Страница 52 от 181 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #766

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    90 кв. апартамент, югоистичен, котел Ariston 12-24kW без програматор.
    ноември - 175 лв.
    декември - 168 лв.

    В жилището се поддържат 22-25* денонощно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #767

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    е то на тебе ако не ти харчи малко трябва да се заключва темата

  4. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #768

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    72 кв.м апартамент, Стара Загора, първи етаж над гаражи и 5 см изолация - за декември имам 130 лв сметка, като поддържаната температура е 20-22 градуса по програматор закрепен на външна стена. Ползва се топла вода от двама човека и се готви на газови котлони.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #769

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    72 кв.м апартамент, Стара Загора, първи етаж над гаражи и 5 см изолация - за декември имам 130 лв сметка, като поддържаната температура е 20-22 градуса по програматор закрепен на външна стена. Ползва се топла вода от двама човека и се готви на газови котлони.
    Сега, ако кажеш и какъв ти е котела ........?
    mirandi одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #770

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    72 кв.м апартамент, Стара Загора, първи етаж над гаражи и 5 см изолация - за декември имам 130 лв сметка, като поддържаната температура е 20-22 градуса по програматор закрепен на външна стена. Ползва се топла вода от двама човека и се готви на газови котлони.
    Евала:
    Живи съседи?
    Изолация на тавана на гаража или радиатори в гаражите?
    Тези 5см на външните стени ли са?
    Изолация на тавана или топлещи се съседи отгоре ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #771

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ето и разход от мен,етаж от къща чисто 95 квадрата.Височина 2,35 на таваните.Бойлер със серпентина 300 литра.
    Ноември 100
    Декември - 130
    Януари - 180 Къщата е с външна изолация и PVC дограма(не много добра)трикамерна. Котел Bosch Condens 7000 3.7 - 15 KW. управление FW200 гр.Пловдив. Поддържани температури 21 - 23,5.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    5
    #772

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    batspetar, ти нали беше с котел Gaz 3000?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #773

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    От един сайт:
    Намаление на цената на природния газ с 13,3% от началото на април предлага държавната „Булгаргаз". Припомняме, че цената на природния газ се формира на база на цените на петрола на Средиземноморския пазар, както и на цената на мазута и газьола. В световен мащаб цената на петрола се понижи от юни 2014 г. досега с около 50% като цената в момента е малко под 50 долара за барел.
    Какво ми прави впечатление.
    1. Когато цената на петрола растеше, почти веднага без голямо забавяне следваше и повишение в цената на газа. И най-често се случваше точно преди зимен сезон. Сега цената на петрола падна от няколко месеца, а те предлагат понижение на цената на газа чак от Април. Ясно е, че се цели да мине зимния сезон и да се плащат зимните високи сметки по старите цени. На ниските цени, лятото само за топла вода, а за следващата зима може и пак да се вдигне петрола и газът веднага ще скочи.
    2. Петролът пада с 50%, а се предлага газа да падне с 13%.
    Декември - изравнителна за тримесечието - 330лв.
    Януари - първа авансова - 309лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #774

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от колю скуката Виж публикацията
    batspetar, ти нали беше с котел Gaz 3000?
    Никога не съм бил с Gaz 3000,чудих се кой от двата да сложа,в крайна сметка избрах Condens7000.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    5
    #775

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И аз съм зет като теб и ми беше направило впечатление, че женати нещо се дърпа за по скъпия котел (в темата за котлите). Ама виждам че си я придумал, или си скръцнал със зъби. А най добре би било да е помогнала тъщата.
    Айде наздраве.

  13. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #776

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    До orlincho:
    1. Съседи отгоре към момента нямам.
    2. Радиатори в гаражите няма , а изолация на таваните им доколкото знам никой не е слагал.
    3. Да, тези 5 см са на външните стени, а терасите са остъклени с алуминиева дограма и стъклопакет.
    4. Изолация на тавана нямам.

  14.  
     
  15. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #777
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    До orlincho:
    1. Съседи отгоре към момента нямам.
    2. Радиатори в гаражите няма , а изолация на таваните им доколкото знам никой не е слагал.
    3. Да, тези 5 см са на външните стени, а терасите са остъклени с алуминиева дограма и стъклопакет.
    4. Изолация на тавана нямам.
    С какъв котел си?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #778

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    До orlincho:
    1. Съседи отгоре към момента нямам.
    2. Радиатори в гаражите няма , а изолация на таваните им доколкото знам никой не е слагал.
    3. Да, тези 5 см са на външните стени, а терасите са остъклени с алуминиева дограма и стъклопакет.
    4. Изолация на тавана нямам.
    Евала за разхода тогава. Аз не мога да го обясня.
    Това в сметки изглежда така: от 130лв сметка 30-на ви е топлата вода за къпане освен ако не сте двама мъже. Или за отопление отиват 100лв които са грубо 100м3 газ което е горе долу 950КВч енергия набита за отопление за месец. За час това прави среден разход 1.3КВата моментен разход на апартамента през Декември (ср.Т Сливен 5.2*). Това е отличен резултат за така описаните условия.
    Нещо южно изложение с достатъчно слънце за да помага има ли намесено? Макар, че на 1-ви етаж апартаментие рядко виждат слънце.



    mirandi одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #779

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тук малко взе да става като в темата "Колко ми харчи климатика". Там някои топлещи се с 2-3 климатика пишат за сметки за ток през зимата по 55-70лв., а аз имам толкова, като се топля и ползвам БГВ на газ. Така и тук - някои пишат за двойно-тройно по-малки сметки от други, уж при по-лоши условия. Може да има и обективни причини, но чак пък толкова.
    1. Вярно е, че има не малка разлика в дневните температури в различни части на страната - аз съм тръгвал от Плевен при -10 и съм пристигал в Пловдив при дъщерята при +5 примерно. В Плевен тази сутрин е -9гр.
    2. Отделно има (нямам представа защо) и немалка разлика в цената на газа при различните Газоснабдителни дружества. Това все едно цената на тока да е различна в различни области от страната. Газът идва като източник от едно и също място.
    3. Възможни различия в качеството на газа (калоричност) в различните области.
    4. Некоректно отчитащи измервателни уреди.

  18. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #780

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вярно е, че съм на първи етаж и стаята, в която ми е програматорът е с южно изложение (нямам високи сгради пред блока и е доста добре огряна от слънцето стаята). Не съм обръщал внимание каква е била средната температура за Стара Загора за декември, но по спомени само около Нова година беше по-студено времето. За Януари например сметката ми за газ е 170 лв. И наистина за топла вода е около 30-на лева сметката (през топлите месеци ми е такава сметката). При мен проблемът се явява, че северните ми 2 стаи (техните тераси са също с алуминиева дограма и стъклопакет) остават по-студени, защото програматорът ми е в топлата южна и котелът включва и изключва по температурата в тази стая. Обмислям да си купя безжичен програматор за следващия отоплителен сезон. А котелът ми е Вайлант Турботек плюс 24/9 kW (мисля, че е второ поколение - монтиран ми е 2008 година). Отчитането на газта е обикновено около 25-то число, но може би за декември е било преди 23-ти.
    VanDan, не мисля, че условията в Стара Загора са по-лоши от Плевен (бил съм войник там ), а и аз живея в апартамент и все пак имам съседи отстрани (отдолу са гаражи, а над мен тази година не живее никой). Моята сметка за ток целогодишно е около 45 лв.
    Този пост е редактиран от Ivan19; 18-02-15 в 10:46. Причина: Допълване

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе