Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 177

Какъв електрически котел за локално парно да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #61

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Този път последно- елате в София ( разбирам, че сте от Варна )да пипнете "жирафа" ! Даже сега и пари няма да ви искам ! Абе вие разбирате ли, че мога да ви го покажа и докажа !Не ви пиша уравнения и химически формули, предлагам ви да го ВИДИТЕ в действие ! Е, ако искате да отворите бизнес с това във Варна, разбирайки как става по интернет- не става !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #62

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    KonanVarvarina- ХАХАХАХАХАХА-Винаги съм казвал,че преди човек да напише някоя глупост,е добре да си провери написаното...
    vanko68,народа не случайно е казал.че който се смее последен се смее най-добре...а аз неведнъж съм казвал че аритметиката не ти е най- силната страна...
    Според твоята любима Уикипедия...1 джаул=1 ват.секунда...ако можеш сметни още веднъж да видим какво ще се получи...
    Дано в измерванията с лъжичките ти провърви повече...

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #63

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Аз също смятам,че спора е приключен. В мненията има малки разлики, но те са несъществени и всеки четящ може да направи изводите за себе си дали и колко е по-ефективен единия котел спрямо другия. Както очаквах не се появи мнение, което да доказва рекламираното 4 пъти по-голямо КПД на електролитния котел. Който иска може да вярва на изводите, до които сме достигнали, а който желае може да се доверява на рекламите.
    Този път Лазаре си прав.Вълчо също е прав в теоретичната постановка, но разликата в оползотворената енергия при двата варианта е киловат на век.
    Тънкостта в случая касае принципа на ползване на енергията.Какво имам предвид:
    Най-икономично отопление се получава при рязко затопляне на въздуха и компенсиране на топлозагубите през периода на изполване на помещението.Пример - един офис. Ако помещение бъде затоплено 5м преди началото на раб.време и прекратено отоплението в края на работата, то ще бъде ненужно поддържането на температурата в останалата част от денонощието.Това е максималната икономия, която може да се реализира.
    При нашите котли разликата е в скоростта на затопляне на топлоносителя, а не на помещението.Разлика, която няма да ускори затоплянето на помещението.Порядъкът на тази енергия е времето за затопляне на нагревателя и е от порядъка на 1/2 минута.
    Поредната партенка за лов на балъци.
    Също така мизерна е историята с горенето на водорода.
    Разбира се че фирма няма да продава такъв "уред".
    Процеса е известен отдавна.В сп."Моделист конструктор 7/1980" е описан принципа на работа на електролизера и никаква икономия няма тук.
    Електролизера с подходяща мощност се е изработвал в единични серии за пламъчно спояване с твърди припои и заваряне в местностите където липсвали кислородни станции.
    У нас се внасяха малки електролизери за златарската промишленост.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #64

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Конане, ако прочетеш последователно постовете, ще видиш кой е подкарал личните нападки.
    След като в няколко поста съм се аргументирал достатъчно ясно, точно ти да ми говориш за аргументи без да си изложил каквато и да било теза, та камо ли да си я и аргументирал, айде стига. Не ми се спори, заради самия спор. Надявам се, че все на някого съм бил полезен.
    Иначе мога и аз да се заиграя, добре съм с Power Point'а , мога да ти спретна такава убедителна презентация заради която и 5к$ да даде някой за ел. котелна система, но няма да е честно все пак.

    Този път последно- елате в София ( разбирам, че сте от Варна )да пипнете "жирафа" ! Даже сега и пари няма да ви искам ! Абе вие разбирате ли, че мога да ви го покажа и докажа !Не ви пиша уравнения и химически формули, предлагам ви да го ВИДИТЕ в действие ! Е, ако искате да отворите бизнес с това във Варна, разбирайки как става по интернет- не става !
    Михаиле, жирафа си се продава в цялата страна, в чатност и пазара му във Варна не е малък Като го видим и пипнем с какво ще го сравним, с голите приказки за секретна технологичност? То че работи и топли е ясно. Конкретно аз лично на струя вода след руското устойство не бих си мил ръцете, като знам какво е нивото на великите руски секретни технологии от 80'-те. Ops:то е с химичен разтвор и за това не става. Няма да пипам радиаторите тогава
    Говорим за ефективност и там с показване на работещо устройство не се доказва нищо.
    Защо да не ни пишеш уравнения и химически формули- дай все пак да видим.

    Пожелавам Ви здраве и успехи

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #65

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Konane,Konane,просто си жалък-18 KJ/мин= 18 000 Вт.сек/мин. За час е 1 080 000 Вт.сек,като разделим на 3 600 сек се получава същата умопомрачителна мощност от 300 Вт/ч.Просто съм ти спестил междинните етапи при смятането,за да ти е по-ясно на лаик като теб.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #66

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Най-последно :аз ви предлагам конкретни тестове, каня ви да доидете да видите жирафа, вкараите му термометър(електромер) в задника,хванете го за топките(радиаторите) да видите ,че са топли,снимаите се с него та после да се показвате пред други" шопи" и т. н. Аз предложих токова котле на наи-добрия си приятел(35 години ! ) и кум. От фирмата му гарантираха че ще плаща 60%(при прогноза 40%) от досегашния разход направен със стандартно ел. котле. На друг приятел(над 15 години) от фирмата му предложиха 50% плащане за такова котле сега, и 50% след 1 година само ако разходите му не надвишат прогнозните които са около половината от досегашните ! Въпрос: аз не съм много умен , но все пак малоумен идиот ли съм че да рискувам приятелство и роднинство с лъжи и манипулации? Поставете се на мястото на фирмата: идиоти ли са, че да са готови да загубят 50% ако не са сигурни? Разказах за това котле на много мои приятели, роднини,близки,познати-защо ? За да ги прееба ? Предлагам ви конкретни неща ! Неща които можете да видите, усетите, пипнете.И как така с какво да го сравните ? С всичко-стандартни ел. котлета, климатици, газ , нафта, дори дърва и въглища.Готов съм да ви осигуря да правите ВСЯКАКВИ тестове ! И това беше за последно, който иска да вярва,писна ми да споря! Я най-добре идете при топофикация, там не лъжат ! Най-искрено успех на всички !

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #67

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    След няколко часа играчка ето и практически резултати от експеримента:
    1-нагряван обем вода-1л
    2-използван съд-термокана с нагревател 1 Квт( реално се оказа по-малко),който се махна при опита с лъжичките,за да се избегне термоинертността му.
    3-Данни от опита с елнагревателя-среден ток 4,22 А,средно време за нагряване от 10 до 100° - 370 сек.Консумирана енергия-1561 А.сек или 0,433 А.ч
    4-Данни от опита с лъжичките-среден ток-15,05 А,средно време за нагряване от 10 до 100° - 105 сек.Консумирана енергия-1580 А.сек или 0,439 А.ч
    5-подчертавам няколкото интересни факта-първия опит с лъжичките беше с чиста софийска или по-скоро симеоновска вода.Тока беше 0,08 до 0,09 А и водата се затопляше много бавно.След добавяне на малко сол тока се увеличи и водата се затопли по-бързо.Направих няколко опита с разл.количество сол и няколко с оцет.Резултатите се различаваха по консумирания ток и времето до завиране на водата,но като цяло енергията в А.ч за това се различаваше до 5-6 %,което си е нормална грешка за домашни опити.Следил съм температурата с лабораторен термометър,амперите с маркови амперклещи,а времето-с хронометъра на GSM-a.Нямаше как да правя снимки,понеже и двете ми ръце бяха заети с нещо,а като помолих жената за помощ-получих такъв красноречив поглед,че не съм добре с акъла, и се отказах да я моля повече.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #68

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?


    Не се сърди на жена ти, тя не разбира какво е усещането от удовлетворението ти

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #69

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ... ...
    Еййй, накефил си се

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #70

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Мани,ми понеже извлякох термоканата,докато беше излязла за малко ,и като я върнах след опита,ако знаете само какви думи ми чуха ушите...Убедих се,че нашия мъжки речник ряпа да яде пред речника на ядосана жена !!!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #71

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Konane,Konane,просто си жалък-18 KJ/мин= 18 000 Вт.сек/мин. За час е 1 080 000 Вт.сек,като разделим на 3 600 сек се получава същата умопомрачителна мощност от 300 Вт/ч.Просто съм ти спестил междинните етапи при смятането,за да ти е по-ясно на лаик като теб.
    Пак си се объркал бе пич...ако искаш може и да посмятаме заедно...
    По твоите изчисления енергията която се получава за минута е равна на 18000 Джаула...
    18000:60=300 Джаула за секунда което е точно 300 Вт за секунда...
    Ако искаш поумувай върху това което си написал "За час е 1 080 000 Вт.сек,като разделим на 3 600 сек се получава същата умопомрачителна мощност от 300 Вт/ч".Ако все пак видиш къде ти е грешката,може и да се опиташ да се извиниш,макар че аз чакам от доста време и едно извинение от една друга тема в областа в която уж си по-силен...
    Искаш ли да спреш с обидите?
    Има интелигентни начини на спор, ползвай ги.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #72

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Как може да си толкова елементарен??? Аз съм ти дал преобразуване за един ЧААААААААС,и много ясно,че резултата ми ще е в единица ВТ/Ч. А ти си преобразувай както си искаш,и твоя резултат е верен,само че за една СЕКУНДАААААААА.
    И каквото и да напишеш,мощността от 300 получени вата няма да се промени,независимо дали ще я мериш 1 сек или 1 час.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #73

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Lupus,кое точно беше обидно от написаното което си изтрил???
    След като веднъж си влязъл в ролята на арбитър,кажи ако обичаш какво ти е мнението за разсъжденията и сметките на vanko68...

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #74

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Този път Лазаре си прав.Вълчо също е прав в теоретичната постановка, но разликата в оползотворената енергия при двата варианта е киловат на век...
    ...При нашите котли разликата е в скоростта на затопляне на топлоносителя, а не на помещението.Разлика, която няма да ускори затоплянето на помещението.Порядъкът на тази енергия е времето за затопляне на нагревателя и е от порядъка на 1/2 минута.
    Че кога не съм бил прав в споровете бе badr, аз споря рядко и само, когато съм сигурен ! Тази днешна дискусия ми напомни за един върл спор за хоризонталните бойлери през 2006г. Всъщност днешното не беше спор, а дискусия, защото със zz_stefanov и Вълчо говорехме за едно и също с много малка разлика - в твоя цитат съм го почернил. Исках да се включи някой, който да докаже четирикратно по-високото КПД, ама - уви!
    Михаиле, нямам интерес да идвам в софия за да се убедя, че котелът работи - аз не съм твърдял обратното. Ако искат vanko68 и Lupus, те са там, нека дойдат, ще се радвам да чуя техните отзиви. Ама какво ще им покажеш? Работещ котел?
    Конане, не знаех, че си от Варна. Не ти разбрах точно предложението - ти да купиш котела и тримата да отидем в някоя чужда къща за да експериментираме с него ли? И ако собственика се съгласи, какво ще докажем? Че котелът работи? Мога да ти го монтирам безплатно на твоя инсталация, а ако нямаш - можем да ти изградим с 50% отстъпка на труда - все пак аз мога да се лиша от хонорар, но моите хора не се интересуват от нашите спорове и ще си чакат парите, нали ? Искам да уточним предварително обаче - какво представлява жилището ти, колко плащаш в момента за отопление и колко се очаква да бъде сметката ти с новия котел. Той, отоплителният сезон свърши, но следващият се задава и си запазвам правото на внзапни инспекции за контрол на температурата в къщи .

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #75

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Как може да си толкова елементарен??? Аз съм ти дал преобразуване за един ЧААААААААС,и много ясно,че резултата ми ще е в единица ВТ/Ч. А ти си преобразувай както си искаш,и твоя резултат е верен,само че за една СЕКУНДАААААААА.
    И каквото и да напишеш,мощността от 300 получени вата няма да се промени,независимо дали ще я мериш 1 сек или 1 час.
    vanko68,разликата от 300 Вата за секунда и 300 Вата за час е огромна...незнам как да ти го обясня за да разбереш и Lupus да не ме цензорира...
    Не може да делиш 1 080 000 Вт за час на 3600 секунди и да получиш 300 Вт за час,да получава се 300 Вт.но в секунда,а не в час...това го знае всяко хлапе...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе