Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 109
Like Tree14Одобрявам

Камина с водна риза или инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    19
    #91

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Здравейте на всички.Днес дойде един приятел който се занимава с парни инст.и изчисли,че ми трябва 18 кв.камина.Действително трябва да сложа радиатор и в кухнята.Ще прекарам тръбите възможно по най-късия път,има възможност.Де факто се получава на стена по два радиатора,от едната в спалнята и другата в детската.На другата стена антре и кухня.Всичко е на еднаква височина.Може ли да ги направя два по два последователно свързани с два кръга.За банята ще е отделно с малко по дълго разстояние.Абе някой знае ли в Пловдив от къде да намеря камина Прити.Обиколих големите хипермаркети и никаде нямаше нито една камина с в.риза.Зимата свършила и затова нямало-изказване на консултант.Че то зимата ли да го правя.Ще съм благодарен ако ме насочите къде да търся в Пловдив камина по точно,Прити.

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #92

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Можеш да направиш това, което си замислил. Аз вкъщи съм сложил колектори и за всяка точка имам отделен кръг. Проучи и други производители, сондирай мнения, техните изделия колко време издържат и пр. В момента на пазара има доста нови технологии, които могат да ти послужат удачно и завбъдеще конфортно.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    3
    #93

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bobstoianov
    Здравейте на всички.Днес дойде един приятел който се занимава с парни инст.и изчисли,че ми трябва 18 кв.камина.Действително трябва да сложа радиатор и в кухнята.Ще прекарам тръбите възможно по най-късия път,има възможност.Де факто се получава на стена по два радиатора,от едната в спалнята и другата в детската.На другата стена антре и кухня.Всичко е на еднаква височина.Може ли да ги направя два по два последователно свързани с два кръга.За банята ще е отделно с малко по дълго разстояние.Абе някой знае ли в Пловдив от къде да намеря камина Прити.Обиколих големите хипермаркети и никаде нямаше нито една камина с в.риза.Зимата свършила и затова нямало-изказване на консултант.Че то зимата ли да го правя.Ще съм благодарен ако ме насочите къде да търся в Пловдив камина по точно,Прити.
    Защо не провериш в складовете на Брезовско?Там мисля,че трябва да има .

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #94

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Камината с водна риза може да бъде ефикасно решение, но много зависи от марката и самия монтажник. Обърнете сериозно внимание на тези 2 пункта при взимане на решение от подобно естество.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #95

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Камината с водна риза има модерен събрат в лицето на пелетните каминки.Незнам доколко колегата се интересува от тях но там си има всичко вградено ,кпд-то гони 90 % изпипано е и тъй нататъък. Хаалогията е по-малко има си таймери ,GPRS дори , програматор, ел.шнек който може в реално време да регулира подаването респективно мощността. Докато камина водна риза.. седищ ,бухаш дръва.. добре е да има манометър и термометър да не стане некой бомбаж... Аз работих по този вариант и като стигнах до бюджет от 10 хил.лева и се отказах Сега ме грее Тошиба и забравих за тези печки.

    През ръцете ми е минало парно на масло, после на дърва.. Ако колегата не е фен на бъхтането без край... да туря фреона и да си гушка жената. Масло, пепел... Забога ! 21 век е .

    Поздрави,
    mirandi одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #96

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    "лицето на пелетните каминки"-скъпа инвестиция,скъп материал,отделно помещение.Плюсовете са ясни.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #97

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Мен ако питаш,май плюсове липсват...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #98

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Плюсовете са огромни откъм комфорт,който може да си позволи.
    ponyasd одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #99

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Минус е само цената н инвестицията, ама тя ще пада със сигурност - няма логика пелетната камина да е няколко пъти по-скъпа от 1 газов котел. В момента има само топловъздушни на по-нормални цени

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #100

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    "цената н инвестицията"-а материала да не би да е изгоден?Не мисля,че е проблем да се постигнат същите калории със сух дървен материал,от който се правят пелетите,но на цена мнооого по-ниска.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #101

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    По цена отоплението на пелети излиза колкото на въглища долу-горе - икономията идва от управляемия горивен процес - почти както на газ. За да постигнеш на дърва същата калоричност трябва да гориш дърва с максимум 20% влага - това става с 2 годишно сушене - трябва да имаш склад за 20-30м3 дърва, трябва ти и пиролизен котел, буфер, скъпа инсталация

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #102

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    При сегашните качества на въглищата,там си е набутвация.Инвестицията в пиролизен котел и това,което си писал,определено си заслужава.За сезон около два пъти по-евтино отопление,отколкото с пелети,при подобна инвестиция.Ако се приспадне загубата от по-трудно регулируемия процес-поне 1,5пъти по-добре.Естествено се иска ангажираност и умения на ползвателя.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341042020[/time]_________________________________________________

    Смятам,че и обикновен котел със сухи дърва,ще бие пелетния по икономия.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #103

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Да ти кажа който е сложил пелетен котел и дума не иска да става за връщане към дървата или пък въглищата . Пиролизния котел го смятам за отживелица, освен ако дървата не са ти без пари. Ако ще купуваш дърва по 60-70лв/м3 и да съхраняваш за 2 години - просто забрави. Инсталацията му е също доста по-скъпа. Тази година обаче Ерато изкарват една много хитра комбинация между пиролизен и пелетен котел (3 FERA се казва) - като свършат дървата тръгва автоматично на пелети докато пак дойдеш да го заредиш, като с това се избягва буфера и сума ти арматура. Не е капризен към пелетите, гори и чипс. Обира плюсовете на двата вида гориво

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #104

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    "не иска да става за връщане към дървата"-Аз пък искам да се топля само с аком. печка и ел радиатор.Като гледам и подушвам градовете,маса народ се придвижват плавно към каменната ера.Не е въпроса до искането....Както и да е.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #105

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    С риск някой да ме анатемоса ,приемам го за нормално все пак е въпрос на виждане, тотално бих оскъпил дървата за горене. Лошото е ,че дървените огревни системи са необходимия минимум на хората макар ,че ми се струва леко утопично с дърва по 70 лв. кубика. Във всеки град зиме не се диша, еле аз съм малко към балкана а надолу е смрът.То не са сиво сини обаци то е чудо. Дрехи да простираш забрави,вмирисваш се на огняр.

    Темата е социално ангажирана и затова е трудно да се каже ,от утре дървата 200 лв кубика.
    Трябва плавно да се върви към модерното и със стимули, както е в цяла европа. В Италия връщат ДДС то на всеки който си взима клас А климатик, има и банкови подпомагания. А ние сме си ние.. дива Европейска провинция..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе