Страница 72 от 181 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1066

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Uve, твоят е "нормален" нисък разход, за да го обясняваме с фактори. Неговият е "никакъв" разход и е доста труден за обяснение, освен с пасивен дом. Декември дори му е повече разхода от Януари. Да кажем, че повече е готвил и са ползвали повече топла вода, но Януари определено бе много студен месец. Като се сметне мощността на тези 70-80м3 (остатъка до разхода му от 96м3 е за бгв и готвене според летните му сметки) и излиза, че му е било нужно съмнително малко количество.
    Освен благородно да завиждам няма какво друго да коментирам - независимо от причината.
    ivodivo и Uve_Smotanson харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1067

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не го приемам лично, очаквах човешко отношение

    По темата:
    Жилището е далече от пасивно, има външна 20см изолация, вътрешна предстенна с гипскартон и вата. Под - xps+вата, таван - вата. Комини не минават, на 1ви етаж съм над подземен гараж и затова се погрижих за сносна изолация. Не правя шоково изстудяване, имам клапи в дограмата за вентилация, водещи се по влажността. Съседите минаха от климатици към газово отопление миналата година и определено го усетих в сметките, нямам идея за техните. Изложението е североизточно - слънце не огрява, лятото преко сили в жегата става 26 градуса. От 5 години живеем в жилището и сметка над 180 лв не съм имал, дори при експерименти в конфигурацията на котела от моя страна. Разликата декември - януари я отдавам на това, че в началото на месеца удвоих мощностите в стаите (бяха по 30-35в на кубик), с цел общата да се доближи до минималната на котела - 10 kW.

    Може и разходомера да е менте, нека изкара 4 год. така.. да видим другия месец
    VanDan, Jack Krauser и Uve_Smotanson харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1068

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тия "незначителни" подробности, които едва сега споменаваш, можеше да се кажат в началото и нямаше да получиш коментарите, на които не си се надявал. Въпрос на коректност.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1069

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    tony34al, коректност от чия страна?
    Моя или на мистър Фаренхайт?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1070

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Разходомерът към 10.12.2016 ли е сменен? Тогава имаш междинна сметка за 10 дни около 40м3. После за 20 дни около 80м3. Ако са мерени с новия уред, пропорцията е коректна спрямо стария.
    Така се прави. Вярно, струва си пари, но вложенията после се връщат. По-сложно е за стари жилища, че трябва да се освободи цялото жилище, за да се направи ремонт изцяло и сметките стават обемисти. Мой познат прави така пълен ремонт на еднофамилна къща подобна на моята, но продължи 2 месеца, а някои работи и на другата година. Имаха къде да живеят през това време и общата сума излезе към над 30000лв. На мен само новия покрив ми стъпи 12000лв. За хола още 1500-2000лв с вътрешната изолация с вата на всичко и дограмата. Преди това на детската преди години правихме, но тогава само окачен таван и нов под. Но винаги все на парче се получаваше. Така и на къщата, външната изолация я правихме по 3-4 стени на етап с баща ми, че за 10-12 външни стени ставаше сложно с парите. И на гаража в двора се наложи да правя хидроизолация на бетонната плоча, че се напука и сълзеше.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-02-17 в 11:51.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1071

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, тогава е сменен, маскирах номерата за всеки случай

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1072

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А котела ти как работи като режим. С терморегулатор ли си. При този разход той въобще би трябвало да се включва изключително рядко. Ако си без терморегулатор би трябвало да е постоянно на цък-цък (включ-изключ) режим. С един нов котел с ниска минимална мощност хептен ще "заспят" нещата при теб. Но при този разход и сметки на кой му пука. Все пак щом имаш и съседи на газ се предполага, че не са на студено и се получава добра "съседска" температура и като цяло сградата става по-топла.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1073

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С отделен стаен он-оф с малък хистерезис за всяка стая (с еднаква програма) и общ приемник при котела. Това е с цел жената като готви, да не изстиват другите стаи. Иначе котела е сложен на 85 градуса на водата, така или иначе е конвенционален и кпд-то е твърдо, за да работи по-дълго време при едно палене, максималната му мощност е ограничена на минималната му такава - 10kW. Закачените му радиатори са към 6кв, котела прегрява и изключва, та съм вдигнал времето между 2 паления, за да могат телата да си отдадат топлината след прегряването, а и системата при 85 градуса е доста инертна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1074

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Относно стайните термостати съм скептично настроен, пробвах и не съм доволен . Не става да измерваш температурата в една стоя и да е същата в другите. Аз реших проблема с електронни термо глави на "Херц" работят перфектно в момента съм на пелети, но съм в процес на газификация. При минимална мощност от 10 kw и тая температура на водата от 85 гр., която поддържаш нещо не е истина. За да има икономия трябва котел с по ниска минимална мощност да поддържа необходимите киловати спрямо нуждите за необходимата температурата в стаите. Ако греша поправете ме.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1075

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С 3 стайни термостата за 3 стаи към един котел и леко притягане на вентилите за по-топлите стаи си е ОК. Поне няма да е по-студено от зададеното. Котела е 10-24кв. няма слайдер да го смъкна на 2...такива имаше едно време и докъто не ме остави няма да инвестирам в друг. Ако сложа такива ел. глави рискувам те да се затворят и котела да остане с товар 2 kW, а това не е икономия. КПД-то на конвенционалния котел не зависи особено от температурата, защо да не го държа на 85 градуса, все 90% си е? Хем при 85 и телата имат по-добро отдаване, по-бавно ги достига, по-малко цикли на запалване - гасене.

    Пробвал съм с 55 градуса в системата със същия котел, сметките са x2.
    Този пост е редактиран от sevastaki; 05-02-17 в 23:19.
    VanDan и Lazar харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1076

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Няма проблем работата със стайно управление. Това за мен е задължителен елемент за всяка инсталация. Въобще не си представям при мен да съм без фирмения за котела ми термостат. Всичко е програмирано по часови пояси за всеки конкретен ден от седмицата каква температура да поддържа. Вярно имам 2 възможни температурни режима, а лично ми трябват 3 - нормална, икономична и нощна. Командва и БГВ. Мога и настройки на котела да променям от него. Иначе за изравняване на температурите в стаите се настройва с крана на връщащата водата на всеки радиатор. Термоглави са бич за старите котли с високата минимална мощност, каквито бяха масово преди години на пазара, защото още повече засилват дисбаланса.
    Възможен вариант е с безжично управление и то да се мести по стаите.
    Интересно ми е това решение с няколко управления и някакъв общ приемник. Как е реализирано и от къде е взето. Не се ли получава противоречие между тях и какъв е приоритета и логиката на управление. Има го този момент при едно управление понякога и тогава ръчно вдигам заданието, но се налага сравнително рядко.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #1077

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте , да запиша и моя антирекорд за м. януари - 435 м3 - стойност на фактурата 298.50 лв. Като цена съм плащал и повече но кубиците са ми рекорд !!! Стара Загора 435 м3 : 1,041 /коефициент за коригиране/ = 418 м3 : 31 = 13.5 м3 средно на ден !!! Както вика Годжи : е браво !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1078

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Относно стайните термостати и аз мисля, че са задължителни. В нас съм с вариант на 7QF... - Avansa 2007TX и съм предоволен, даже го ползвам на настройки по подразбиране за часовите зони. Колкото до проблема на Plam 64 може да остави устройството в най-студената стая, а в по-топлите помещения да регулира с термовентили.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1079

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С ел. термо глави може да се настройва всеки ден от седмицата. Също така за всеки час от деня е възможно да настройваш и съответна температура. При което не ти трябва да въртиш кранове и т.н. Настройваш и не пипаш там повече.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #1080

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тези с 96 м3 ги слагам в малкия си джоб . . . ха-ха Интересно ми стана , че при колегата sevastaki коефициента за коригиране е 1. При нас лятото е толкова !?!?
    Не го разбирам това , но то кое ни е наред при нас . . . 17 м3 х 0.69 лв. = 12 лв. Халал да са им !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе