Страница 29 от 181 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #421

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като се вдигне тока ти ще им звъннеш, няма страшно, ще се намерите:rolleyes:

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #422

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Дам готвят го тока това лято още едни 20% нагоре направо приказки и чудеса.

  4. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #423

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За месец декември 2012 г:
    217 м3 х 1.22 лв. = 265 лв. за 80 м2 отопляема площ. От 8:00 - 21:00 - 22*С, а през нощта 18*С. Среден разход на ден около 7 м3 газ.

  5. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #424

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И с 20% да го вдигнат тока, в момента плащам малко повече от 2 пъти по-малко ток! Пак ще ми е много по-евтино! Пък ако поевтинее много газта- ей го котела седи и чака!
    Както казва тъпия пожарникар - диверсифицирал съм се!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #425

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте на всички! Да ви се оплача и аз от тази скъпа газ!
    Имам котел "Viessmann" и 5бр. алуминиеви радиатори на фирмата "Roca". Апартамента ми е с изложение изток, запад и най дългата страна на север, съответно по една тераса към всяка от страните, остъклени и трите с алуминиева дограма. И трите стени са външни, тухлена кооперация на 4ет., аз съм на 3ет. - с една дума студен апартамент! Апартамента има външна изолация от всички страни и навсякъде е с дървена дограма със стъклопакети на фирмата "Карабулеви". Имам радио програматор в стаята и съм го нагласил на 18 градуса 24 часа денонощно. За месец декември платих 300лв., като се къпим, мием и готвим на газ - 3 членно семейство сме. Хладничко е, ама ако го направя на 20 градуса и сметките скачат, да не говорим за повече! Миналата година го бях усилил повече и февруари платих 500лв.! Вие какво мислите? Според мен за тази ниска температура на която седим това са много пари! Ще видим януари и февруари колко ще платим, но предполагам над 350-400лв., защото ще е и по-студено! Нормално ли е това според вас?" Някой има ли наблюдения върху този модел котли? Мисля, че причината е в него, въпреки, че е един от високите класове като марка и цена, а и му правя редовно профилактика от оторизирана фирма и те казват, че си е добре. Ще чакам съвети!
    Поздрави!

  7. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #426

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За да ти дадат съвети колегите, дай малко по-подробни данни за жилището. Квадратура (кубатура) на стаите, брой ребра във всяка от тях, височина на радиаторите, как е изградена инсталацията (с колектори или последователно), диаметър на тръбите, модел на котела, дебелина на изолацията и т. н.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #427

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Предполагам, че моделът е Витопенд 100 - големи дръвчета са - 11кВт минимална мощност. Не разбрах колко са глидерите и имаш ли термоглави на радиаторите

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #428

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Стаите са 4 + коридор, баня и тоалетна - общо около 90м2 - високи 2.60. Всички радиатори са 60см. Хола е най-голям и там са 22 глидера, в кухнята са 17, в спалнята са 18, в детската са 14, защото там е най-топлата стая, в банята са 8, в коридора няма - общо са 5 радиатора. Нямат термоглави - доколкото четох трябва да са отворени до край - не се ли губи смисъла от тях? Навсякъде е отворено, с цел да е еднаква температурата из целия апартамент. Не съм много в час, но мисля, че инсталацията е с колектори. Да, моделът е Витопенд 100 - дават го от 10,7 до 24,8кВт. За времето си бяха едни от най-скъпите / то и сега са си скъпи/ и за това се подлъгах с тях!
    Имам няколко причини за неефективноста на отопление - или е котела, или не е направена инсталацията както трябва, или аз нещо бъркам, или за този апартамент е това, или...и аз не знам вече!
    Котела съм го сложил на 4 - копчето е разграфено от 1 до 6, като на 5 е сложена точка - демек препоръчително максимум да е до там - нали? Правил съм си най-различни експерименти - държал съм го на 1 и на 2, на 3, на 4, на 5...все едно и също ми гори за 24 часа - ако е по-топло времето ми гори 6-7м3 газ, ако стане студено се качва разхода 10-12-14 м3 на ден. Започнал съм да търся някакви други алтернативи - може би нещо да се пригоди системата, която имам примерно на ток, ама като чета, май няма да има разлика и на ток?! Да не е нещо от програматора - да взема да го изключа и да си го пускам ръчно? И аз не знам вече.
    Някакви идеи?
    Този пост е редактиран от gogo68; 27-01-13 в 23:29.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #429

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А котела на какви градуси на водата е настроен да работи?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #430

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сега както е на 4 работи май на 60 градуса.

  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #431

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    60 градуса на водата не са малко, за да поддържаш 18 градуса в стаята. Това означава сравнително големи топлозагуби на жилището.

    Радиаторите ти са горе-долу добре, макар че при тези топлозагуби има още какво да се желае. Проблемът на този етап не е в броя на глидерите.

    Под теб и над теб живеят ли, отопляват ли, с какво?

    И на 16 градуса да го сложиш минималната мощност на котела пак е 10,7 - само че стоиш на студено и пак плащаш горе-долу същите пари. С този котел икономия няма да видиш.
    Този пост е редактиран от legaltk; 27-01-13 в 16:55.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #432

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Под мен живее сама жена, която пали само в една стая, а над мен сам мъж и той така! Какво предлагате - да сменям котела ли?! Толкова пари дадох за него! Няма ли друго решение?

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #433

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е жилището ли ще сменяш, ако не смениш котела?
    Не че и това не е идея .........
    Не ти гарантирам, че с нов котел ще плащаш по-малко от 300 лв. (заради студеното жилище), но поне няма да стоиш на студено.
    Не забравяй, че в т.ч. влизат БГВ-то и готвене на газ.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #434

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Какво му е на котела - един от най-реномираните и скъпи марки е! С една дума никой не може да помогне тука...имам познати с такива жилища като моето, ама нямат такива проблеми! Имам си изолация и дограми на всякъде - някъде другаде е проблема, според мен! Дайте някой друг форум да попитам и там.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #435

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не искам да те убеждавам, че котелът ти е лош. Марката е реномирана и скъпа, но този модел е орязан и евтин за пазари като нашия. В Германия конвенционални котли не се продават. Съвсем дуга бира е например Витоденс 200, ама е 3500 евро. За мене Витопенд 100 не е подходящ за апартамент, ама щом го имаш, поне трябва да оптимизираш ползването му. Щом имаш стаен термостат това е добре. Трябва да сложиш според мен температурата на около 75-80*С, за да не изключва по температура на водата. Всичките радиатори греят ли еднакво?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 181 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе