Страница 31 от 181 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #451

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Днес засякох газомера и за месец януари сметката ми е 253,46 лв.(223,907 м3 газ) - за 80 кв. м. отопляема площ.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #452

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Всички с Витопенд 100 (мин. 10,7 кВт), без изложение, без изолации и без дограми, а декември-2012 плащат под 300 лв. за 90 кв.м. отопляема площ, в т.ч. БГВ и готвене????????

    Това, ако е вярно, значи всичко писано във форума през тези 6-7 години е било погрешно!
    Никъде не съм казал, че "Всички са с Витопенд 100"! С различни марки котли са, но като кВт-и са същите!И да - плащат по-малко!

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от национал Виж публикацията
    С колектори ли си? Как са свързани радиаторите и с какви тръби? Радиаторите при 60гр. много ли са топли?
    Да, с колектори съм. Много майстори са идвали и са гледали и казват, че всичко е направено както трябва! Един ми гарантира, че ако си направя изолация на таваните на стаите /то само там нямам.../, ще имам 30% икономия! Мисля да ги направя лятото - вие какво мислите - дали ще има ефект и какъв?

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Днес засякох газомера и за месец януари сметката ми е 253,46 лв.(223,907 м3 газ) - за 80 кв. м. отопляема площ.
    Едва ли си на 18 градуса 24 часа в денонощието като мен!

  4. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #453

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gogo68 Виж публикацията
    Едва ли си на 18 градуса 24 часа в денонощието като мен!
    Не! От 08:00 - 21:00 ч - 20, 21, 22*С (в различните стаи), а през нощта 18*С

    Изолацията на тавана е добро решение, защото след прозорците, там са също големи топлозагубите.
    Този пост е редактиран от zh; 02-02-13 в 05:01.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #454

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gogo68 Виж публикацията
    Никъде не съм казал, че "Всички са с Витопенд 100"! С различни марки котли са, но като кВт-и са същите!И да - плащат по-малко!
    Не се хващай за думата, разбрал си за какво става въпрос - написал съм: (мин. 10,7 кВт).

    От това, което си написал (виж цитата) логичният извод е, че проблемът е в твоя котел, което ти беше написано още в началото, но ти не искаш да го повярваш, защото бил скъп и си дал за него много пари.
    Изолацията винаги е помагала, особено при студени жилища като твоето. Ако аз имах финансовата възможност за изолация на тавана, бих предпочел първо да си сменя котела.

    Котелът на колегата zh е съвсем друга бира.

  6. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #455

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Immergas Eolo Maior 24 kW (9.3 - 24 kW). С 1.4 kW по-ниска мин. мощност.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #456

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от zh Виж публикацията
    Immergas Eolo Maior 24 kW (9.3 - 24 kW). С 1.4 kW по-ниска мин. мощност.
    Това ли е решението?!

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #457

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    В никакъв случай! Само посочих марката и модела.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #458

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И аз така си помислих. А ти имаш ли изолация на стените и таваните?

  11. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #459

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нямам никаква вътрешна изолация. Само на двете спални имам 5 см външна EPS. А на дневната, която е 40 м2, където е програматора нямам никаква изолация. А и под мен никой не живее

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #460

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е как става това?! Явно ти е топъл апартамента! То и аз нямам вътрешна изолация - само външна 5см. на всички стени. Ще взема да направя и на таваните и ако няма ефект, минавам на ток! Просто е мнооого скъпа газта - това е!
    tanatos одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #461

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Топлото най-вече бяга на високо. Така ,че от там имаш топлозагуби .Можеш да пробваш да добавиш вентилаторен конвектор.
    Виждам ,че котела не ти се сменя.А и те разбирам ,че си направил инвестиция.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #462

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от национал Виж публикацията
    Топлото най-вече бяга на високо. Така ,че от там имаш топлозагуби .Можеш да пробваш да добавиш вентилаторен конвектор.
    Виждам ,че котела не ти се сменя.А и те разбирам ,че си направил инвестиция.
    Един смислен /според мен/ отговор! Благодаря ти за съвета! До сега никой майстор, който е гледал котела не ми е казал да го сменям, че причината е в него, а точно обратното - че е много добър! Питал съм ги, дали да не го сменя котела и те ми казват - в никакъв случай! Не ме бърка да сменя котела, ама никой няма да ми гарантира, че ще има ефект от цялата работа, защото не са 100-200лв.! Май причината ще е в топлозагубите, макар че, не мога да си го обясня, при положение, че има дограми и външна изолация навсякъде?!

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #463

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    здравейте,

    аз имам такъв котел viessmann vitopend. Тази зима ми е първа в апартамента, а и блока е още ненаселен. ноември държах котела на 4 и нямах достатъчно глидери и общо взето нищо не постигнах. После се регистрирах тук и по съвет на legaltk, на който искам специално да благодаря, а и на другите съфорумци добавих глидери (сега имам 46 и две лири общо) и държа котела само на 6, като водата се загрява на 75 градуса и ефекта е много голям. През дена поддържаме в хола 20, а в спалните 18г., като жената играе ролята на програматор (гледа малкия) защото още не сме си купили. През нощта го изключваме. сметката ми за декември е 150 лв за 20 дни, а за януари, съдейки по потреблението ще е пак толкова за целия месец. Разбира се моя апартамент е изцяло вътрешен, и явно доста топъл, то това беше и изискане при покупката.
    Та аз те съветвам да държиш котела само на 6, защото той като достигне 75г на водата и си намалява сам мощността до минимум,само да поддържа, а радиаторите греят силно. Моя е настроен на мин мощност, но тя наистина е доста висока.
    Аз лично догодина ще слагам още глидери, за да намаля още времето в което котела работи, това е начина.

    Успех!

    - - - Обновено - - -

    иначе самия котел наистина е много добър и качествен, просто е много мощен и респективно неикономичен
    tony34al одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #464

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като стои изключен котела през нощта до колко градуса пада температурата в стаите?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #465

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "bestbuy" - благодаря ти за това, че сподели! Явно ти е много топъл апартамента - аз има 80бр. глидери - почти двойно повече от теб! Доколкото разбрах, нямате стаен програматор, а го включвате и изключвате ръчно - така ли? При мен на 5 достига 75 градуса на водата и не смея да го сложа на последната степен, която е 6 - един майстор ми каза, че няма да е добре за тръбите, понеже моите били от белите и щели да се прецакат, каквото ще и да значи това! Как поддържаш в хола 20 градуса, а в спалнята 18 - с термо глави ли си на радиаторите? А през нощта като го изключвате, не ви ли пада много температурата в стаите до сутринта? Какви дограми и изолации имате? Колко квадрата е апартамента? Благодаря!
    П.П. "legaltk" ме посъветва да си сменя котела, ама това е много голяма инвестиция а и никой няма да ми гарантира, че ще се намали разхода на газ, като го сменя - нали!
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от gogo68; 03-02-13 в 01:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 181 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе