Страница 5 от 194 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #61

    Re:Размразяване на климатици

    Това с ключето не е добро решение защото превкл'чва при работещт компресор а размразяването го прави като първо спира компресора иначе може да блокира четирипътния.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #62

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Това с ключето не е добро решение защото превкл'чва при работещт компресор а размразяването го прави като първо спира компресора иначе може да блокира четирипътния.
    Ами ако има достатъчно "самоделкаджии" ще ви постна схеми с таймери за време и прочие...направи си сам, всички екстри за 10 лева../размрази си сам/ всичко е изпробвано

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #63

    Re:Размразяване на климатици

    Само после да не излезе много скъпо въстановяването на щетиге. Аз иначе съм за откриването на нова тема от рода "Направи си сам" или "ТНТМ" и др.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #64

    Re:Размразяване на климатици

    айде, айде. Стига с тия Хайери. Нали ги виждам редовно по улиците как компресорите им тракат като на Осаките и имат доста лед.

    За това, че горят много ток няма да споменаваме.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #65

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    А при мен няма как да е изпробвано, понеже никога до сега не съм имал подобни проблеми. Случва се и HAIER-ите да замръзнат понякога / най-вече, когато е влажно времето/ но веднага се усещат и правят каквото трябва
    Да, прав си, няма за какво да спориме

    [img width=800 height=600]http://img444.imageshack.us/img444/9151/23112007mr8.jpg[/img]

    [img width=800 height=600]http://img510.imageshack.us/img510/4980/23112007001zt3.jpg[/img]

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #66

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Тоя поне продължава да работи. Виждал съм далеч по-замръзнали панасоници приличащи на големи бели сталактити
    ПП: rsvv, направи си труда да публикуваш свои снимки а не на други участници от форума!
    Да , прав си, няма да споря Тия с този климатик , никога няма да останат без лед за уйскито

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #67

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Тоя поне продължава да работи. Виждал съм далеч по-замръзнали панасоници приличащи на големи бели сталактити
    Ами постни снимки да ги видиме, защото аз по цял ден зяпам всякакви клими и нямам такова впечатление, а твоите твърдения се базират на личните ти наблюдения върху 2 климатика от "ниския ценови клас" от прочутата в цяла Саудитска Арабия марка за охлаждащи машини Хайер-ЧайнаМайна.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #68

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Ако 1200 лв. са от ниския ценови клас здраве му кажи. Скоро ще ти постна снимки на замръзнали и прочути в цяла България като "маркови" панасоници - майназия.
    Ей това ще ми е любопитно да го видя

    За какво ли са тези релета и датчика pipe outdoor/TRS/......

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #69

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    [img width=800 height=600]http://img510.imageshack.us/img510/4980/23112007001zt3.jpg[/img]
    Моля да обърнете внимание на неравномерното натрупване на леда (Отдолу и една ивица в средата са по-дебели). Това го наблюдавам и при мене, искам да кажа че първо така се заскрежава, после и цялата пита, но нямам проблем с размразяването. Нормално ли е такова неравномерно заскрежаване?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #70

    Re:Размразяване на климатици

    По принцип такова зловещо замръзяване не е нормално, на някои климатици съм забелязал, че точно в средата на топлообменника няма тръбичка , а са само ламели и затова точно там остава ивица с лед след "дефрост".

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #71

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    По принцип такова зловещо замръзяване не е нормално, на някои климатици съм забелязал, че точно в средата на топлообменника няма тръбичка , а са само ламели и затова точно там остава ивица с лед след "дефрост".
    Не, не! Исках да кажа, че първоначално стреж се появява приблизително на същите места, докато останалата част от питата все още видимо няма следи от заскрежаване и постепенно побелява цялата пита. Това ме интересува дали е нормално. При дефрост се изчиства напълно. Това го забелязах при една силна мъгла!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #72

    Re:Размразяване на климатици

    фреона циркулира по тръбичките .. там от където тръгва първо се заскрежава тъй като пътувайки се затопля

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #73

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Не, не! Исках да кажа, че първоначално стреж се появява приблизително на същите места, докато останалата част от питата все още видимо няма следи от заскрежаване и постепенно побелява цялата пита. Това ме интересува дали е нормално. При дефрост се изчиства напълно. Това го забелязах при една силна мъгла!
    Ами нормално е от някъде да започне и да има повече от другите места, щом ти се размръзява напълно, проблем нямаш, всичко ти е наред.
    Проблем е , както беше описано в голямата тема за размръзяването, след дефрост ако някъде останело лед и започне след всеки дефрост да расте ивицата с лед...това вече е кофти система за размразяване.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #74

    Re:Размразяване на климатици

    Открих веществото което не позволява замръзване на питата .
    Но мисля да го патентовам и тогава ще го има на всички климатици. Няма и да се спори по въпроса

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #75

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Открих веществото което не позволява замръзване на питата .
    Но мисля да го патентовам и тогава ще го има на всички климатици. Няма и да се спори по въпроса
    Ох завалийката,изобретател станал.
    Радвам се да те видя на линия.Само бих помолил,да пожалиш нас по-простите,като запазиш за себе си тези технологични тайнства.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 194 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе