Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 147

Доливане на фреон на климатик в гаранция?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #16

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    на мен до тук ми стана ясно две неща : обекта е секретен - от национална сигурност е ( няма GPS кординати) и че майсторите са калпави - ами калпави ще са и мен да ме наобикалят разни хора с револвери и аз ще броя до 32 и бягамммммммм

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #17

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Нищо секретно няма. Просто няма да е коректно да вкарвам имена, както многократно подчертах аз не разбирам от климатици, ами ако не съм прав? Трябва ли да оплюя ваши колеги само защото ми е скимнало че работят през пръсти? Мен ми е писнало неуки в моята област да ми дават акъл, не искам и аз да съм такъв.

    Въпросът ми е принципен и това къде е климатика и коя е фирмата наистина е без значение. Даже подозирам че ако бях цитирал имена щях да бъда редактиран от модераторите на форума. Ето, разбрах от мненията че има значение какъв е климатика и казах.

    Общо взето засега мнението ми е че особено на фона на днешното доливане, което има голям шанс да се окаже излишно, мога спокойно да настоявам за презареждане на фреона с везна. Пък ако някой реши да се сърди - бая пари съм дал за тоя климатик за да ми го джаста прастят.

    Или не съм прав нещо...?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #18

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    това беше шега от моя страна , зареждането щом не е подобрило нещата , значи е нямало нужда от него , дозареждане по манометри - не е невазможно но точно твоите хора не го могат , за това че не могат да ти дадат обеснение за проблема , говори много лошо за тяхната компететност , дали вреди повече фреон в системата ? - много вреди скъсява живота на климатика , най добре го заредете по везна и понеже няма да има промяна освем ако времето не се стопли с повече от 20 градуса - отговора на твоя въпрос ще е че си объркал фирмата , защото те е подвела в мощноста на климатика и той е малък за помещението , а най добрия вариянт е те да се съгласят да го преместят в по малката ти стая - без платно!!!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #19

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    jony дори аз лаика,ще ти кажа че последното ти мнение е пълна глупост -как ще му е малък климатика,щом не топлел? ти разбра ли ( прочете ли ) че компресора не е успял да стигне максимума си- това показва некоректна работа на климатика-докогато климатика не се приведе в нормален (обичаен)режим на работа-не изказвай грешни мнения и да хвърляш човека в по голямо отчаяние....

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #20

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    напротив , чета много внимателно и човека си каза че не разбира от климатици и не му е това професия , това ти как през форума си успял да замериш *максимума* и *минимума* на климатика на мен не ми е ясно . Ясно е че климатика не топли и грешки не дава , на техниците не им е ясно какво му има - защото си е технически изправен остава да е монтирам в по голямо помещение

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #21

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Моя климатик, единия в спалнята от преди големите студове дето минаха се държеше по подобен начин. Аз вече писах за моя проблем в друга тема слециално за този модел от подписа ми долу. При мен се наблюдава наистина разлика при работата на двата еднакви климатика. В най-големия студ направо спря да топли. Редуваше само дефрости и нищо. Кой знае колко ток ми е изхабил. Развърташе компресора до максимални обороти поне така се чуваше, но като че ли звукът на компресора е като на ненатоварен компресор. Сравнявах звука с другия дето си духаше топло и топлеше без проблем. В понеделник ще идват техниците щото да станели по-нормални градуси за да можели да изкарат всичкия фреон , и след това да вкарат предписаното количество за случая е 1,2 л. Може да се окаже обаче и ТРВ -то , което прави високо налягане при различни обороти на компресора. Ще видим в понеделник. Сега си топли като навън е над -12°.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Не разбирам само защо не са сменили целия фреон,като технически това е лесна операция,много често срещана при подобно оплакване,1 кг 410 струва 12-13 лв,а времето ,загубено в моткане и гадаене на двама техника е доста повече в пари. Така автоматично най-често срещания проблем ще отпадне от само себе си. Отдавам го само на това,че фирмата нямат везна. Освен това да не говорим,че фреон от две съставки няма смисъл да се дозарежда,защото не знаеш коя как е изпуснала. Веднъж наруши ли се процентното съотношение между двете,няма оправия освен пълна смяна на фреона. Тъкмо и ще си направят проба под вакуум за евентуалния пропуск...

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #23

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    нищо не съм мерил,а следя какво казва собственика цитирам:"Мисля че подхвърли едно 'То компресора не може да се развърти...', но ми е трудно като не ми е материя да цитирам." а и при положение че немогат да направят необходимото налягане,а без него няма да има и топлина*- невиждам съвета ти за уместен относно размера и помещението в този етап.

    * като лаик така мисля.

    П.С. Candid би ли поместил някакви сведения за размер на помещението,изолации дограми ориентир спрямо посоките на света,етажност тип на сградата беше хубаво и град да дадеш,но предвид темата едва ли ще го посочиш....


    П.С. (после се сетих ) хаха цитирам те"Ясно е че климатика не топли и грешки не дава , на техниците не им е ясно какво му има - защото си е технически изправен остава да е монтирам в по голямо помещение " значи гледай картинката,влизат техниците,ооо я какъв малък климатик,за какво голямо помещение,и за да не разочароват клиента му допълват фреон-защо? за да започне да топли повече ли? или не е по лесно да му кажат-Господине климатика ви е по малък от необходимият ви за това помещение...много лесно направи диагностиката нещо....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #24

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Така, първо отговорите.

    Помещението е хол 20 квадрата плюс остъклена тераса с алуминиева дограма, към 5 квадрата. Остъклена в смисъл прозорци има само отпред, отстрани е затворено и със изолация. Апартамента е на 7-ми последен етаж, панел, стаята е с югозападно изложение и се намира на вътрешен ъгъл 90 градуса на блока. Реално границата на стаята с външния свят е само през остъклената тераса. Целия апартамент е с двойна изолация, и външна и вътрешна. Аз не съм казал че климатика не духа топло, духа там с някаква топлина но не може да сгрее стаята. Като звъннах по телефона ми казаха да пусна климатика на 30 градуса и да намаля духането на low, и след час два да замеря температурата която излиза от вътрешното тяло. Направих го - даде около 33 градуса. В стаята беше 12-13 градуса в момента. Пуснах на power, изчаках 5 минути да се развърти здраво и пак замерих - 35 градуса. Това при външна температура -5 градуса. Вчера докато ги чаках да дойдат по обед вънка стана 1 градус, климатика наместен на 30 градуса (както ме инструктираха) и на auto духане температурата с която духаше бе 38-39 градуса, това след 24 часа непипане на настройките и в стаята се позагря докъм 17 градуса. Като дойдоха подложиха ръка на струята и казаха 'А, то добре, обаче за ваше успокоение ще замерим налягането' и след като го измериха категорично казаха че е ниско. Включиха на студено, там показа 7, добре било, заредиха фреон, пуснаха на топло - налягането ниско, 20, т.е. същото като преди да налеят фреон.

    За подбора на климатика. Изрично поисках да дойде човек от фирмата да ни консултира какъв климатик ни трябва. Той каза че този климатик би трябвало да стигне за помеението, дори да има малко резерв. Вчера пак попитах - да не би просто да не е за това помещение климатика? Категорично не, беше отговора. Изобщо не може да му се опре на тоя климатик това помещение.


    Сега развитието от днеска. Звъннах по телефона да уточня няколко неща.

    Първо питах след като вчера е дозареден фреон, а има голям шанс проблема да не е във фреона, не е ли погрешно да оставям климатика да работи? Вчера ми обясниха че няма никакъв проблем, да подгрява там колкото може че ми е компютъра в нея стая не искам да се смръзва. Днеска пак ми казаха че няма проблем, защото то не може да вдигне налягане и фреона няма как да повреди...след което секунда две размисъл и 'Абе я го спри все пак'. Аз така и така щях да го спра, струва ми се глупаво климатик който не е наред да го оставям да работи.

    Второ поисках да уточня че ще има източване на фреона и ново зареждане и то с везна. Казаха ми че ще дойдат да вземат външното тяло другата седмица и да го закарат в сервиза да видят къде точно му е проблема, защото можело да са три неща. При този ремонт щели да махнат целия газ и да заредят наново. Пак питах - с везна ли. Ами не точно с везна, с цилиндър. Как тъй с цилиндър?! Ами цилиндър в който има газ и нагревател и скала в КИЛОГРАМИ (изрично уточних това). Газа се нагрява от нагревателя на цилиндъра до определена температура и тогава при сипването в климатика може да се уточни точно колко газ се слага. Аз не съм чувал за този вариант, моля кажете ми дали е правилен? Не че ще има начин да контролирам след като вземат външното тяло в сервиза де, но все пак...



  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #25

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Е при такова помещение,спора мисля че приключи нали jony ?

    Candid съжалявам че не мога да ти помогна,аз съм само ползвател на климатична техника който чете тук.Понеже се пиша и малко техническа нация,за това и се намесих в темата ти,не за друго,а за да разсея един от страховете ти,който го насажда джони,защото е очевидно дори за мен лаика (както и горе посочих че съм) че това е грешно.Относно помещението ти,според мен при нормална работа климатика ти в температури около нулата ще може да топли и другите ти помещения ако оставиш вратата отворена....Лошото е че си попаднал явно на дефектен модел може би-което не е изключено при никоя фирма-и сега ако монтажниците са сакатници,ще съжаляваш за избора си.Но пък ми идва една идея-Я си прочети закона за защита на потребителя- и беж да се жалиш,какво е това днес утре вдруги ден? Ако това ти е основно отопление и с него си топлиш децата?Какво е това отношение?Да спят на климатика-но да го оправят!Когато дойдат им кажи да си го вземат,и да ти монтират такъв който работи.Ти не си искал да ти монират (закупиш) развален и да чакаш до лятото да го оправят.Само си запиши серииния номер.А да не са пречупили някъде тръбния път? И да не са намалили ампеража се сещам сега от една друга тема?(ако му се регулира)

    П.С. Сега не ми скачайте ( за фирмите и монтажниците които са тук и мислят да го направят) но при положение че е студ и е купен за това-да ме грее,не виждам причина монтажниците да си заминат,без да е отстранен проблема,взет в сервиза,щом не са могли да го приведат в обичайния ред за работа.А не позната ти ни практика,на разточване във времето докогато клиента не се откаже и(или) не потърси по друг начин да се оправи.Защото "га яде кифтетата,ни рива" а ся кат плащали ривали...Аз понеже съм малко импулсивен,бих отишъл в офиса и бих поставил въпроса директно:Смяна! Има го в закона.Аз и моята къща не е опитно поле,и не разрешавам подигравка с мен и парите който съм платил.Ако откликнат и проявят разбиране,всичко е Ок,ако ли пък не,един недоволен клиент-гон и 10 реклама с голями букви ще им направя НАВСЯКЪДЕ....да видим дали само 10 мога да изгоня.Още повече,ще разчовъркам и да видя този сам ли си внася стоката или я купува от някой които го е оторизирал-за да го запозная как се отнасят с името на стоката която продава.МНОГО МОЛЯ,АЗ СЪМ КЛИЕНТ,(кокошка носачка,както казва един приятел) нося пари и който не ме котка,не ги взима.В тази криза ще се отсеят още "търгаши" за да останат коректните и уважаващи себе си и клиента фирми. това е за тези които си гледат работата!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #26

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Фирмата е официален представител на официалния вносител на Мишубиши Хеви Индъстрис за България, вписана е на сайта им. Аз затова съм пазарил и от тях.

    Доколкото знам претенции за подмяна мога да имам ако

    1. Отида и ме запишат в книгата за рекламации или както се казва там
    2. Изтече 30 дни срок в който проблема не е отстранен.

    След като се изпълнят тези две условия аз имам право по закон да си поискам парите обратно или да ми подменят климатика с нов, аз избирам. Но преди да изтекат тея 30 дни такива условия не мога да поставям, а ми се струва невероятно малко възможно да ми дадат 'оборотен' климатик междувременно, аз такъв случай не съм чувал да има. Мисля в понеделник да се занеса и да видим дали ще ме запишат в тая книга със задна дата сряда, когато съм се обадил. Защото те другата седмица ще идват да смъкват външното тяло, после докато видят какво му има, и докато поръчат тая част, па тя докато дойде...може и месец да мине.

    Най-лесното е да вдигна скандал, не ми е това целта. Искам работещ климатик, да не е закърпен, а сервизиран коректно и това в нормален срок. Е, сигурно друго щях да говоря ако нямахме друг климатик в спалнята, хехе.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Аз съм виждал само електронни везни които се ползват при зареждане на фреон от бутилка. В целият свят ползват електронни везни защото са лесни за ползване и с голяма точност.

    Показаната по долу електронна везна за зареждане на фреон се води една от евтините 210 лв., тегли до 70 kg. с точност ± 0,5% или точност от ± 5 gr. на 1 kg.


    --------------------------------------------------------
    Каква била разликата между кантар и везна до написването на този си пост не знаех.
    Кантарът директно сравнява силите които упражняват две маси върху баланса. Тези сили са равни на срещуположните сили които баланса упражнява върху масите съгласно третият закон на Нютон, който гласи: Силата на действие е равна по абсолютна стойност и противоположна по направление на силата на противодействие.


    Везната директно измерва силата която упражнява измерваната маса докато кантарът сравнява силата на две маси. Пружинната везна мери теглото чрез разстоянието което се е отклонила пружината под действието на масата.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #28

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    мисля че след това "Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия. " Няма да му е нужен кантар.....И се разчети около чл.100 и нагоре...

    от тук:http://www.bcnl.org/doc.php?DID=61

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    34
    #29

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    Чл. 108. Всяко несъответствие на потребителската стока с договора за продажба, което се прояви до 6 месеца след доставянето на стоката, се смята, че е съществувало при доставянето й, освен ако се докаже, че липсата на съответствие се дължи на естеството на стоката или на характера на несъответствието.

    Климатика е купен преди година и девет месеца. Миналата зима бе топла, а и винаги съм мислел климатика за леко слаб, сега разбирам че не е така.

    Техника е, разваля се. Преди три дена съм им казал, некоректно е веднага да скачам 'върнете ми парите или подменяйте'. То да не е тостер. Нека го оправят хората, пък аз разчитам на съвети от вас за да мога колкото мога да проследявам дали ремонта е коректен, затова и питам за зареждането с цилиндъра който описвам в по-предно мнение.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #30

    Re:Доливане на фреон на климатик в гаранция?

    ясно,е тази малка подробност не знаех....Да и аз винаги пробвам со кротце и со благо-но само ако и отсрешната страна е сговорчива...нямаш какво друга да правиш...чакай и чети,нещо и друго имаше там!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 18:33
  3. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  4. Гаранция на климатик
    От lubopiten във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 301
    Последно: 31-01-10, 00:22
  5. Пропуск на фреон от климатик - откриване?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-07, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе