Страница 50 от 181 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #736

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И моя ток е толкова ... без отоплението. Ама то пране, къпане...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #737

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    И моя ток е толкова ... без отоплението. Ама то пране, къпане...
    Да то явно ние ходим в градската баня.:sly:

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #738

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Я който има по-малко от 100 лева ток без отопление да вдигне ръка. Какви ли не икономии правя, но 4 членно семейство с един студент и един ученик 100 лева ток не мога да ги докарвам никак.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #739

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    В интерес на истината от всички варианти които съм наблюдавал,най евтино излиза на дърва.Всички мои познати които имат камина с водна риза минават на сезон максимално с 8-10кубика дърва и поддържат температури над 22 градуса.Недостатъците всички ги знаем ,това са хамалогията и слугуването,при климатиците е друго там трябва да си избереш модел който да работи при нашите условия,който е и на големи пари.За съжаление отоплението с климатици беше задоволително до като бяхме само аз и жената,гледал съм фактурите за тока и за сметка от 360лв моето потребление е 145лв,155лв са такси и 60лв са ддс.Това е за две стаи в коридора другите две и банята е клинч,защото мен няма кой да ме топли от никъде.Сега ако помагат комшиите е друго тогава може с една духалка да се топли целия апартамент,имам и такъв познат тогава са сметки и по 70-90лв.Аз колега имам под 100лв но лятото,като не си изключвам бойлера имам два компютъра от които само единия се гаси нощем,трима човека сме с малко дете и се готви ако не всеки то през ден.
    Този пост е редактиран от reingar-x; 03-02-14 в 22:35.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #740

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Я който има по-малко от 100 лева ток без отопление да вдигне ръка. Какви ли не икономии правя, но 4 членно семейство с един студент и един ученик 100 лева ток не мога да ги докарвам никак.
    Моя е около 40 лв/месец, но ми се струва адски много.
    Топлата вода е на газ, котлоните са на газ, фурната се ползва няколко пъти в месеца, хладилник и пералня уж икономични. Осветление предимно лунички. 2-ма човека сме.
    Преди години в старото жилище при подобни условия плащахме 15-20 лв.
    И като чуя как разни с климатици плащат по 100 лв. ток с отоплението и ми става странно /и леко смешно дори/.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #741

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нищо чудно няма,имам приятел който е със хол,спалня и кухня и сега е пуска само духалката вечер в хола да поддържа леко градуса.Но е среден апартамент и отдолу комшията му е с парно което работи здраво така ,че когато има помощ и сметките са надолу.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #742

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз съм средно с 55-60лв. ток. Обаче за готвене не използваме газ (не че много се готви)!

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #743

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Оптимизирано отопление с газов котел за идиоти


    Странно място е намерил наш съфорумник за да изложи в резюме основните неща и изводи, които се коментират във форума, но това говори колко наболял е този проблем. Благодарим му за опита да помогне и на други, след като сам е получил с помощта на участниците тук решение на своите проблеми
    Този пост е редактиран от Lazar; 04-02-14 в 07:55.
    МИК66 одобрява това.

  11. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #744

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Оптимизирано отопление с газов котел за идиоти


    Странно място е намерил наш съфорумник за да изложи в резюме основните неща и изводи, които се коментират във форума, но това говори колко наболял е този проблем. Благодарим му за опита да помогне и на други, след като сам е получил с помощта на участниците тук решение на своите проблеми
    Направо е за темата ти с акценти в отоплението.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #745

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, ще го сложа:rolleyes:. А кой е автора - няма ли да си признае?:rolleyes:

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #746

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Нищо лично но при мен положението е същото топло чисто по анцунг съм и аз само дето тока ми е 127,6лв.
    Велев, познаваме се - уважавам те като добър климаджия. Не е същото и го знаеш. Колко климатика трябва да сложа, за да топля по същия начин 4 стаи и баня в къщата и стая и баня в пристройката. Това, че баните в много апартаменти са сравнително топли - я от тръби на парно, я от комшии, не означава, че всички са така. Жената и дъщерята киснат по 1 час. Не всички се завират само в 1-2 стаи по 2-3ч. на ден. Или да спят с електрически одеяла. Климатиците си имат недостатъци - замръзват външните, духат и шумят вътрешните тела, тракат и вибрират външните, като цяло съвременните модели имат сравнително кратък живот и почват да дават дефекти. Не всички и не веднага, но доста често го има. Много лета така и не успя никой в семейството да свикне да спи на шума от климатиците ни (ще кажеш, че са куча марка и сигурно си прав). Вече 6-та година с парно на газ не съм имал сериозен технически проблем ("пу-пу"). Единствено в една виелица се образува едно ледено топче в силиконова тръбичка, през която идва въдух до горелката или нещо подобно и трябваше да я продухаме. Топлината от духащ уред не е и няма да бъде толкова приятна колкото от радиатор или подово.
    Климатиците и то сравнително качествените са може би най-добрият компромис и съотношение цена-удобство. Това е - основния коз е ЦЕНАТА. Парното на газ има много повече предимства и един основен недостатък - цената. Тъй като голяма част от хората в България нямат достатъчно средства и токът е на добра цена, климатиците ще продължат да бъдат доминиращия начин за отопление в градска среда. Няма да страдаш от липса на клиенти (за съжаление Плевен е западащ пазар за всичко). Но това не означава, да не признаеш комфорта на парното на газ.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-02-14 в 16:41.
    VeleV.Klima одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #747

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Велев, познаваме се - уважавам те като добър климаджия. Не е същото и го знаеш. Колко климатика трябва да сложа, за да топля по същия начин 4 стаи и баня в къщата и стая и баня в пристройката. Това, че баните в много апартаменти са сравнително топли - я от тръби на парно, я от комшии, не означава, че всички са така. Жената и дъщерята киснат по 1 час. Не всички се завират само в 1-2 стаи по 2-3ч. на ден. Или да спят с електрически одеяла. Климатиците си имат недостатъци - замръзват външните, духат и шумят вътрешните тела, тракат и вибрират външните, като цяло съвременните модели имат сравнително кратък живот и почват да дават дефекти. Не всички и не веднага, но доста често го има. Топлината от духащ уред не е и няма да бъде толкова приятна колкото от радиатор или подово.
    Климатиците и то сравнително качествените са може би най-добрият компромис и съотношение цена-удобство. Това е - основния коз е ЦЕНАТА. Парното на газ има много повече предимства и един основен недостатък - цената. Тъй като голяма част от хората в България нямат достатъчно средства и токът е на добра цена, климатиците ще продължат да бъдат доминиращия начин за отопление в градска среда. Няма да страдаш от липса на клиенти (за съжаление Плевен е западащ пазар за всичко). Но това не означава, да не признаеш комфорта на парното на газ.
    Нямам никакво отношение относно това кой с какво ще се топли всеки може даа си направи сметка какво да ползва според кефа и портофеила. Всичко е компромис.
    Не съм целял да се заяждам с никого просто обичам да споделям.
    VanDan одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #748

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Велев, поне за теб знам, че не се заяждаш и си искрен. По тази причина съм те препоръчвал на всички приятели и познати, които търсят съвет за търговец и сервиз на климатици в Плевен. Аз ако някога премина на клими за отопление със сигурност при теб ще дойда, защото си разбираш от работата и си сериозен.
    Иначе аз съм привърженик на това да се назовават нещата с истинските им имена, а всеки да си прави избор и взима решения сам.

  17. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #749

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сега ,като се позатопли времето разходът не се коментира нещо....

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    7
    #750

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нашият бе около 280 кубика за февруари. Без термостат сме и котелът в топлите дни го правя на 37 градуса и си е топло. Сега навън е 2 градуса, а котелът е на 40 градуса и в стаята в която съм е 20.4 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе