Страница 80 от 181 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1186

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    А каква е целта на ниската температура? Аз съм под наем, но като дойдох водата беше настроена на 68. Аз я свалих на 63 миналата зима и сега е на 55. Със стаен термостат съм. Не мога да преценя дали разхода ще ми е по-малък или по-голям. Но на 50 имам чувството, че голямо горене на газ ше падне докато стопли. Държа на 23,5 стайна температура. Чакаме бебе и гледам да стопля от сега стените.
    Целта на по-ниската температура е, кондензните котли да работят в икономичния си кондензен режим, който изисква такива температури на водата. За стари конвенционални котли като моя няма никакво значение. Дори е вредно, защото повечето такива котли са с висока минимална мощност, а при ниска температура на водата, мощността на радиаторите пада още. Върни я на 65 ако котела ти не е от новите модели кондензни котли с ниска минимална мощност.
    Хора, вземете разгледайте темите свързани с отопление на газ и избор на котел. Там вече има дадени отговорите на повечето въпроси.
    JordanS одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1187

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Uve_Smotanson Виж публикацията
    "Увеличението е заpади по виcокия кypc на лева cпpямо щатcкия долаp..."
    Боже, Божеее....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #1188

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    "Увеличението е заpади по виcокия кypc на лева cпpямо щатcкия долаp..."
    Боже, Божеее....
    Не защитавам КЕВР, но разликата от 804лв/куб.м, минус 344лв/куб.м/цена на кевр/ е 460 лв. с ДДС,пренос,достъп, разпределение, всичко това са ония терикатски номера с който ни дерат кожите, без държавата да се намесва и кротичко да се прави на умряла мечка.
    Ей контролни органи събудете се не виждате ли, че ни обират пладнешки. НАМЕСЕТЕ СЕ .
    КЕВР- комисия за енергийно и водно регулиране.Защо не регулирате.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1189

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Не защитавам КЕВР, но разликата от 804лв/куб.м, минус 344лв/куб.м/цена на кевр/ е 460 лв. с ДДС,пренос,достъп, разпределение, всичко това са ония терикатски номера с който ни дерат кожите, без държавата да се намесва и кротичко да се прави на умряла мечка.
    Ей контролни органи събудете се не виждате ли, че ни обират пладнешки. НАМЕСЕТЕ СЕ .
    КЕВР- комисия за енергийно и водно регулиране.Защо не регулирате.
    Мислиш ли, че някой от КЕВР чете този форум?!?!

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #1190

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Целта на по-ниската температура е, кондензните котли да работят в икономичния си кондензен режим, който изисква такива температури на водата. За стари конвенционални котли като моя няма никакво значение. Дори е вредно, защото повечето такива котли са с висока минимална мощност, а при ниска температура на водата, мощността на радиаторите пада още. Върни я на 65 ако котела ти не е от новите модели кондензни котли с ниска минимална мощност.
    Хора, вземете разгледайте темите свързани с отопление на газ и избор на котел. Там вече има дадени отговорите на повечето въпроси.
    Котелът е EOLP Mythos 24 2E - мин отопление вода - 8,7kW, мин отопление - 10,6.
    Имам 23глидера по 67см височина (така казва рулетката), лира в банята с 14 ребра - 70см височима, 45см ширина.
    Под наем съм и не съм слагал аз инсталацията и поради тази причина не съм задълбавал дали е добра инсталацията. Апартаментът е 61кв.м, хол - север и запад, спалня - запад.

    Та за този котела и тази инсталация, каква би следвало да е правилната температура на водата?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #1191

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Мислиш ли, че някой от КЕВР чете този форум?!?!

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    Мисля, че не трябва КЕВР да се съгласява от определената от тях цена населението да плаща двойна цена.
    И допускам, че все пак някой чете и този форум, ако ли не трябва виоско и силно да викаме, дано някой спре тези своеволия.
    pepitoff одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1192

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Съгласен съм с теб!
    Но това е политика. А опре ли се до политика и търговски интереси потребителя е последна дупка на кавала... за съжаление

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1193

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Котелът е EOLP Mythos 24 2E - мин отопление вода - 8,7kW, мин отопление - 10,6.
    Имам 23глидера по 67см височина (така казва рулетката), лира в банята с 14 ребра - 70см височима, 45см ширина.
    Под наем съм и не съм слагал аз инсталацията и поради тази причина не съм задълбавал дали е добра инсталацията. Апартаментът е 61кв.м, хол - север и запад, спалня - запад.

    Та за този котела и тази инсталация, каква би следвало да е правилната температура на водата?
    При тази мощност на котела и тези радиатори, за да е в равновесие системата е необходима температурата на водата да е между 150-200*С! Понеже това е невъзможно е невъзможно и системата да работи нормално. Това, което можеш да направиш (понеже си на квартира) е да си купиш един вентилаторен конвектор поне 5-6кВт, да го поставиш в хола, да го подвържеш на мястото на някой радиатор, да зададеш максимална температура на котела и така системата ще работи добре. Вярно е, че хола ще е най-топлото място, но и другите радиатори все ще помагат. А пък до тогава не си и помисляй да намаляваш температурата 0- само на макс.
    JordanS одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #1194

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Май само не написах и че имам стаен термостат. За сега ще се въздържа от покупка конвектор. Миналата зича най-високата сметка беше 115лв, а като стедно беше около 70лв. Предвид че до сега съм плащал по 150лв ток в други квартири и съм стоял на хшадно съм доволен. Но пиша тук, ако има някаква възможност за по-добри/правилни настройки на котела, а именно промяна температурата на водата. Сеа в вдигнах на 67, като котлето обикновено качва с 5 градуса и спира за известно време като след спад на температурата с 10тина градуса се включва отново и така докато термостата не достигне зададенат температура. Но забелязвам, че при висока температура на водата в стаята става доста по-топло от зададеното по термостат и се получава: зададено 23,5, достигнато 24 и котлето се включва отново на 23. Разлика от 1 градус се получава. Термостата има настройки да се включва при по-малка разлика, но предпочитам да не пипам неинформирам.
    Благодаря все пак за мнението. Живот и здраве ще се интересуам повече, ако сз слагам ГАЗ.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1195

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като казах да си купих конвектор не съм имал предвид да се ръсиш 600-700лв за нов, а втора употреба за 50-100-150лв.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1196

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Айде честито
    200кв, денем и нощем23.5С ,сутрин и вечер до 01h 24.5С.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1197

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цанков не знам?!
    Има хора,които лятото се чувстват добре на 25-26° С температура,а зимата са добре
    на 20-22° С??
    Ти си единствен с нормална температура!
    ccankov73 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1198

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    23.5 държа аз у нас в момента, когато сме в къщи, останалото време и нощем 22.5. Баща ми иска 25, жената 24гр. В най-големите студове като скочи разхода и ме позаболи джоба намалям понякога на 22.5 за цялото време.
    Лятото бащата дълги години не искаше климатик при него, това лято вече не издържа на жегата в Плевен, но климатика беше не по-ниско от 29гр. В къщата двата са на 27гр. и нощем се спират, защото ни шумят и дразнят.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1199

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колкото толкова.Нариваме едни хиляди лв( че и десетки хил. някои) за отоплителни инсталации, климатици, изолации и дограми и после стоим на студено , че да спестим някой лев.Но все пак усещането за топло е различно за всеки.
    pepitoff одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1200

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    По принцип препоръчителната от здравословна гледна точка температура през зимата е 20-22 през деня и 18-20 през нощта. Аз се чувствам комфортно даже и при долните граници и некомфортно при по-високи температури, но жената зъзне буквално при такива температури и се налага да живеем при по-високи температури. Всичко е индивидуално. Тя пък дяни повече на жега. Аз на над 28-29 градуса не мога да спя през лятото.
    По принцип някъде бях чел, че всеки градус отгоре е повишение в разходите с 5-7%.
    Този пост е редактиран от Vizi; 07-12-17 в 11:20.
    pepitoff одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе