Страница 191 от 194 ПърваПърва ... 141181189190191192193 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,851 до 2,865 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2851

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Хайде малко да внеса яснота да не става заблуждения. Ще ви пусна една схема за да се види, че мястото на външното тяло е възможно най-доброто.
    "Самият монтаж беше изпълнен изцяло по вашите безумни изсиквания, противно на всички съвети относно мястото на външното тяло и начина на монтаж. При все че имаше много по-добро място за външното тяло, с перфектен тръбен път. "
    Вместо предложеното място - на фасадата под прозореца на кухнята е монтиран с още 3метра тръбен път и отиде на балкона. Под прозореца щеше да капе и пръска на долните 6 етажа, независимо колко се изнесе напред тялото, все пак духа и вятър. На фасада се иска разрешение, е с такива неща ли да се занимавам. На балкона е в моя собственост, фасадата е обща. Така, че спор няма за това къде да е.
    На този прозорец перваза е 35см., дълбок е и е неудобно за работа. Не мога да си представя някой да виси от седмият етаж с главата на долу , от моят прозорец. И не дай си боже да литне, така че пак балкона се оказва най-подходящото място. Като технологично не става да се монтира както клиента иска - еми няма монтаж, и всеки по живо по здраво.

    "г-н Миланов, доста долно, но очаквано поведение от вас. Някак си нищо не ме изненадва. Какво точно е трябвало да оспорвате относно монтажа и кой ви е пречил? "
    Не разбрах кое е "толкова долно", показах на edi част от разписан от мене протокол по повод негова закачка/шега. Даже не съм споменавал кой ми го е дал.

    "г-н Миланов, някой насили ли ви да подпишете протокола, а бяхте ли насилен да носите бутилка с уиски след монтажа. Едва ли, защото аз не пия уиски? Не е ли време да престанете да пишете безумия и да манипулирате хората? Всичко, което се случва с вашата машина, е сътворено само и единствено от вас. Отказвахте всеки опит за съдействие. Дори и тук във форума сте го правили. Станали сте нарицателно, колегите от цяла София са вдигнали ръце от вас."
    Еми даде ми за подпис, подписах го. Какво да оспорвам, да кажа ънду ли? Онова което не пиеш е подарък, ако на някой не му харесва това което са му подари ли или го подарява на друг или в кофата. На сила да съм те карал нещо да пиеш?
    Не знам кой е вдигнал ръце, като някога се поинтересувах що така най,най, най, климатика работи като конвенционалка и се форсира като самолет. Ма това ти си си го написал:


    "
    Нова клима в другата стая. Твоят монтаж е ПЕРФЕКТЕН на 1000%. Там никой нищо не е пипал и няма да пипа, всичо си ОК.
    Сложих ме една 25ZM-S." - да, след като подсилих стойките е така.

    И сега КОЙ и с КАКВО съм манипулирал?


    - - - - - - - - - -

    "...колегите от цяла София са вдигнали ръце от вас..."

    И кои са вдигнали ръце. Това вече е лъжа и манипулация от тебе.

    - - - - - - - - - -

    ...че поисках с лични средства да си купя платка за вътрешното тяло на гаранционен климатик.... е къде да я търся, в хлебарницата ли за да не безпокоя "вносителите" на дайсейкай.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #2852

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    С протокол се протоколират определени действия. Да вменяваш с него права и задължения ... по-добре в договора + инструкция за експлоатация.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2853

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Всъщност разковничето на "драмата" с моят дайсейкай-6 е може би обяснена в пост #89-ЦЪК
    Ако беше внесен по реда определен от тошиба, т.е. внесен от Ахи Кериър , нямаше да е така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2854

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Миланов защо се нервиш излишно.Каквото станало,станало.Прекарали са те.За тези неща има компетентни органи.
    Обяд е,сипи си едно и се успокой.Дай да дойда и да те отърва от Тошибата.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 25-03-18 в 11:19.
    Rafailiev одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2855

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Не се нервя, че са ме прекарали. Просто ми е неприятно, че ми се обяснява, че трябва да се чувствам виновен, че са ме прекарали.

    Поздрави на всички.


    Може би да закриваме сезона на разскрежаването, че взе да става горещо.
    Guroto одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #2856

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Тъкмо ще ми се разскрежат висулките по външните тела. Тук си изкара още една седмица зима.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2857

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не се нервя, че са ме прекарали. Просто ми е неприятно, че ми се обяснява, че трябва да се чувствам виновен, че са ме прекарали.

    Поздрави на всички.


    Може би да закриваме сезона на разскрежаването, че взе да става горещо.
    Рано е още даго закриваме.Аз тъкмо преди малко накарах единия Хитак да си направи питата заскрежена и сега го чакам да дефростне.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2858

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    ...и не си поствайте документацията от климатиците...., че.....става една......

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2859

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Хайде малко да внеса яснота да не става заблуждения. Ще ви пусна една схема за да се види, че мястото на външното тяло е възможно най-доброто.
    "Самият монтаж беше изпълнен изцяло по вашите безумни изсиквания, противно на всички съвети относно мястото на външното тяло и начина на монтаж. При все че имаше много по-добро място за външното тяло, с перфектен тръбен път. "
    Вместо предложеното място - на фасадата под прозореца на кухнята е монтиран с още 3метра тръбен път и отиде на балкона. Под прозореца щеше да капе и пръска на долните 6 етажа, независимо колко се изнесе напред тялото, все пак духа и вятър. На фасада се иска разрешение, е с такива неща ли да се занимавам. На балкона е в моя собственост, фасадата е обща. Така, че спор няма за това къде да е.
    Според мен е по-добър вариант на балкон, отколкото на открито. Не го брули дъжд, сняг и вятър, а на открито при по-сериозна градушка външното ще стане на дроб-сърма.
    milanov, chany, Genadi80 и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2860

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Според мен е по-добър вариант на балкон, отколкото на открито. Не го брули дъжд, сняг и вятър, а на открито при по-сериозна градушка външното ще стане на дроб-сърма.
    При мен е така,единият в терасата,другият го брули вятъра и го вали дъжда.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2861

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията


    И сега КОЙ и с КАКВО съм манипулирал?



    "...колегите от цяла София са вдигнали ръце от вас..."

    И кои са вдигнали ръце. Това вече е лъжа и манипулация от тебе.
    Mega , думай. Виждам, че си на линия.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2862

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    При мен е така,единият в терасата,другият го брули вятъра и го вали дъжда.
    Като се сетя миналата година каква градушка ни пра, потроши ми слънчевият колектор, добре, че външното тяло на климатика беше на завет и се отърва без щети. За мен под открито небе винаги е по-лош вариант.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #2863

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Темата е свързана с конкретна тематика. Отново взеха да се извъртат нещата в други посоки, което не е на добре.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #2864

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    [QUOTE=milanov;869199]Не се нервя, че са ме прекарали. Просто ми е неприятно, че ми се обяснява, че трябва да се чувствам виновен, че са ме прекарали:
    ----------------
    в тая айдушка държава въобще остана ли читава фирма за монтаж на климатици?май не.ако все пак знаете някоя на която може да се има доверие за района на София драснете ми на личен моля,верно ше има бутилка уиски

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #2865

    Отговор: Разскрежаване при климатиците

    Off: Фирми има, но понеже в "айдушка държава" всеки гледа "накриво" и всеки му е длъжен за нещо, работата е "изуй гащи". Ако следите форума и можете да отсявате "боклука" който се изсипва, ще си дадете сам отговор на въпроса. Успех!
    dodo_pv, d_imige и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе