Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 47 от общо 47

Кога инверторния климатик работи на минимума си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #46

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    cos(Ф)
    Съвременния инверторен климатик няма cos (F).

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #47

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Да си ъпна малко темата - той че климатика няма да заработи на мин, няма ама понеже с голям зор ги кандардисах да дойдат утре да ми удължат тръбния път поне да не чувам лангартенето на фреона при това постоянно спиране и тръгване на компресора , та майстора в тел разговор ми сервира следната новост - че има инверторни клими , който така си работят в оn\off режим и след като не товари компресора ( а реално наистина не го товари с под 2А работи ) да не се притеснявам .
    За малко повече инфо мога да кажа , че така я изкарах цялата зима - дори и при -10. гр климито си поработва и спира през 3-4 мин. най много до 10 мин да работи копмресора и тва само след дефрост. Консумацията е ниска около 200KW месечечно и не мога да се оплача от това , но за сефте чувам че е нормална такава работа , ама то човек като се чуди преди да вземе нещо - инверторен ли конвенционален ли - то накрая му се пада конвенционален инвертор.
    Друго , което ми прави впечатление е , че в петък идваха от Пловдив и майстора каза - а 36 бара трябва да вдига , а той не ги вдига , а наистина го бяха надули до толкоз предния път , сега тоз ми вика - а най много 27 бара в туй време , пък то не е много по-студено от колкото в петък . Е на кой да вярвам сега ? С една дума голяма сага си заформих с тая 2-ра употреба , че и ходих чак до Пловдив да го избирам
    Казвайте сега , че няма време за какво да ги ръчкам утре - кое да гледат какво да мерят че ми писна вече - тва ще е 3-я път за 4месеца да идват и всеки гледа да добави по- малко фреон и да избяга , пък хич не ги интересува къде се губи и да вземат да го вакумират най - накрая . ама те както виждам не са и на един акъл колко трябва да има - табелата никой не я поглежда ццц.
    За който не е чел темата отначало става въпрос за Sharp ay-n22mc на R410A

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Климатик RAS-ej28s не работи
    От diamobg във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-13, 22:25
  2. Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?
    От Pat във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 22-09-13, 17:59
  3. Климатик FUJI RO-24UC - Перката * не работи!
    От adcku във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 31-01-13, 09:54
  4. Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик
    От batgrad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 73
    Последно: 11-03-09, 17:32
  5. Климатик Electra - не работи както преди
    От white_shark във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 22-06-08, 18:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе