Страница 17 от 181 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #241

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ето го и моя разход

    368 кубика-375 лв за януари и съответно 360-366 лв за февруари.Оказва се че февруари е бил доста по-студен от януари-средна месечна температура -2,5 градуса.
    Доволен съм от разхода-средно идва по около12 куб.м на ден при положение ,че живея в къща,която е само измазана т.е. без изолация и от никъде не ме топлят,имам ПВЦ дограма и къщата е с размери около 100 кв.м.,температурата във всички стаи никога не е падала под 19 градуса,когато има хора в тях я правя 21 и малко,котела ми(Vaillant TurboTec Plus 6,8-20 KW) се управлява по температура на водата,която е била на 57 градуса и януари и февруари.
    Въпреки всичко отоплението на газ е скъпо удоволствие,очаквам сега лятото цената неколкократно да се увеличи с по няколко процента и другата зима то да стане почти непосилно като финанси.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #242

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Провери ли си газомера дали работи?
    За близо 3 денонощия са се навъртели 5 кубика, което е подозрително малко дори и при тези температури.
    Така или иначе не е моя работа да се бутам между шамарите да викам техници,
    Ще стане ясно след месец-два.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #243

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Аз продължавам да се изненадвам от сметките. За щастие в положителна насока.
    След като януари, въпреки студовете получих съвсем разумна сметка от 157 лв., сега за февруари е 61 лв!!!
    Пълна енигма е за мен при положение, че бяха кучи студове и съм държал котлето на по-висока степен за да успея за поддържам нужните температури - 22-25*.
    Чета те от известно време, ама много пишеш из темите и си непроследяем.

    Този разход на природен газ е мираж. ))
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330722669[/time]_________________________________________________


  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #244

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За близо 3 денонощия са се навъртели 5 кубика, което е подозрително малко дори и при тези температури.
    Така или иначе не е моя работа да се бутам между шамарите да викам техници,
    Ще стане ясно след месец-два.
    Случил си на разходомер, колега. Дай боже всеки му такъв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #245

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Иде ми да го "наритам" моя разходомер. Не спира да се върти гадинката.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #246

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На мой клиент с къща в Банкя,300 м2 отопляема площ,за декември сметката е била 800 лв.За ян и февр са се изнесли и са живели в стария си ап в Сф.
    Сега му добавяме ТП ,не ще и да чуе за газ повече....

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #247

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    stelaartoa, това ми прилича на собствена антиреклама
    Между другото - каква ще е термопомпата - вид, марка, мощност, цена, каква площ ще отоплява, с какви отоплителни тела?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #248

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Лазар, моите уважения, но положението е точно такова. Хубаво нещо си е отоплението на газ - комфортно, чисто, удобно за седмично програмиране, но става все по-скъпо, до степен на непосилно. Това е проблема. Няма как при тези постоянни поскъпвания на газа, да не стряскат месечните сметки. Какво да си крием главите в пясъка. Колко пъти вече за последните няколко години вдигнаха цената и още искат да вдигат. Няма вече никаква врътка, с която да се постигат отново ниски сметки. Врътките - още радиатори, програматори, модулации, котли, ала-бала си имат край. В един момент постоянно скачащата цена на топлоизточника взема връх. Знам, че тези коментари вредят на бизнеса ти, но е истина. Дори и да си имал клиенти, които са имали преди време поносими месечни сметки, няма как и те да не са скочили. Или ако това не се е случило, то се дължи на допълнителни лишения и ограничения. Ясно бе показано и от други потребители, че някои дори са си смъкнали количествено потреблението, но за 2-3г. сметките финансово са се увеличили.
    Иначе за термопомпите си има тема и не е лошо там да се дискутира. С огромен интерес бих следял дискусията. Но и там истината е една - огромна (поне за простосмъртни като мен) първоначална инвестиция. Сравнително неизвестен жизнен цикъл.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #249

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    stelaartoa, това ми прилича на собствена антиреклама
    Между другото - каква ще е термопомпата - вид, марка, мощност, цена, каква площ ще отоплява, с какви отоплителни тела?
    Лазар,никъде не съм писал,че аз съм изграждал газовата инсталация. Клиента ме е викнал да добавя ТП към инсталацията му. Проектирана е за нискотемпературно отопление за 40-45 гр ,макар че е с радиатори,но са много на брой и са големи - от тройните на Корадо.
    ТП ще е правена с инверторен агрегат 18 Квт на Мидея,той си го беше купил вече,аз само ще го монтирам.ТП ще е свързана в бивалентна система с газовия котел,тоест ТП ще осигурява нужната мощност примерно до -5 гр,а оттам газовия котел ще покрива липсващите Квт при спадане на външната темп.

    Ван Дан - защо да е непосилна инвестицията ? Ето този агрегат клиента си го е взел за 2500 ,има ТО за 500 лв,тръболяци и фитинги за 200-300. От 800-1000 лв сметка на газ ще падне на 400-500 и за сезон и половина до два само от разликата инвестицията ще се върне.Да не забравяме,че му спестявам друга инвестиция - в климатици за охлаждане лятото,и последното - подвързването на бойлер 200 л в ТП - по-ниски сметки за топла вода зимата и в преходните сезони и НУЛЕВИ сметки лятото ,когато ТП охлажда.
    Компресора на тази Мидея е Митсубиши и се предполага,че живота му е поне 10 г....Това е единственото скъпо в ТП,което се амортизира и ще се наложи смяна след време.Предполагам,че цената му е около 1000-1200 лв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #250

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Имах предвид т.н. маркови решения като Алтерма и подобни. Там се говори за суми 8-16000лв. само за ТП. Иначе ако системата е с радиатори, дори и много за какво охлаждане става на въпрос. И откъде се взимат подобни агрегати за 2500лв. И отделно ако не е нискотемпературна системата какво правим. Иначе това, което описваш го искам и при мен, но май тъпата система от радиатори не го позволява.
    Не е тук мястото. Напиши ако имаш желание подробности в темата за отопление с ТП.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #251

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    stelaartoa, извинявам се, останах с впечатлението, че ти си газифицирал този клиент.
    VanDan, не искам да твърдя, че е евтино, но просто правя разлика между скъпо и много скъпо . Ето ти едно много добро бюджетно решение, което можеш да добавиш към твоята инсталация - само за отопление, 11.5кВт, с вграден топлообменник - 2350лв, работи до -10*С:
    http://www.erato.bg/files/file_650_330.pdf

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #252

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Лазар по Соломоновски отговаряш. "Скъпо" и "много скъпо" са си индивидуални оценки. Иначе, както винаги си ценен източник. Ще те питам на ЛС за подробности. Можеш да пишеш ако желаеш и в темата за отопление на еднофамилна къща или в темата ми за ТП.
    В посоченото решение само това, че е моноблок малко ме притеснява. Няма ли опасност от замръзване ако температурата падне доста и ТП изключи и се включи само котела. Отделно виждам, че се настройва само по температура на водата. Това няма ли да води до често включване и изключване на уреда.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #253

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #254

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За февруари потребление 790 кубика, сметка 805 лв. Къща с външна изолация и ПВЦ дограма. 310 кв.м. отопляема площ. 50кВ. инсталирани отоплителни тела. Котел Висман Витопенд 100, 31 кВ. Стаен програматор Commuterm. Дневна температура от 07.00 до 23.00 ч. 20-21 гр. , нощна 18гр. Добре ли е според вас?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #255

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За тази квадратура ,мисля,че е добре! Като се има предвид,че някой,плащаме за ап.от 90 м² до 400 лв...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 181 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе