Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 109
Like Tree14Одобрявам

Камина с водна риза или инверторен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #61

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    naydenov69- що бе? Живея в Симеоново под Черни връх,тази нощ си беше така и при нас.Климатика ми бачка нормално ,в хол 25-30 м3 е топло.Жената преди час( беше -10,-11) го тества колко може да вдигне,че и било студено.На 26 гр.се отказахме и двамата да продължаваме.
    Климатика топли само една стая,а в останалите 3 си е студено.Не е приятно от стая с 24 градуса да идеш в кухнята или спалните на 13-15 градуса.А с каминката си е топло навсякъде.Безценно.Е трябва да и се слугува.При повишаване на външните температури пак ще мина на ел.тяга.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    56
    #62

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Кой е казал че климатика трябва да е един... За моя апартамент 3 9-ки, дори и по слабички са достатъчни, ако са Fujitsu 09LGC, какъвто имам сега, 3x1500=4500 лева с монтажа. За 1 ден ще се монтират. И не ми казвай че за да направиш камина с водна риза и инсталация на целия апартамент, особено когато не е нов инвестицията е много по малка, защото съм го правил веднъж... къртене, мазане и т.н. Когато апартамента е купен нов и е на бетон и шпакловка съм съгласен да си пуснеш една инсталацийка...

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #63

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от Tamrock
    Кой е казал че климатика трябва да е един... За моя апартамент 3 9-ки, дори и по слабички са достатъчни, ако са Fujitsu 09LGC, какъвто имам сега, 3x1500=4500 лева с монтажа. За 1 ден ще се монтират. И не ми казвай че за да направиш камина с водна риза и инсталация на целия апартамент, особено когато не е нов инвестицията е много по малка, защото съм го правил веднъж... къртене, мазане и т.н. Когато апартамента е купен нов и е на бетон и шпакловка съм съгласен да си пуснеш една инсталацийка...
    Преди 8 години,когато аз сам си правих системата/тогава си купих панелката и още не се бях нанесъл/ ми стъпи на 1200 лв.Тогава в далечната 2001 година климатиците никак не бяха разпространени.Много лесно ги извади от джоба си тези 4500 лв за три маркови климатика-радвам се за теб ,ако наистина го можеш-дано да е така,а не само празно писане по форуми.Аз не мога да ги извадя на камара.Сегашната ситуация ме устройва -при големи студове камината,а като се стопли пак климатика и духалките в другите стаи за по час на вечер.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    56
    #64

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Дано не е прозвучало като заяждане, немога накуп но на 2 пъти става... Казах когато апартамента е нов си заслужава защото така или иначе правиш ремонт. За преди 8 години незнам, но сега съгласи се че ще е доста над 1200 лева. Ако реша да го правя, трябва да разкъртя целия апартамент, нямам идея колко ще ми легне, но не бих се захванал... Всеки сам си решава. Мир

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #65

    Re:Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Здравейте, имам вила на три етажа в м-ст Ракитника кв. Галата гр. Варна. Строя ат 1994 г. На покрив съму, но не съм направил комин и ми предстои да го изграждам от тухли. Питам с Ф ? трябда да е вътрешния размер на комина като се има в предвид, че в бъдеще ще имам камина с водна риза която да захранва 15 отоплителни точки

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #66

    Re: Камина с водна риэа или климатик инвенторен

    Цитат Първоначално публикувано от Tamrock lin.k=topic=36263.msg331401#msg331401 date=1231671153
    ... но сега съгласи се че ще е доста над 1200 лева. Ако реша да го правя, трябва да разкъртя целия апартамент, нямам идея колко ще ми легне, но не бих се захванал... Всеки сам си решава. Мир
    2006-та година, камина с водна риза, три радиатора, алуминиеви италиански, бяха най скъпия модел, +труда за монтажа, +тръби, помпа и всички останали клапани, казанче и т.н ми коства 1300 лева.
    И 8 естетични отвора в панелите, които затворих за около 40 минути.
    И един канал по пода, който ми коства 20 минути за да го затворя. А и той не е задължителен.

    Сега, ако трябва да се върна назад и 2 600 бих дал. Нищо не може да се сравни с топлината от камината и радиаторите.
    Климатици засега нямам, може би няма и да монтирам никога, освен някакви noname пръчки за охлаждане.

    Цитат Първоначално публикувано от peipan
    Питам с Ф ? трябда да е вътрешния размер на комина като се има в предвид, че в бъдеще ще имам камина с водна риза която да захранва 15 отоплителни точки
    Кубатура посочи на отопляваните помещения, а не колко точки ще има.
    Тогава колегите ще ти кажат колко киловата трябва да ти е камината, а от там ще видим и за изчислението на комина.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #67

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    15 отоплителни тела средно по 1,5 - 2 киловата на брой -доста отива .

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #68

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    15 радиатора ще му трябват поне 27-30 киловата такива камини са малко кът , на това си му трябва направо котле но мисля че се намираха камини с около 26-30 киловата на водната риза + 6-7 киловата топловъздушна мощност. А комина мисля че е със стандаертен размер за камините ф110 но е възможно де е и по голям трябва да се види според модела височината на комина е минимум 8 метра

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #69

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    камината с или без водна риза е с много ниско КПД, а пък за робуването пали чисти, изхвърляй, внасяй е страшно, 3 години се топлех на такава камина с водна риза 24 киловата, става баня навсякъде, обаче трябва да гори здраво иначе неможе да смогне, това значи през 90 минути фърлане на дръве затова аз мойта я изринах и сложих клими и се родих вече не ставам през ноща да фърлам дърва

  12. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #70

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    "Камина с водна риза или инверторен климатик"

    И двете дядо попе.. и двете ^^

    Камината се пали само и единствено вечер при температури под -10 навън. За да не си правите жилището на кочина и да намалите хамалогията (чувствително) дърва се взимат пролетта. Така са сухи зимата. Нужни са ви 2-3 кубика ако сте си с климите и палите само при зверски студове. При сухи дърва на 30 запалвания пепелта е една почти пълна кофа.
    ccankov73 и RaveUnit харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #71

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    И двете си имат предимства и недостатъци:
    Камината топли повече щото и повече енергия изразходва,
    като достигне температурата не намаля топлоотдаването и затова усещането е за по топло отколкото климатика,по тази логика климатика трябва да бичи на 30 градуса задание че да бълва топлина както и горещ радиатор,
    Сега недостатъците на камината- не гори денонощно а най много 15 часа, не броя дослагването и паленето, ако няма кой да ти я запали като се прибереш от работа е кучешки студ и тепърва почваш с хамалогията, моята примерно ако гори 12 часа на ден изгаря 8 лв и има радиатори с общо 120 ребра по 60 см,може и по-малко да изгори ама няма да е топло.
    Сега за климатика - най евтиното отопление за което мога да се сетя, абсолютно нищо не правиш просто топлината става природна даденост,топло е и сутрин когато ставам за работа основна причина да го имам, това удоволствие не може да се постигне с нищо друго на тая цена.И за последно кво да кажа в момента и двете си вървят и в комбинация топлината е още по добра.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #72

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Koмина с блокчета - има такива т.н. коминни тела.
    Под покрива задължително топлоизолация 100 мм / 2х 50 мм като едната е с фолио/ .
    Пека се на твоя огън и аз .

    OFF. Познати ми споменаха за 1 начин за отвежданена топлината от камина до горния етаж без радиатори и тръби - с алуминиев въздуховоди тип гофра през отвори на плочата. Топлия въздух за горния етаж излиза през тези отвори. Има го реализирано на 1 вила на Траката където са били на Н.Г.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #73

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1

    Сега за климатика - най евтиното отопление за което мога да се сетя, абсолютно нищо не правиш просто топлината става природна даденост,топло е и сутрин когато ставам за работа основна причина да го имам, това удоволствие не може да се постигне с нищо друго на тая цена.И за последно кво да кажа в момента и двете си вървят и в комбинация топлината е още по добра.
    По въпроса, дали климатика е най-евтиния начин за отпление, бих поспорил . Забравяш първоначалната инвестиция и последващото обслужване, а не дай боже и ремонти. Експлоатационния срок на тези машини е средно 5 години. После...аде наново 'илядо или две 'иляди лева .Просто, когато си на климатик/ци, цапотията и хамалогията с камината остава само в спомените. А и температурата, с климатик, е относително константна. Който не го е изпитал на гърба си, няма да разбере, какво е да нямаш задължения за зареждане, палене, чистене и пренасяне. Но пък, топлината на радиатора е несравнимо по-комфортна, от тази на климатика и няма този "лек бриз".

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1
    #74

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Здрасти и от мен. Нов сам във форума и искам да споделя нещо. Значи трета година отоплявам(или се мъча да го направя)къща на един етаж на гредоред и с каратаван.Ако сметката за тока мие по малко от 300лв на месец направо се радвам.Климатиците са ми що годе добри: ел джи 24ка за 2159лв отоплявам с него хола и трапезарията които са ми свързани.Вдетската стая на сина ми е инверторен Панасоник 12ка а в моита спалня е пак инверторна 12ка Дайкин.Верно е че дограмата в спалнята и хола ми не е сменена но пък в детската е трокал 6 камерна с мулти стъкло и при минусова температура вън повече от 18 градуса не мога да вдигна.Не мисля че си струва да помагам на климатиците с духалки.А се налага. Та мисълта ми е че една по сериозна камина с водна риза ще ми свърши по добра работа.Не знам ако може дайте съвет или препоръка.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #75

    Re:Камина с водна риза или инверторен климатик

    Отваряш сайта на Прити и си избираш каквато ти харесва. Ако имаш къде да сложиш едно котле - още по-добре, че ще си запазиш къщата от мръсотии и по-рядко ще го обслужваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе