Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 74 от общо 74

Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    1
    #61

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Здравеите всички във форума тази тема която сте започнали се указа важна и за мен както и за много други хора предполагам и е хубаво да се завърши с конкретни предложения за проверка и методика и на откриване на повреден компресор , и то с достъпна апаратура и подръчни матеряли.Сещам се за понижаващ 3 фазен трансформатор ,но това не достъпно дори за мен ако беше свързан в триъгълник можеше да се пусне монофазно с един кондензатор от 1 понижаващ трансформатор .Ако някои има информация за какъвто и да е инверторен компресор нека я сподели тук .Или поне да замери такъв с мултицет и да извади задължително съпротивлението на кабелите от уреда, че тук и половин ом е от значение.Мен ме мъчи един компресор на самсунг модел 44B0992QV1JL с чип за управление PS21245 .Kачил съм схеми тук.
    http://www.eserviceinfo.com/download...n%20Korea.html

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #62

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Тази тема е много интересна, но за жалост не е доразвита. Няма еднозначен отговор за метода на проверка на платката на инвертора. За компресора, не е проблем да се замерят съпротивленията на намотките и после съпротивление на изолацията на намотките. Ако няма фрапиращи разлики може да се каже че електрически е изправен. Но за платката как да разберем дали функционира нормално? Това е въпроса!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #63

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Ако мога да кажа намотките не се измерват с мултицет за толкова малко съпротивление, а с мост за омическо..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #64

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    To добре,ако измерим намотките,а ако компресора е блокирал механично?

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #65

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Именно, аз затова казвам "електрически изправен", и затова ни трябва да видим дали платката е наред. Ако може да кажем, че платката няма проблем, и компресора електрически е добре, и не завърта, значи е блокирал. А тогава и консумирания от него ток ще е по-голям и би следвало платката да даде някакъв код, или да сработи някаква топлинно-токова защита. Не съм имал подобен случай досега.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #66

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Здравейте отново, я да се върнем пак на въпроса за оная мигалка със диодите. Решил съм да си направя такова нещо, само че ми трябва за 208/240В. и за 110-115в. Понеже ми се налага да работя и с двете напрежения. Та въпроса ми е дали ще има разлика някаква при резисторите или кондензаторите?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #67

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    При кондензаторите не,само гледай да са за 400 В.Ако съпротивленията са 12 КОм на 100-110В,за 200 В ще ги увеличиш на 24 КОм.Връзваш два по 12 последователно и се получава 24 за 200 В.С едно тройно ключе замостваш ( даваш накъсо ) едното съпротивление и се получава само 12 за 100те В.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #68

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Благодарско, и с това тройно ключе е хитро, знаех си аз - печен си ти Ванко Мерси още веднъж.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #69

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    И да пишеш какво се получава при тестването,че аз съм малко скептик относно това устройство.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #70

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Върши чудесна работа Ванко. Като не тръгва нечий компресор, разкачам го, а на негово място "светулката" (това й е кодовото название при нас), и ако почне да мига сичко е ок. Полсе се проверяват оптроните или IGBT-то и горе долу вече имаш някаква представа за проблема.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #71

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    А при по-умните инвертори,които си контролират тока на намотките ,как действа т'ва чудо,че консумацията му е около 10 мА ? И ако миганията не са дефазирани на 120°,как да го определим с нашите "съвършени" очи?Имам още поне 5 въпроса,на които няма как да се отговори.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #72

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Тези които си контролират тока, така или инъче тръгват за 2 секунди и спират. Това време ти е достатъчно да разбереш че се пуска захранване на компресора. Дефазирането се проверява като провериш оптроните или IGBT. Досега методиката работи добре.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #73

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Ще я пробвам да я направя тая светулка. Кондензаторите 0.1 където пише, това са "микрофаради" нали? Само дето не знам как ще обясня в магазина да са стирофлексни, пък и аз не мога да ги позная Но ще потърся в нета нещо. А тия оптрони, как ги проверявате изобщо. Аз не съм силен по електроника, и няма да мисе наложи да ремонтирам платка, направо я подменям, но трябва да съм сигурен че повредата е в нея. Затова се интересувам от "светулката"

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #74

    Re:Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик

    Мисля, че трудно ще откриеш стирофлексни кондензатори, доколкото знам... пробвай с полистирол, полистирен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. климатик Beco - компресора не спира да работи
    От Sasho T. във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-14, 22:26
  2. HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи
    От Features във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-11, 21:19
  3. Panasonic CS/CU-UE9HKE - не работи компресора
    От soki във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 26-03-10, 14:01
  4. Компресора работи 5-6 сек и защитата го изключва
    От rutaro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-10, 08:00
  5. Midea - компресора работи непрекъснато
    От georgi77 във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе