Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 136 до 140 от общо 140

Климатикът ми не топли при -5 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #136

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    На 3-та естествено. Ти май и шофьор не си.
    Имаш топлообменник, който се нагрява. Въпросът е как дърпаш топлината от него - ако я дърпаш по-ефективно и я предаваш на стаята, значи харчиш по-малко. А как отделяш по-добре топлината от топлообменника - ами с по-високи обороти на вентилатора правиш по-добър топлообмен и затопляш по-добре въздуха в стаята.
    Доста лаишко обяснение, но смятам, че ти стана ясно.
    А дали вентилатора е на Low или на High, разликата е някъде 10-15 W. Имаш едно малко моторче.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #137

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    Щом ми казваш, че на 3-та колата била по-икономична мога да си представя тогава що за шофьор си!!!
    На калко км/ч преминаваш на 3-та скорост, и на колко 2-ра? Гледай ся твойто обяснение какво е - при скорост от 30-40 ти твърдиш, че автомобилът ще бъде по-икономичен, отколкото ако върви примерно на 20 км/ч.
    Пояснението ти по-скоро мога да го приема като теория на вероятностите, но не и като нещо практично.
    Тази топлина от топлообменника обаче, която я се отнема от по-студения въздух в стаята води до охлаждане на този топлообменник, и той трябва отново да нагрява...нали разбираш какво става, като работи вентилаторът на High. По-бързо се затопля стаята за сметка на повечко ток.

    Сега сигурно ще ми се разсърдиш, но все пак се пази от обидите, защото всеки може да обижда!
    Не се заяждам и не пиша нищо с лоша мисъл, така че, спокич!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #138

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    не съм спец но доколкото знам климатикът върти обеми въздух за да топли пример на 3та въздухът преминава по-бързо и не се затопля чак толкова както на 1 но така преминава повече възух който дори и по-малко затоплен ще стопли по-бързо обема на стаята когато е нужно

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #139

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    нова платка резултати
    + по-рядко размразява,духа съвсем малко по топло от преди но не достатъчно
    - външното тяло стана доста шумно ,и се появи някакъво дразнещо свирене от вътрешния винтелатор,забелязва се лед по топлообменика

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #140

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    InternetZombie, сори градски ама си в голямо заблюждение - на deian обяснението е 100% истина - размисли го тоя въпрос и ще се убедиш самичък!
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Имаш топлообменник, който се нагрява. Въпросът е как дърпаш топлината от него - ако я дърпаш по-ефективно и я предаваш на стаята, значи харчиш по-малко. А как отделяш по-добре топлината от топлообменника - ами с по-високи обороти на вентилатора правиш по-добър топлообмен и затопляш по-добре въздуха в стаята.
    Доста лаишко обяснение, но смятам, че ти стана ясно.
    А дали вентилатора е на Low или на High, разликата е някъде 10-15 W. Имаш едно малко моторче.
    Инверторния климатик при сложен на ХАЙ вентилатор топли с една идея по-добре! Това преминаване от АУТО на ХАЙ се налага при хорта с малки климатици или големи топлозагуби т.е. в случаи когато вследствие на застудяването климите им започнат да "изпускат" зададения градус. Дори и да е фана на ХАЙ климатика обаче продължава да си духа на каквото прецени - не както мислиш само на ХАЙ, но с лек приоритет че искаш да ти е по-топло!
    А за километрите и скоростите кога се включвали ... няма смисъл просто защото от кола до кола е различно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 15:26
  3. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 18:12
  4. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  5. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе