Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 74

Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #31

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Markony
    Мда долните светодиоди висят
    ...пък тоя ако те бъзика му кажи че съм ти го направил и си работи а как той да си троши главата да мисли...
    това е отговора на техника ми,който го направи

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #32

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Сега, тази схема без да искаш ли си я объркал или нарочно искаш да ни правиш на канарчета. Това нещо няма да сработи. То направо това е ел. безсмислица.
    кажи Диндо,в момента гледам схемата и ти предлагам да отговориш на оня с канарчетата той чувал ли е за трифазни системи и знае ли че между фазите има разлика от 120 електрически градуса за да те пита тези дивотии

    пак негов коментар.... angel

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #33

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Човек, наистина нищо не разбрах от тези коментари. Както и да е жив и здрав. А устроиството го направих, и го пробвах. Бачка си, но сега има нужда от малко усъвършенстване.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #34

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Човек, наистина нищо не разбрах от тези коментари. Както и да е жив и здрав. А устроиството го направих, и го пробвах. Бачка си, но сега има нужда от малко усъвършенстване.
    @ewgeny,имам си човек,който ми ремонтира електрониката.Това което съм постнал са негови думи,за които го попитах дали мога да го цитирам.Извън България съм тези дни-прибирам се за 5-6 часа и пак отлитам.Ако искаш подробна информация мога да дам SKYPE-то му,на което си контактуваме!Не съм спец по електроника,просто искам да помагам тук,в този форум.Схемата я публикувах,защото друг участник в този форум пусна това
    http://uk.youtube.com/watch?v=IN18g8...eature=related
    и това,което е направил моя човек е 1:1 с това на филмчето!
    Мои колеги го ползват и са доволни-забравили са лампи и нагреватели за диагностика на инвертор.Мислех си,че това е доста популярна схема....
    Ако я усъвършенстваш-стискам ти палци!С най-добри чувства!
    Диндо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    60
    #35

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Относно тестера за Инвертори

    Преди време имаше тема как да разберем дали е изправен инверторен компресор. Та там се обсъждаше една схема за тестер на инвертор http://uk.youtube.com/watch?v=IN18g8...eature=relatedсамата схема дадена от dindo е това http://img134.imageshack.us/my.php?i...nverterio6.png.
    Аз намерих тази http://www.aircon.ru/pbc_download/files/f1225978959.doc от Aircon.ru .Направих я, но мига добре до около 25, 30 херца, после вече е толкова бързо,че само светят всички диоди.
    Има ли някой който да ползва такъв тестер и какви подобрения да направя, че да мига при 50-60 херца.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #36

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от jorkata74
    Преди време имаше тема как да разберем дали е изправен инверторен компресор. Та там се обсъждаше една схема за тестер на инвертор http://uk.youtube.com/watch?v=IN18g8...eature=relatedсамата схема дадена от dindo е това http://img134.imageshack.us/my.php?i...nverterio6.png.
    Аз намерих тази http://www.aircon.ru/pbc_download/files/f1225978959.doc от Aircon.ru .Направих я, но мига добре до около 25, 30 херца, после вече е толкова бързо,че само светят всички диоди.
    Има ли някой който да ползва такъв тестер и какви подобрения да направя, че да мига при 50-60 херца.
    Ако обясниш какво точно тестваш и какво искаш да тестваш, може би ще мога да помогна. От колко до колко може да се променя честотата?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #37

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Това не е тестер за компресора,а за силовия модул,управляващ компресора.Обикновена светодиодна индикация на честотно-управляваното напрежение,подавано към компресора от платката.
    Може би трябва да се направи делител на честотата от някой електрончик.Ще питам утре мой приятел.
    Lupus- от 0 до около 100 най- много,не съм сигурен,но едва ли компресорите ще вдигат над 6 000 об/мин

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    60
    #38

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Това не е тестер за компресора,а за силовия модул,управляващ компресора.Обикновена светодиодна индикация на честотно-управляваното напрежение,подавано към компресора от платката.
    Може би трябва да се направи делител на честотата от някой електрончик.Ще питам утре мой приятел.
    Lupus- от 0 до около 100 най- много,не съм сигурен,но едва ли компресорите ще вдигат над 6 000 об/мин
    Прав си не е тестер за компресора, а за силовия модул. Моя грешка.

    Lupus, vanko68 го е обяснил по-добре от мен, но това работи добре до около 30 херца, в клипчето мига ясно, но не е ясно каква им е честотата. Отделно участници във форума казаха, че са си направили такъв и работи, та затова питам.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #39

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    От 0 до 120-130 rps са компресорите, доколкото знам! Трябват или делители на честотата или нещо да показва с цифри. Ама три честотомера не е толкоз просто, както на тази схемичка!

    Не знам с интегратори или там квото беше - че да се усилва яркостта само при по-висока честота, например? Дали и това не е така, всъщност - човешкото око над 20 херца замазва нигането - принципа на киното и ТВ!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #40

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Само че,като се замисля,това няма да върши никаква работа за сервизиране! Ако повредата е в компресора и мерим платката,как ще я натоварим,за да имитираме закачен компресор? А ако си мигат диодите,но с различни честоти,как ще ги различим с нашето несъвършено око? А ако компресора е механично блокирал и си мигат правилно?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #41

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Какво ще стане като се сложат делителите. Нормално е като се качи честотата да не се виждат отделните фази. Този тестер може да покаже дали работи управлението на двигателя, което не е малко. Сигурно в повечето случаи резултата от теста на ниска скорост (видимо мигане) ще е достатъчен, освен ако не се появяват проблеми при високите скорости. За там може и логически анализатор да се ползва Много сложно стана
    С това може да се провери дали не е повредено и някое от рамената на всяка от фазите. Има какво да се тества.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #42

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Само че,като се замисля,това няма да върши никаква работа за сервизиране! Ако повредата е в компресора и мерим платката,как ще я натоварим,за да имитираме закачен компресор? А ако си мигат диодите,но с различни честоти,как ще ги различим с нашето несъвършено око? А ако компресора е механично блокирал и си мигат правилно?
    Платката и компресора трябва да се тестват отделно! Можете ли да формулирате нещо като задание за тестване на платката? Какви параметри трябва да се мерят и с каква точност? А да се направи "изкуствен товар" едва ли ще е сериозен проблем. Има ли обратни връзки от компресора към платката? Очевидно един добър тестер ще да е с някакъв микроконтролер, защото тая "мигалка" е твърде елементарна.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #43

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    На клипа обратни връзки с отделни проводници очевидно няма. По ток такива в управляващата платка са напълно възможни.
    Нека тези които ремонтират инвертори да кажат какво ползват на практика.
    А във втората част на клипа не показват ли установяване на повреда в контолера?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #44

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Аз ги ремонтирам елементарно-нося си здрава платка,ако има съмнения в групата платка-компресор.Слагам новата и ако тръгне с нея-старата платка се сменя от вносителя.Ако пак не тръгне-сваляне на външно и смяна на компресора.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #45

    Re: Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Никой ли не чопли електрониката, в какъв интервал са цените на платките?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатик Beco - компресора не спира да работи
    От Sasho T. във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-14, 22:26
  2. HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи
    От Features във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-11, 21:19
  3. Panasonic CS/CU-UE9HKE - не работи компресора
    От soki във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 26-03-10, 14:01
  4. Компресора работи 5-6 сек и защитата го изключва
    От rutaro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-10, 08:00
  5. Midea - компресора работи непрекъснато
    От georgi77 във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе