Страница 66 от 181 ПърваПърва ... 1656646566676876116 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #976

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Здравейте, лесно докарвам котлето до постоянна работа като му слагам подходяща температура на водата (сега е 47 гр). Ммоля професионалистите за мнение, непрекъснатата работа добре ли е за котлето и за оптималния разход.
    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Мисля, че най добре да оставиш на котела да преценява и управлява, а не ти да му задаваш задачки за решаване.
    +1! Този котел и управление не заслужават недоверие. Те са интелигентни и няма смисъл да се изживяваш в ролята на огняр. Тези дни бях на профилактики - както съм оставил миналата година настройките на стайния регулатор, така си седят. Чак прекаляват - на 2 места ме помолиха да им сверя и часа. Ама като са диоволни от сметките - нито пипат, нито са ме търсили за проблеми. Сметките за декември тъкмо бяха излезли - по около 100лв за панелни жилища по 100м2 и двете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #977

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Здравейте, лесно докарвам котлето до постоянна работа като му слагам подходяща температура на водата (сега е 47 гр). Ммоля професионалистите за мнение, непрекъснатата работа добре ли е за котлето и за оптималния разход.
    Какъв е котела?

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #978

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Това е много добра цена. Под 60 ст. на кубик. От къде си ?
    От Ботевград съм. Тук цената на газта винаги е била една от най-ниските в цялата страна. Точната цена е 0,565лв./куб. крайна цена с ддс и всички ставки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #979
    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Какъв е котела?

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
    Едноконтурен Бош 2500W 2-14 квт. Лазар и Тони казват да не се бъркам в работата на управлението. Как да го оставя, мисля че си намерих сродна душа. Топли ни в този студ, споделя ми всичко и аз да не го погледна, не е човешко. А да сменя някаква граница ден, през ден, ако това му помага, не е усилие за мен.
    rossita_ одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #980

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Едноконтурен Бош 2500W 2-14 квт. Лазар и Тони казват да не се бъркам в работата на управлението. Как да го оставя, мисля че си намерих сродна душа. Топли ни в този студ, споделя ми всичко и аз да не го погледна, не е човешко. А да сменя някаква граница ден, през ден, ако това му помага, не е усилие за мен.
    Не му помагаш по никакъв начин, като бърникаш, най-много да го спънеш, тогава ще се озори. Щом си намерил сродна душа просто му говори, споделяй му и ти твоите тайни (само гледай да не се издъниш пред жената), хортувайте си. Той много обича да го гледаш и да му говориш, ама не обича да му се месиш в работата. Ако не му се месиш ще ти се отблагодари с дълги години вярна служба. Само следи манометърчето, да му е в ред кръвното налягане, друго не иска. Айде със здраве!
    badr, ivodivo, tony34al и 1 други харесват това.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #981

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Остави го първата година да му се нарадва, човека .......!!!
    Всички сме били така в началото .....
    Няма да си говори с пералнята на жена си, я ......

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    .............. Вярно е , че котлето ми Vaillant е старо /до сега не ме е изложило вече 12 г./ и минималната му мощност е 9 kW , .........
    Знаеш си, че е от котела. И аз съм като теб ......
    Важното е, че машината работи безпроблемно.
    Този пост е редактиран от legaltk; 08-01-17 в 09:26.
    МИК66 и tony34al харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #982

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Момчета, не се смейте, явно аз съм най-зле щото си говоря и с котела /много му се радвам и аз щото ме топли и по нищо не мога да позная какъв студ е вън, дискретен е не ми вдига шум и е комуникативен всичко си казва за разлика от ММ /. Спрях вече да гледам газомера щото ми е комфортно в жилището, но активно си говоря и с пералната и с фурната-още не мога да разбера как точно да пека в нея понеже до сега действах на една от бабата на ММ от 1974-та ама правя постоянни опити и почва да се получава. Пералната я взехме втора употреба-Миеле, но мога да кажа ,че АЕГ-то на майка ми също купена от там и два пъти по-евтина е по-добра, по-тиха е и повече ми харесва механизма на изпиране на прането както и това,че има бутон да съкратиш програмата. Благодаря ви тук, че ме ориентирахте към едноконтурен котел, въпреки, че всички около мен почнаха да ме убеждават,че ще е грешка, сега виждам предимствата понеже 10г съм ползвала двуконтурен.
    Lazar и tony34al харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #983

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Послушах ви и му отпуснах юздите (55). Той веднага се възползва. След няма и час достигна стайната и мина на всеки час половината да е почивка. Надявах се да натрупа статистика и да си хване темпото, но не стана. Гледах го няколко часа така и накрая пак взех нещата в свои ръце. Ако има някаква сервизна настройка която да се пипне- кажете. Или аз или оторизирания представител който го монтира. Вода му добавям около половин литър на седмица. Вероятно сълзи от някой радиатор, но се суши от температурата и не се вижда.
    Този пост е редактиран от ydraganov; 08-01-17 в 14:18.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #984

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Драганов, с какъв регулатор си бе човек, да не си се изскръндзил?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #985
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Драганов, с какъв регулатор си бе човек, да не си се изскръндзил?
    CR100 от комплекта

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #986

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Интересно, той не се държи така. Нещо по настройките ли е сбъркано, не знам, трябва да помисля

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #987

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Момчета, не се смейте, явно аз съм най-зле щото си говоря и с котела /много му се радвам и аз щото ме топли и по нищо не мога да позная какъв студ е вън, дискретен е не ми вдига шум и е комуникативен всичко си казва за разлика от ММ /. Спрях вече да гледам газомера щото ми е комфортно в жилището, но активно си говоря и с пералната и с фурната-още не мога да разбера как точно да пека в нея понеже до сега действах на една от бабата на ММ от 1974-та ама правя постоянни опити и почва да се получава. Пералната я взехме втора употреба-Миеле, но мога да кажа ,че АЕГ-то на майка ми също купена от там и два пъти по-евтина е по-добра, по-тиха е и повече ми харесва механизма на изпиране на прането както и това,че има бутон да съкратиш програмата. Благодаря ви тук, че ме ориентирахте към едноконтурен котел, въпреки, че всички около мен почнаха да ме убеждават,че ще е грешка, сега виждам предимствата понеже 10г съм ползвала двуконтурен.
    Аз ползвам двуконтурен и съм доволен, освен ниската минимална мощност, но такива имаше тогава. Кои са предимствата на едноконтурния, които да ме накарат да сложа бойлер?

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #988

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    . Кои са предимствата на едноконтурния, които да ме накарат да сложа бойлер?

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
    Те са посочвани многократно в темата "Избор на газов котел", аз само ще ги потвърдя:
    При домакинските нужди в кухнята и банята ползваш затоплена вода от бойлера и на се налага постоянно включване на котела.
    Топлата вода идва бързо и е с постоянна температура, двуконтурния при майка ми е в банята почти до мивката и въпреки това има едно изчакване докато дойде топлата вода и зимно време при къпане има колебания в температирата на водата. Освен това, ако намаля дебита на водата тя става твърде гореща, и котела прегрява, иначе пък разходвам повече вода, вярно там и смесителите са на 40г.
    При къпане не е възможно да се ползва вода в кухнята защото намаля дебита в банята.
    Lazar, doooon и sevastaki харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #989

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Благодаря за отговора.

    Забелязва се само бавния първоначален приток на топла вода, другите кусури не се усещат. Дори при 2 бани си е ок.

    Edit: Нещо много важно! Докъто някой се къпе няма топло (а жената се къпе 1час).

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от sevastaki; 09-01-17 в 23:09.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #990

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не си до котела, за да чуеш какво се случва, когато жената почне десетки пъти да пуска топлия кран в кухнята, понякога само за няколко секунди. Котелът прави десетки пускове и спирания. Понякога (сигурно от водата) се чуват едни шумове - дръън. И никога не може да се ползва повече от 1 кран с топла вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе