Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Кога инверторния климатик работи на минимума си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1

    Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Преди 2 дни си купих уред за замерване на мощност и го лепнах на климатика за да видя каkъв ток дърпа и съответно W/h. Понеже имам ел-мер на тоя климатик , и го засичам и ми прави впечатление , че работи над минимума си и съответно постоянно вкл. и изкл. накрая излиза една усреднена и то постоянна стойност от 200В /ч. По уредчето , което е доста точно излезна , че никога не пада под 320В , (като се задържа там през цялото време от 3-4 мин с изключение на първите няколко секунди , когато стига до 380В ), което е двойно над фабричния му минимум . Викам си тоя моя шарп не е нещо в ред нали е 2-ра ръка та знам ли и тръгвайки на работа взех тоя уред да замеря и служебното ново чофу , което ми прави впечатление , че много по-дълго време работи на мин. и съответно си мислех , че и пада на мн. ниска косумация . Резултата обаче е съвсем друг - при всяко тръгване разпъва до 700В и слиза до 450В , където се задържа около 20мин и си изключва и пак така цял ден . А тука в Ст. Загора от булклима ли бяха офицялните им вносители го рекламират като " най - икономичен климатик " - такъв надпис виси над магазините в който го продават
    Мерени са при еднакви външни гр. +12 и зададени 24гр вътре. Кубатурата която отпляват е по- малка при чофу-то .Високото изпарение при тия 12гр ли е това , което кара компресора да работи по - натоварен , защото и двата спират далеч преди достигане на минимума си . С една дума кави условия трябва да бъдат изпълнени инверторния климатик да се задържи и работи на минимална мощност ( +7гр вън и +20 в стаята 40 пр. влажност или какво) ?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    По принцип всички мощности се качват при температури над +7° и падат под +7°.
    Т.е. минимума ти при +12° е по-висок от този по документация.
    Но и при +7° много малко климатици май си падат баш до минимума. Но има такива.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    rumo - кое те кара да мислиш,че ако работи на обявения минимум,ще е по-икономичен ? Дали ще работи 10 мин с 400 Вт и 10 мин почивка или ще работи 20 мин с 200 Вт е едно и също.Работата ще е еднаква и в двата случая. Да не говорим,че при много ниски мощности КОПа намалява.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Предимството че когато неспира държи постоянна температура а когато тръгва и спира има поне 2-3 градуса разлика и е некомфортно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Даааа бе, 2 3 градуса. Това от къде го измисли?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Ако имаш достатъчно чувствителен и бърз термометър се усеща как бяга стойността от on до off. Все пак има разлика, не е като да държи съвсем постоянна както като не спира.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Зависи къде си наврял термометъра. Ако съм срещу климатика и 10° може да има разлика.А ако съм на 3-4 м от него и 1° няма да има. Освен това предпочитам отвреме-навреме да ме лъхне топла струя,па била тя и с няколко° повече,отколкото да ме духа хладно постоянно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #8

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Kакъв уред си си купил за мерене на мощност и защо смяташ, че е по точен от електромера?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #9

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    rumo, защо искаш да накараш инвертора си да работи на минимална мощност. Според мен това е много трудна задача понеже има много фактори от които климатика се влияе. Не е само зададената в стаята температура, и външната такава. Имаш също необходимо количество топлина за да поддържа заданието, което завиди от стаята и изолацията и. После имаш различни скорости на вътрешния вентилатор, и не на последно място логиката на самата машина, какво и е зададено да прави при различните ситуации които тя следи с датчиците си. Според мен е добре инвертора да е в режим на постоянна работа, а дали е на мин. на средно, или на максимум си е негова работа. Не се кахъри за това. Важното е да работи и да ти е топло през зимата и хладно лятото. Ако търсиш икономии замисли се за подобряване на изолацията на помещението.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    blue1, мерси за линка, който даде в темата за 100-волтовите
    В прошлом сезоне (1999 г. - б.р.) Sanyo представила новый ротационный компрессор, в котором использован неодиевый магнит. Его магнетизм в три раза сильнее, чем у традиционного ферритового магнита, что позволило существенно уменьшить размеры и вес двигателя. Этот компрессор оборудован высокоточным цифровым контроллером на постоянном токе, а благодаря механизму, позволяющему изменять давление в системе смазки, стало возможным обеспечить нормальную циркуляцию масла даже на низких оборотах, несмотря на недостаточность обычного центробежного питания. В результате, удалось добиться устойчивой работы компрессора даже при мощности в 0,1 кВт.
    http://www.mir-klimata.com/archive/n...cle/article03/

    Сега виждате защо много модели на Sanyo слизат чак до едва 100 W отдаване.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Ето къде бил ключа от бараката...Ей тия жълтите не спят...м...ка му - мислят.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #12

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Въпроса ми беше принципен - кога , при какви условия инверторния климатик работи на минимум ? Вчера мерих 3 часа Чофу-то като външнита температура падна от 10 до 8 гр. и съответно нямаше никаква разлика в косумацията - 440 В. Според мен само при лабораторни - идеални условия се постигат тия параметри , демек при обикновенния потребител това никога няма да стане . Защото , когато инверторния климатик работи на ниски обороти дълго време и след това изключи , човек си мисли че той е достигнал минимума си и въпреки всичко поради високия си коп и високита външна трмпертура е надхвърлил зададената Т* спира и съответно косумацията му на час трябва да е под минималната , а не над нея . Айде за минимума ще го приживеем , но от там ме съмняват до колко са верни и номинала и максимума и прословутия коп . Има много време дето се вика зимата сега почва ще се мери здраво и ще си направя статиска как се променя консумацията при по-ниски Т* . Време , желание и климатици - 3 броя имам под ръка.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Тошибата ми преди година я бях засичал при външна температура около 10* С , вътрешна 22, консумацията беше 100Вата, минимума по книга е 75 Вата , но не можах да го накарам да работи на тази мощност продължително време без да се изключи или да се повиши.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Да не би тези липсващи 25 Вт да са консумацията на вентилаторите и платката?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re:Кога инверторния климатик работи на минимума си?

    Ами не знам, тук е показана минималната охладителна мощ от 900 вата, като при нея консумацията е 85 вата http://translate.google.bg/translate...28&sl=ja&tl=bg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик RAS-ej28s не работи
    От diamobg във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-13, 22:25
  2. Кога сме на "далавера" при отопление с климатик?
    От Pat във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 22-09-13, 17:59
  3. Климатик FUJI RO-24UC - Перката * не работи!
    От adcku във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 31-01-13, 09:54
  4. Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик
    От batgrad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 73
    Последно: 11-03-09, 17:32
  5. Климатик Electra - не работи както преди
    От white_shark във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 22-06-08, 18:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе