Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 177

Какъв електрически котел за локално парно да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #76

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Няма никаква разлика от 300 вт/сек и от 300 Вт/ч. МОЩНОСТТА е еднаква,само времето, за която тази мощност действа, е различно. При проблема,който нищим,според мен са важни точно тези 300 Вт.Дали ти специално ще си ги мериш за 1 сек,за 1 мин или за 1 час ,ми е все тая.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #77

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Lupus,кое точно беше обидно от написаното което си изтрил???
    След като веднъж си влязъл в ролята на арбитър,кажи ако обичаш какво ти е мнението за разсъжденията и сметките на vanko68...
    Цензурирам ти простащината, не сметките. Арбитър не мога да бъда, защото участвам в дискусията.

    Добавено:
    Сега се загледах в сметките ви. Ванко правилно е сметнал нещата, нооо.... Конан, ти правиш ли разлика между мощност и енергия?????

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #78

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Там се казва,че с 450 Вт разход се добивало енергия от водорода за отоплението на 90 м2!!!!!!!. И се цитира добива от 2 л/мин. Като се порових из нета,намерих данни за калоричността при изгаряне на водорода-140 MJ/kg.Това е при лабораторни условия.Приемаме 100 MJ за домашни,демек КПД = 70%. 2л водород са 0,18 гр или 0,00018 кг,умножени по 100 MJ дават Там се казва,че с 450 Вт разход се добивало енергия от водорода за отоплението на 90 м2!!!!!!!. И се цитира добива от 2 л/мин. Като се порових из нета,намерих данни за калоричността при изгаряне на водорода-140 MJ/kg.Това е при лабораторни условия.Приемаме 100 MJ за домашни,демек КПД = 70%. 2л водород са 0,18 гр или 0,00018 кг,умножени по 100 MJ дават умопомрачителната енергия от 18 KJ/мин = 5 Вт/мин = 300 Вт/мин.
    Добре ще задам въпроса така:
    умопомрачителната енергия от 18 KJ/мин,на колко Вата в минута е равна???

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #79

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Физика за 5 клас, колега - 18 kJ/min = 18 000 Ws/60 (минутата има 60 сек) = 300 W.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #80

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    И сега ако на Конан не му стане ясно...Да сменим темата по-добре май.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #81

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    За Лазар: не знам как по ясно да го кажа,но ще опитам пак- освен да видиш ,че работи можаш да замериш разхада му както намериш за добре За Конан:съгласи се да ти монтират котела, аз ще ти изчисля разхода, мога и сега, ако ми кажеш площ и ниво на изолация

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #82

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Mихаил,ще ми е интересно да чуя какви биха били разходите ми...апартамент окло 90кв.м...външна изолация навсякъде"5см.каменна вата"...PVC дограма...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #83

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    За Конан: максимум 110- 120 лв на месец(за по-точна прогноза трябва да се види),а аз лично мисля ,че ще си под 100 лв

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #84

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    михаил
    има ли боилери 100-150 литра и ако има - от къде и на каква цена може да се закупи
    ако не се произвеждат такива - каква е причината ако знаеш ,

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #85

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Тези,които коментираме,са проточни,не са обемни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #86

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Знам , че двама мои приятели имат в къщите си боилери по 200 литра, но не знам откъде са ги купили, ще питам. Говоря за обемни такива.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #87

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Айдаааа, те руснаците още нямат обемни бойлери с електроди,ние обаче вече имаме двама приятели с такива.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #88

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Михаил, след като не искаш да се чуеш и не вярваш на колегите, че тези котли не са това, за което ги представяш - виж мнението на руснаците, които са си слагали такива котли. Този форум е за хора, които имат монтирани такива котли и споделят впечатленията си от тях.
    http://www.izba.su/forum/showthread.php?t=135
    На руски е. Ако те затруднява направи копи/паст на горното в Google. Форума излиза на първо място, но ти не го посочвай него, а по надясно има [превод на страницата] – нея посочи с мишката.
    Вътре, хората са описали всичките недостатъци на тези котли. За предимства или икономии, няма нищо. Смея да цитирам само това:
    „Утверждения прозводителя о его очень высоком КПД просто смехотворны Нет ничего проще чем превратить электричество в тепло, и КПД любого электрического нагревателя стремится к 100%. А то что мол, электродные котлы ставят на подводных лодках - ну так что? Для этого еще подводную лодку надо построить сначала, а потом и про котел можно подумать ”
    За пръв път срещнах такъв котел на живо 2002 г. в една хижа в Боровец. Гордият собственик беше пропищял от високите си сметки за ток и търсеше алтернатива.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #89

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    ...виж мнението на руснаците, които са си слагали такива котли. Този форум е за хора, които имат монтирани такива котли и споделят впечатленията си от тях...
    AntonBM,незнам да се смея ли да плача ли хубаво показваш линка и обясняваш как да си го преведат,но ти сам преведе ли си го...там мненията са като тук,на хора които отричат тези котли априори,без дори да са ги виждали...има само едно мнение на човек който притежава такъв и казва че е добър но капризен котел...нищо повече от това което има в тази тема тук не можеш да прочетеш и там...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #90

    Re:Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    Konan, прочетох го разбира се... И всичко писано тук прочетох. Много се забавлявах с онези 18 kJ/min.
    Темата на руският форум е: Електродни котли! Споделете опит.
    Не е задължително да притежаваш такъв котел за да си му сърбал попарата.
    И аз не съм си купил, но както писах по-горе първият такъв революционен продукт срещнах в далечната 2002 г. Нещо не ги виждам масово да навлизат на пазара...
    На два мои обекта съм слагал такива, но не защото са много икономични, а защото се налага да се помага на чилърите при ниски външни температури, а нямаше възможност за монтаж на котел с комин.
    Вярно е, че в този форум доста сте ги обсъждали, но сте наблегнали най-вече на това колко са „икономични”. В руският форум макар и с по-малко изразени мнения има писано доста повече за недостатъците им.
    Основният е топлоносителя. Малка промяна на концентрацията на електролита и почват проблемите.
    На никого не препоръчвам да комбинира този вид отопление с друг, точно защото топлоносителя е електролит. Дори да пренебрегнем това, как се отразява на металите досега им с горещ воден разтвор на соли остава това, че рядко една инсталация е изпълнена само с материали от един метал. Сигурно сте чували за електрокорозия? Котлите имат катодни защити (поне тези които съм виждал), но дори с нея нещата хич не са розови. Има разбира се решение – да се отдели електролита от другият топлоносител с пластинчат топлообменник, но това влачи със себе си още една помпа, разширителен съд и т.н.
    Най-важното е, че тези котли харчат толкова енергия колкото и другите с обикновенни нагреватели. Vanko68 с цената на семеен скандал е стигнал до същият резултат.
    На това за женският речник, много се смях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе