Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

Климатици и внезапен спад в напрежението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    До сега това което предполагам е токовата защита. Ще сменя диодите пък ще видим. Днес не успях да я боря че иамахме монтаж и после сменях един компресор. Може утре да зарадвам човечеца.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #32

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Здравейте искам да попитам снощи като ми е спрял тока за известно време защо после климатика не е тръгнал сам да работи четах някъде че трябвало да има автоматичен рестарт но незнам как да разбера дали има модела е National CS-G25K-W а ето и снимка на дистанционното някой ако може да помогне Благодаря

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #33

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    100V машини нямат автом.рестарт

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #34

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    До сега това което предполагам е токовата защита. Ще сменя диодите пък ще видим. Днес не успях да я боря че иамахме монтаж и после сменях един компресор. Може утре да зарадвам човечеца.
    Какво стана с тая платка?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    За съжаление проблема е в компресора развърта за малко и спира прави 4 опита и светва индикация претоварване по ток. Ще го продава на части човека.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #36

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    За съжаление проблема е в компресора развърта за малко и спира прави 4 опита и светва индикация претоварване по ток. Ще го продава на части човека.
    Значи можем да приемем, че дефекта не е в следствие рязък пад на напрежението.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #37

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Що пък,не? Двигател.., напрежението пада, не поддържа обороти, тока се увеличава.., вярно,че ДС инвертор, ама... (не му разбирам на компресорите, но мога да кажа, че като падна напрежението в къщи (после го мерих около 120 В), работеше само телевизора, енергоспестяващите лампи гръмнаха, другите едва се виждаха)...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #38

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Очо,всеки инвертор има защита при спад до опр.ст-ст ,примерно 200 В,да го изключи веднага.Няма време да прегрее мотора,за да изгори.Имат и вградени термични защити в корпуса.
    В ТВто има импулсно захранване,което си работи дори и на 100 В,поне моя някогашен Филипс си бачкаше до 90.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #39

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    vanko68,
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Очо,всеки инвертор има защита при спад до опр.ст-ст ,примерно 200 В,да го изключи веднага.
    Вярвам в това! Но, съм виждал как компютър след "токов удар", да е "неуправляем", т.е. при цифровата техника се получава, понякога, нещо да тръгне, преди процесора и да се "включи" без някой да му е казал.. Не би трябвало, но.., май му казват: бъг в софтуера.., а може да е и в хардуера... Трудна материя..

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #40

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Fujitsu издържат и работят безпроблемно на 180V. Това лято изкараха електромерите на вън и напрежението се оправи, поне не пада под 200V. Друг е въпроса колко са успявали да достигнат пълната си мощност при нужда

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #41

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежениет

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    vanko68,  Вярвам в това! Но, съм виждал как компютър след "токов удар", да е "неуправляем", т.е. при цифровата техника се получава, понякога, нещо да тръгне, преди процесора и да се "включи" без някой да му е казал.. Не би трябвало, но.., май му казват: бъг в софтуера.., а може да е и в хардуера... Трудна материя..
    Получава се мдааа, зависнал в средата на работа и ни напред/ни назад? Това е от качеството на захранващия блок според мен - оакват се тоците по схемите и от там блокират някой елементи. Все пак е машина - не е магия, както е направена - така ще работи! Пак си сложи на компа захранване от 20кинта  и гледай кондензаторите на дъното как се помпат след всяко включване на кафемелачката. Чиста работа си е при тия техники да има автоматичен рестарт след срив в системата!(ако е компютър софтуерно има настройки за какво да прави ако захранването "пропадне" - ама това инфо идва познай от къде? пак опираме до качествен захранващ блок)

    В тая връзка: на село напрежението доста пада на моменти - НИЩО не е изгоряло за сега. Само компресора на фризера преди години - ама той може да е от друго - щото след смяната не е мръднал. Крушката на тавана направо спира. Като цяло до колкото имам наблюдения, спада на напрежение вреди предимно на готварски печки и котлони - бавно загряват  и на ел.помпата за поливане на градината - не вади много вода. В дългосрочен план сигурно вреди и на останалата техника - ама чак да гърмят крушки?!?

    Сега разговарях с един колега, живее до нас но в неговата част къщите са към друг трансформатор и напрежението им пада до 170волта. Каза че конвенционални Панасоник(2002) под 200волта някъде се само изключват и почват да мигат - след нормализиране на напрежението се саморестартват и пак си работят нормално. И на него НИЩО не му е изгоряло, просто по интелигентните уреди(пералня, микровълнова) не тръгват или работят с намалена мощност.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #42

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Да, именно. Има захранвания по 20лв. и по 200лв. Аналогично е и при климатиците... Според мен, никоя техника, няма да е "доволна" от промяна на напрежението. При котлона и крушките с нажежаема жичка, даже може да им се удължи "живота" при по-ниско напрежение, но не мисля, че с ел.помпата за градината ще е същото . Даже, хич няма да и хареса.. Вярно, че не гърмят крушките(имал съм в предвид-вече не светят). Две-три ги хвърлих(бяха от 2-3лв), но филипс-а си го "поправих"(дал съм 15-20 лв). Все пак, да се върнем на климатиците.. VeleV.Vklima, пише за Дайкин(при това за загинал компресор). Не е ясно от какво, но факт. Да перефразирам малко темата, условно. Климатика е в гаранция и "нещо" му се скапва. Продавача(сервиза) казва(знае, че е имало проблем с тока): напрежението ти е било ниско, гаранция няма... Кой крив - кой прав? И се сещам, за писано из форума, за подпалена къща(уж от климатик) някъде в Бургаско... Не го пожелавам, никому!

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    @Очо,
    Май се налага да изясним какво се разбира под внезапен спад на напрежението.
    Защото изключването от контакта или спиране централно на захранването 220V/50Hz също е внезапен спад на напрежението.
    Трябва ли да разбираме, че климатика е така направен, че при всяко изключване нещо в него ще дефектира?
    Опитай се да си отговориш разумно и логично на този въпрос....

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #44

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Lupus, съжелявам, но, не ти разбрах поста. Аз говоря, за "спадане" на напрежението(или промяна), а не, за "отпадане" на напрежението. Или пак, не съм разбрал..

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #45

    Re: Климатици и внезапен спад в напрежението

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Lupus, съжелявам, но, не ти разбрах поста. Аз говоря, за "спадане" на напрежението(или промяна), а не, за "отпадане" на напрежението. Или пак, не съм разбрал..
    Добре, опитай се да обясниш какво разбираш под "спадане"....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 23-04-12, 14:15
  2. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе