важното е да не се гасят дано има и ток

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #204

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    damon: За момента не е необходимо нищо да правиш. Просто разтопи целият лед, това е задължително, да не остане грам лед в климатика. Пусни го да си работи нормално, обърни внимание на това което ти казах за фреона. Ако има нещо по-нататъка пиши пак.
    Май се оправи наистина! Благодаря ти valen1. Размразих с пускане на охлаждане доколкото мога, спрях го за половин час от тока, пуснах го на отопление на 30 градуса, работи нормално почти час, обледени се равномерно и включи обезскрежаването за доста доста време - поне 10-12 мин. като махна всичкия лед и дори изсуши топлообменника. Да се надяваме, че проблема е бил в електрониката т.е. имало е нужда от рестартиране...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    12
    #205

    Re:Размразяване на климатици

    Моля,бъдете така добри да ми обясните :......препоръчително е температурата зададена от дистанционното в режим на отопление да е 25-28 градуса, с цел избягване на заледяването на външното тяло при минусови температури.Това го цитирам от гаранционната карта на еко-клима.Предварително се извинявам,ако вече е отговаряно на този въпрос.Просто при мен проработи, и нямам проблеми с нормалното размразяване на фалшивото ми fuji,закупено от палавиците от....
    P.S: Сега е топло и аз съм доволен!Да живей!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #206

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от stanislaw40
    Моля,бъдете така добри да ми обясните :......препоръчително е температурата зададена от дистанционното в режим на отопление да е 25-28 градуса, с цел избягване на заледяването на външното тяло при минусови температури.Това го цитирам от гаранционната карта на еко-клима..........
    ...Според мен нещо не си разбрал. В инструкцията на Дайкин казват, че най-добре в студовете 20-22 градуса. ...Не виждам логика да зададеш температура която вероятно няма да бъде достигната и климатика да работи на МАКС,а после да чакаш да не замръзне .....

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    9
    #207

    Re:Размразяване на климатици

    Здравейте

    Имам нов Hitachi 14EH1. Когато времето е по влажно и температурите са под нулата, климатика топли 40 минути и се размразява по 20 минути. До като топли питата хваща лек скреж. Когато почне да се размразява, за около 5-7 минути питата се изчиства, но въпреки това режима продължава до 20 а по някога и повече минути. През това време стаята която е 16 квадрата изтива. Изкам да разбера това нормална работа ли е?

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #208

    Re:Размразяване на климатици

    по евтините хитачита така работят ,цикъла на размразяване и времето на размразяване се определят от таймер който се активира под 0 градуса ,няма никакви датчици ... ще се размразява така и когато по питата няма грам скреж ... задай му малко по височка температура да не изстива стаята

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    9
    #209

    Re:Размразяване на климатици

    Ами този модел 14EH1 е сравнително скъп - гони 1300-1400 лева. Има нещо като датчик на външното тяло отзад на питата в горния ляв ъгъл. Той за какво е? Дали не мога не6ту да му въздействам, за да намаля времето за размразяване. Между другото когато беше по студено и нямашен сняг се размразяваше за по 5 минути, което е добре.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #210

    Re:Размразяване на климатици

    Моя Е10Н2 е с датчик и се размразява когато трябва и колкото трябва/поиграх си да го позяпам в студа при един от циклите, а и в документацията пише/.За 14ЕН1 нямам документация и не знам дали е с таймер или с датчик, но май е с таймер, както сочи Alexi, но нещо цикъла не ми се струва читав - 40 минути са малко като работен цикъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 194 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе