Страница 171 от 181 ПърваПърва ... 121161169170171172173 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,551 до 2,565 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2551

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Това колко е в лв? 5? Кеф цена няма...
    Там някъде. Кефът си е факт, там спор няма, но е въпрос на инсталация, ако си с конфектори е същия като с клими.
    Просто ми е някак си абсурдно да съм оползотворил 25кВт. енергия за този период.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2552

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако си с малко бебе и трябва да поддържаш постоянно 24-25 градуса, 20-25 лв на ден не ти мърдат. Множко ми се струва.
    HRS9 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2553

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Вчера реших да се топля на газ, тъкмо да поработи инсталацията, че отдавна не я бях пускал, пък и ми беше любопитно колко ще навърти.
    От 16:00 до 23:00 на 50гр. вода + БГВ за двама човека, през това време, и на сутринта само БГВ, броячът е навъртял точно 2.5кубика.
    Тоест съм изразходил над 25кВт..
    Зависи какво и колко топлиш, но 7ч отопление и бгв при сегашните температури не е зле. Последните два-три дни харча по 10м3 от 08-20ч, от 22-06ч съм на ток.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2554

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ще падне естествено, като се темперира жилището. Но още повече ще падне ако и съседните жилища са постоянно отопляеми.
    Това ми е ценното в това жилище - няма много съседни, само отдолу и от едната страна. От другите три и отгоре няма навлеци…

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2555

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Вчера реших да се топля на газ, тъкмо да поработи инсталацията, че отдавна не я бях пускал, пък и ми беше любопитно колко ще навърти.
    От 16:00 до 23:00 на 50гр. вода + БГВ за двама човека, през това време, и на сутринта само БГВ, броячът е навъртял точно 2.5кубика.
    Тоест съм изразходил над 25кВт..
    Още от времето, когато бях с котела на твърдо гориво, после с този на газ установих един факт. Ако държиш изключен котела на почивки и после го включваш, докато загрее всичко ще изгори почти толкова газ (въглища), колкото ако седи включен и поддържа достигната температура за определен период.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-02-23 в 08:59.
    Alexi, lazarus18, vanz и 1 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2556

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Това колко е в лв? 5? Кеф цена няма...
    5 лв на цени за февруари.

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2557

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Още от времето, когато бях с котела на твърдо гориво, после с този на газ установих един факт. Ако държиш изключен котела на почивки и после го включваш, докато загрее всичко ще изгори почти толкова газ (въглища), колкото ако седи включен и поддържа достигната температура за определен период.
    Разбира се, задачата се свежда до ниво от 5-ти клас, в която басейн(количество акумулирана енергия в тялото на сградата) се пълни от една тръба (котела) и се изпразва от друга (топлозагуби по подове, тавани, стени, дограми). Въпрос на сметки е след колко време престой на отоплителната инсталация, загряването на сградата ще глътне по-малко от енергията, необходима за поддържането на температурата в периода на престой.

  10. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2558

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    За Фелипе ще напиша - изолирай отвън! Първата ми зима в къщата бях "голичък" и направих сериозен разход. Следващите зими съм около 45% по-нисък от този разход за целия зимен сезон
    Да изолирам, ама. Ще излезе 20 к лева и колко време ще ги избивам? Сега съм на 54 и няма да го доживея това избиване. Впрочем колко ли ще излезе една хубава изолация на 10х10х2,8?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2559

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Какво е 10х10х2,8 ? 0,10х10х2,8?
    Иначе погледнах, че не съм се интересувал между50 и 70 лв на м2 с 10см EPS. 10м2 изолация са ти колкото януарската сметка. Избираш си и една по-читава мазилка и получаваш сигурносто и комфорт. Пък се топбли на каквото искаш. Ще ми е интересно да пуснеш февруарският разход, с минусите тези дни...Не ти ли се струва, че при по-голям и продължителен студ няма да можеш да се стоплиш без изолация? И че ще набуташ над 1000 лева за сметка и ще си мръзнал...

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2560

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    10х10х2,8
    са размерите на къщата предполагам - 280кв.м. площа на стените вън...?
    HRS9 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2561

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    112m2 изолация, ако е за наземен етаж можеш и сам да си я направиш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2562

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Упс, точно.Моя грешка, автоматично умножих цифрите….

    Имаме същата къща 10Х10 вън, един етаж.
    Преди 2г я опаковахме с вата и сайдинг.Тогава материалите плюс надници на 2ма работника излязоха 4000лв.
    Аз, милото(донякъде) и големия работихме безплатно .
    За една седмица работа с голямо туткане при положение, че го правим за първи път.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-02-23 в 16:23.
    pip00 и dokazruk харесват това.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2563

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Дано след 10-15 години не завъдиш мухъл и дано не минеш "по-обратният път" . На позната съпругът и започна да монтира първия сайдинг в България преди около 25 години.

    12-15 години след това започнаха да му звънят да ходи за демонтаж на сайдинга, премахване на ватата и отново монтаж на сайдинга.


    Поне няколко къщи бяха завъдили мухъл във ватата между сайдинга и стената, след това мухъла беше проникнал през стената и и избил от вътрешната страна на къщата в стаите.След като се изредили един куп майстори, последните им казали, че докато не махнат ватата няма смисъл да правят какъвто и да ремонт на стените с мухъл вътре в къщата.

    ==> Премахване на вата ---> третиране с препарати против мухъл и бабалюги==> обратно монтаж на сайдинга.Без вата.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2564

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нашата къща е с вата от 2006г. Мухъл във ватата нямам - от време на време свалям сайдинга заради някой климатик, все щях да видя. Мухъл вътре нямам - не съм кьорав - даже ми е ниска влажността и ползвам овлажнител.Това според мен значи, че е правилно изпълнена и стените "дишат" щот дограмата е в ред.
    Тая паропропусклива мембрана обаче ако се сложи наобратно или се ползва обикновен налон - честито .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2565

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Още от времето, когато бях с котела на твърдо гориво, после с този на газ установих един факт. Ако държиш изключен котела на почивки и после го включваш, докато загрее всичко ще изгори почти толкова газ (въглища), колкото ако седи включен и поддържа достигната температура за определен период.
    Така е, но аз съм нали съм диверсифициран и ми се струва неразумно да не се възползвам.
    Към момента отоплението на газ е най-скъпото възможно.
    Като изключа БГВ-то, за отопление за 7ч. ми е изразходил 1.7кубика, което е 17кВт., климатикът за този период щеше да изразходи около 3-4кВт., а цената за кВт е сходна(особено ако вземем предвид нощната тарифа).
    За БГВ около 8кВт., което общо е два душа(без икономия), 4 пъти устна хигиена и малко кухня(ползваме съдомиялна), което си е поне 2 пъти по-скъпо от ел.бойлер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе