Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 140

Климатикът ми не топли при -5 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1

    Климатикът ми не топли при -5 градуса

    здравейте нещо го закъсах с отоплението при -5 навън климатика на 28 вентилатора е на авто в стаята е 16гр климатикът е инв хитачи 10ex1 ,стаята е от къща 40куб. тухла няма изолация но мазилката отвън е 10 см две външни стени с северо-западно изложение има трикрилен прозорец на западната стена дали не малък за тази стая давайте мнения дали да викам майстора да пише протокол за замяна с 14ка

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #2

    Re: климатикът ми не грее при -5

    Климатика на 24С и вентилатора на средно, не на ауто и пусни една духалка да задвижи до 20С.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: климатикът ми не грее при -5

    Нон-стоп ли работи или си го изключвал? Как е паднало на 16* в стаята? Как го ползваш?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: климатикът ми не грее при -5

    Вентилатора да е на макс и зададената температура да е нормална, а не 28гр. Примерно 22.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #5

    Re: климатикът ми не грее при -5

    нито го изключвам нито го намалявам работи постоянно държа го на 24-25 но при -5-6 навън не вдига повече от 16-18 в стаята пробвах на 28,30,32 макса му но на колкото и да го сложа повече от 18 не вдига а рано сутрин при -10 навън и 28 на него в стаята е само 14

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #6

    Re: климатикът ми не грее при -5

    Като температура на изходящия въздух колко изкарва? Да не изфирясал фреон?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #7

    Re: климатикът ми не грее при -5

    миналата седмица майсторите го мериха изходящия въздух беше между 42-45 гр казаха че е нормално

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #8

    Re: климатикът ми не грее при -5

    Външния топлообменик заскрежен ли е?Да не е замръзнал и за това да не може да топли?.Виждал ли си го да размразява?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #9

    Re: климатикът ми не грее при -5

    вие на колко градуса ги държите ? и на каква скорост на вентилатора ? На 22,23,24 ще сгрява най-добре и на 1или2 на вентилатора

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #10

    Re: климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    Външния топлообменик заскрежен ли е?Да не е замръзнал и за това да не може да топли?.Виждал ли си го да размразява?
    размразява на 2,3 часа сравнително бързо след размразяване не остава лед по тялото

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #11

    Re: климатикът ми не грее при -5

    В момента моя е на 22 градуса,вентилатор на Auto,в стаята е 22,5.

    Явно при тези отрицателни температури топлозагубите ти са много големи и за това климатикът не може да смогне.Но първо трябва да се провери фреона да не е избягал.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re: климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo
    дали не малък за тази стая давайте мнения дали да викам майстора да пише протокол за замяна с 14ка
    Изходящата температура от вътрешното тяло е нормална при ниската температура в стаята. Изглежда топлозагубите са големи. Веднъж купиш ли си климатик не може просто така да ти го сменят само защото не ти харесвал как работи или се е оказал малък като мощност за помещението. Нали ти си си го избирал, да си гледал. Работи ли климатика - работи, значи няма какво да ти сменят. Може да си купиш по-мощен за тази стая а този да го преместят в друга.

    Сам разбираш че всичко това ще струва пари. Поне още 200 лв. трябва да приготвиш за сегашният си климатик при демонтаж и нов монтаж.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #13

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    В момента моя е на 22 градуса,вентилатор на Auto,в стаята е 22,5.

    Явно при тези отрицателни температури топлозагубите ти са много големи и за това климатикът не може да смогне.Но първо трябва да се провери фреона да не е избягал.
    Как успявате да ги докарате тези температури не ми е ясно. Аз при днешните температури (-2, -4*) с Fujitsu 12-ка (ASYA12LCC) 4800 вата отоплителна мощност в помещение 35 квадрата с добра изолация и PVC дограма не мога да докарам над 21 градуса при 24 зададени... Температурата на изходящия въздух гони 58-62-65* при различни измервания (26-28 градуса зададени и пълна мощност на вентилатора).

    P.S. Самсунга в другото помещение, което е 15 квадрата също не минава 21 при зададени ако щете 24, 26 и дори 28 (изходящ въздух 42-45*)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #14

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Голямо ти е помещението,климатикът ти е на ръба.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #15

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Да усещам, че е на ръба, но като го купувах уж смятаха и казаха, че ще се справи (предвид изолацията) - 16400 btu на отопление e все пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 19:23
  2. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 16:26
  3. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 19:12
  4. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 08:58
  5. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе