Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 140

Климатикът ми не топли при -5 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #121

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    С мерак всичко е възможно! Днес в Пловдив 16.5 - 17С - климатика ми при зададен 23, поддържаше 24 на ауто фан! За сефте!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #122

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Днес бях в Плевен едно хитачи инвертор мисля 45-ца на новата боулинг зала на покрива който не вярва и има възможност да иде да го види пече го цял ден слънцето и външното е станало 2 пъти по голямо заради леда който е натрупало а днес температурите бяха 16градуса.Нямах възможност да го снимам защото светофара светна зелено и почнаха да ми свиркат отзад да тръгвам иначе бях извадил телефона

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #123

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Що се не обади да пием по кафе? Може аз да го снимам.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #124

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Днес отляха фреон от климатика-резултатът е впечатляващ.Струята достигна 50-55°,но проблема не е решен-забелязах, че работи на принципа включване/изключване-при зададени 20° спря напълно, падна до 17° и тръгна, но не да наваксва с яката струя, а със струята, с която би трябвало да поддържа.Не може да направи 18°. Някакви идеи?
    Дали някоя платка не е скапана?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #125

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Днес беше много топло, нормално е да работи на он/офф. Как отляха фреон, че при 410 е интересно

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #126

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Ми изпуснаха малко навън.Според тях 70-80 мл, ама не знам какрешиха, че са изпуснали толкова.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #127

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    Че те все едно нищо не са направили. Умници... Така и ти можеше.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #128

    Re: Климатикът ми не грее при -5

    deian Съгласен съм че не са направили нищо, но R410A може да се дозарежда. Неми се водят излишни спорове. http://refrigerants.dupont.com/Suva/...pdf/h92031.pdf

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #129

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    Днес навън при 1° климатика на 21° в стаята поддържа 19° и си работи на принципа on/off като температурата на изходящата струя- 29-30°.Стори ми се малко ниска, качих го на 22°, продължи да работи с разликата, че не спираше.Изходящата си остана 30°.След доста време направи 20° и пак започна да спира и да я поддържа като изчаква да падне с 1° и пак тръгва.Ядоса ме и го дадох на 26° и след 10 минути струята вече беше 50-51° - започна да топли яко.Въпросът ми е нормално ли е това,защо не топли винаги с 50° и защо спира при положение, че темп. в стаята е с 2° по-ниска от зададената?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #130

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    Е как ще топли винаги с 50°, нали е инвертор... Кой знае защо спира - може датчикът да се лъже. Изчакай да застудее да видиш как е.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #131

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    с отливането на фреон нищо не стана сега ще ли да му свалят да му препрограмират или сменят платката това възможно ли е да се направи дали няма да има негативен резултат и още повече да го сдухат

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #132

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    Ама плитки лъжи софта ще му сменят.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #133

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ама плитки лъжи софта ще му сменят.
    нова щели да сложат

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #134

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    платката днес е сменена до няколко ако може по-студени дни ще пиша как е

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #135

    Re:Климатикът ми не грее при -5

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ще реши, че неработи добре? Достига ли си зададената температура? На нормална температура ли го държил(21°-22°) или на по-висока? И не ми казвай, че го държиш на автоматичен вентилатор или на ниска степен.
    А на коя степен трябва да се държи вентилаторът според теб тогава - на High ли, защо?!
    Ако работи на High , това означава че постоянно му работи на макс. и ще му консумира повече ток!
    Някак си ми е много трудно да се съглася с хората, които мислят, че като постовят вентилаторо на макс и ще им гори по-малко ток.
    Този вентилатор нали работи с ток? Следователно, ако е на High върти най-бързо и по тази причина ще се нуждае от повечко ток за да върти по-мощно! На коя скорост автомобилът ще е по икономичен на 2-ра или на 3-та? Хм, не знам аз не съм електричар, но...

    При мен машината работи на Авто и според температурата сама си определя оборотите!
    Задал съм му 23 от дистанционното в хола ей ся погледнах термометъра и показва 26, а в спалнята е 24.Температурата навън е -1 (Пловдив).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Как работи климатикът (филмче 1-3 части)
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-12, 15:26
  3. Климатикът не е работил от една година = ?
    От gkolarov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-11, 18:12
  4. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  5. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе