Страница 78 от 181 ПърваПърва ... 2868767778798088128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1156

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от svalya Виж публикацията
    Здравейте, отдавна не съм писал а и рядко пиша, защото съм с газ от ноември 2016, за Януари и Февруари сметките ми са 142 и 144 лева, средно дневно 7,5 кубика което мисля че е добре, но за мен най- важния термометър и показател е жената. 16 години на климатик с елеци и жилетки 5 месеца на газ по къс ръкав и леки блузки без стаен термостат само с глави на радиаторите, отвсякъде екстра. 80 кв.м. жилище, котел Бош конденз 2500 Та всичко е супер, но имам питане основно през нощта в две от стаите с най- дълъг тръбен се чува пукане, чукане и други шумове които са от време на време, но като цяло не са приятни, дали може да ме ориентирате какво може да е. Благодаря предварително.
    Как е налягането в системата?
    При мен също се появява шум, когато налягането падне под 1 bar (тече вода от някъде).

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1157

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Получихте ли този мейл? Това как да го разбирам второто, че почват на някаква база ли да смятат? Някой звънял ли им е, да ги пита?

    Уважаеми клиенти,
    В изпълнение на Регламент (ЕО) № 715/2009 на Европейския Парламент и на Съвета, въз основа на който е приета Методика за определяне на цени за достъп и пренос на природен газ през газопреносната мрежа, собственост на „Булгартрансгаз“ ЕАД, както и предвид Решение №НГП-1 от 01.08.2017г. на Комисията за енергийно и водно регулиране, Ви уведомяваме, че от 01.10.2017 г. се въвежда нова тарифна структура на цените за достъп и пренос на природен газ през газопреносната мрежа на „Булгартрансгаз“ ЕАД.
    За да спазим изискванията на цитираните по-горе актове, Ви информираме, че считано от 01.10.2017 г. разходите за услугите по пренос на заявените обеми природен газ през газопреносната мрежа, собственост на „Булгартрансгаз“ ЕАД, ще бъдат формирани от две компоненти, както следва:

    • Компонента „Пренос през газопреносната мрежа“. Компонентата отразява разходите за пренесените количества природен газ през газопреносната мрежа и се изчислява в лева за 1000 м³;
    • Компонента „Достъп до газопреносната мрежа“. Компонентата отразява разходите за достъп до газопреносната мрежа (разходи за резервиран годишен, тримесечен, месечен и дневен капацитет) и се изчислява като среднопретеглена прогнозна цена в лева за 1000 м³ за тримесечен период. В месеца, който следва всеки изтекъл тримесечен период, се извършва изравняване между начислените и реално направените разходи за резервиран капацитет. Ако има разлика между тях, се издават коригиращи финансови документи - дебитни или кредитни известия.

    Вследствие на гореизложеното Ви уверяваме, че „Овергаз Мрежи“ АД прави всичко необходимо да минимизира разходите за пренос и резервиран капацитет за своите клиенти, съгласно действащите нормативни изисквания. При възникнали въпроси, моля, не се колебайте да се обърнете към нашите експерти.
    С уважение,
    От екипа на „Овергаз Мрежи” АД

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #1158

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте
    Тъй като съм новак в отоплението на природен газ имам нужда от някои съвети. Монтираха ми котел VIESMANN, Vitodens 100W, 26kW. Махнах бойлера и ползвам топла вода, която се нагрява на момента от котела и газова печка за готвене. Миналия месец всичко беше ОК, топла вода и газ на котлона с малка сметка за газ. От началото на месеца пуснах и отоплението, като имам 4 стаи, 80кв.м. апартамент /инсталацията я имах преди това - отоплявахме се на котле на твърдо гориво/ и сагата започна. Всеки радиатор е с термо глави, едната стая е северна и най-студена, другите са топли. От фирмата дето ми прекара газта казаха, че аз трябва да си преценя кое на колко да настроя и само показаха как се регулира температурата на водата от котела и това е. Започнах ежедневно следене на разхода на газ от таблото и коригиране на водата в котела и радиаторите. В стаите температурата е 20-21 градуса, котлето се вкючва доста често и харчи много газ, при положение, че времето навън е топло и 3 от стаите са слънчеви. В момента водата от котела е настроена на 45 градуса, радиаторите през деня ги намалям на 2,5-3 от термоглавите, а вечер 3-3,5 ако е хладно и на 4-5 съм пускал, като си лягаме оставям в студената стая на 4, топлите на 3. След множество разговори с други хора ми казват, че с термоглавите всеки радиатор се включва да загрява по различно време и котела работи почти постоянно, трябвало да взема стаен терморегулатор, с който като настроя градусите на 21-22 в най студената стая, а на другите стаи да намаля термо главите също ще поддържа тази температура, но радиаторите ще загряват по едно и също време и това водело до икономията на газ. Какво бихте ме посъветвали за да намаля разхода на газ и да регулирам правилно котела да работи? Има ли наистина разлика, когато котела е свързан със стаен терморегулатор? Имало стационарни и подвижни, които мога да премествам от стая в стая. Кои са по-добри и има ли значение каква марка е? То толкова пари се дадоха за котел и тръби, поне да взема това, което наистина ще ми регулира разхода или си трябва само друго настройване на температурата на водата в котела и радиаторите, което не съм открил. Съжалявам, че поста стана като роман, но ще се надявам да ми дадете съвет от опит какво трябва да направя. Предварително ви благодаря за отделеното време.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #1159

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз съм настроил водата за отопление на 62-65 градуса, температура битовата вода - 45 градус, стайният подвижен термостат слагам на 23градуса и само го места от време на време зимата докато му намеря най-правилното място за да ми е комфортна темепрстурата. 55кв двустаем апартамент. В най-студенит месец миналата година платих веднъж 115лв газ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #1160

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Благодаря ви за мнението stoyanow. С термо глави ли сте на радиаторите и на каква степен са? Какъв е стайният ви термостат и доволни ли сте от него? Имало с програмиране на температурата за всеки ден да е различна, почасово за деня също, вие ползвате ли тази опция?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1161

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "Новак" обади се на фирмата дето ти е монтирала котела и да ти сложаг безжичен стаен програматор.Около 120лв струва.Температурата на водата трябва да е до 55гр,тогава работи в кондензен режим.Слагаш го в най студената стая на 22гр ,ако в другите стаи стане много топло просто с термоглавите ги настройваш да спират да топлят и това е.Аз съм с този Програмируем дигитален стаен термостат COMPUTHERM Q7


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #1162

    Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не съм с гермоглави, а най-обикновени кранове. И моят програматор има по дни и с 2 режима. Аз лично съм го сложил на константна температура. Логиката ми е, че като падне температурата с 1-2-3 градуса после повече газ ще изхарчи за достигане на зададената температура. Това е моята логика, която непретендирам, че е правилна. Има доста по-запознати колеги.

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    ...
    казваш че трябва да настроя водата за отопление на 55гр, така ли? Така работи най-добре котлето? Благодаря.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #1163

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от новак Виж публикацията
    Благодаря ви за мнението stoyanow. С термо глави ли сте на радиаторите и на каква степен са? Какъв е стайният ви термостат и доволни ли сте от него? Имало с програмиране на температурата за всеки ден да е различна, почасово за деня също, вие ползвате ли тази опция?
    Със стайния термостат ще намалите разхода осезаемо, тогава котела ще се модулира по температура на въздуха, а не на водата, както в момента. Използвайте термоглавите, само, ако инсталираната мощност радиатори е значително по-голяма от минималната такава на котела. Ако не е така, просто притворете по-топлите стаи или добавете глидери в студените.

    За термостат мога да препоръчам този от снинката - Tybox 137, прецизен и с доста настройки.


    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #1164

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз съм със същия!
    sevastaki одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1165

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    новак, отговорите на вашите въпроси ги има вече написани (някои многократно) в темите в този раздел. Просто трябва да отделите време да ги прочетете. Дори и в тази тема са обсъждани . Разгледайте и тези:
    Акценти в отоплението - вътре има линкове директно към отговори на подобни въпроси
    Газов котел - Избор и Цени нищо, че е заключена
    Избор газов котел
    Има и други подобни.
    Не знам колко радиаторна мощност имате, но силно подозирам, че в това време и с тези термоглави затваряйки радиатори, инсталацията ви е с мощност по-малка от минималната мощност на котела. Още повече и без стаен терморегулатор.
    Колкото до сметките не очаквайте това да ви е най-евтината алтернатива. Не се подлъгвайте по лятото. Топлата вода е за по 20-25лв. Но зимата нещата не стоят по този начин. Добре, че в последно време цената на природния газ поспадна, появиха се нови котли с ниска минимална мощност (вашия не е точно такъв) и имаме и потребители с по-нормални сметки зимата. Но примерно при мен, когато газът беше 1.20лв. за м3 съм стигал 400-420лв. за най-студените месеци. Миналата зима максимума ми беше 300-320лв. Но аз съм в къща. Колеги в апартаменти даваха за миналата зима примери с около 100-150лв., което беше рекорд за тази тема.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-10-17 в 10:24.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #1166

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "loshiat" говорих с фирмата, каза че нямало да има особен ефект от такъв термостат. Или не му се занимава или нещо не е наясно с работата, която върши. Каза, че най евтиния вариант е 160лв, като няма възножност за настройване на различни температури по време, а програмируемият бил 260лв. Аз намирам в интернет твоят струва 60лв, но не зная колко взимат за монтажа и настройването. Само не зная дали ако си купя аз от друг термостата и ми го монтира друг дали няма да ми направи проблем - дали ще ми важи гаранцията.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря много sevastaki, stoyanow, VanDan.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1167

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Вземете да прочетете малко темите в раздела - примерно "избор на газов котел" и тази последните 20-30 страници. Много неща сме изписали за толкова години, вие искате сега да ги пишем отново, защото не ви се чете. Не се работи по температура на водата, а със стаен терморегулатор по температура на въздуха. Температурата на водата може да се ограничава, но не е нужно, а в определени ситуации (котел с висока минимална мощност) и неправилно. Мен ме интересува колко градуса е температурата на въздуха в стаята, а не колко градуса ми е водата. Да ми прави 22-23гр. пък другото не ме засяга. Вече ако се държи на кондензния режим и системата не е сметната правилно и точно, тогава може да се ограничава температурата на водата.
    Всичко е комплексно. Трябва да е подбран правилно котел според мощността (специално минималната) за жилището. Няма как да работи добре котел с минимална мощност 9-10KW при условие, че са инсталирани 5-6KW в радиатори. Няма как да се стопли добре жилището ако са инсталирани по-малки радиатори от необходимото за помещенията. Няма как да сравнявате сметки за различни жилища, изолации, поддържани температури, дори различни градове.
    До миналата година въобще не можеше да се търсят ниски сметки при отопление на газ. Тези, които го използваме е защото е чисто, автоматизирано, и много, много комфортно. Като искате ниски сметки - твърдо гориво или по 1-2 клими и стойте само в тези 1-2 стаи.
    Това съм го отговарял преди месеци на друг човек, но продължава да е валидно... Фирми като горната са причината хората да се отказват от отоплението на природен газ. То че не е евтино е едно на ръка, но некадърници като тях, които не разбират, пробутват грешни модели котли, слагат недостатъчна радиаторна мощност, правят сметките още по-лоши. Дори до степен хората и да стоят на студено и пак да плащат. Когато фирма ви каже, че няма полза от стаен термостат, бягайте надалеч.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1168

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега, котелът ти мисля е с минимум близо 5 кВт. Много е вероятно да ти недостига мощност на радиаторите и като затвори термоглавата на някой радиатор става още по-малко. Тези неща са много надълго обсъждани в форума - поразрови се. Тук има няколко експерта и ползватели с повече опит, но май и те са се уморили да повтарят едно и съшо и да вършат работата на монтажниците и то без пари. Аз лично си настоявах да няма термоглави, въпреки че моя котел е с минимум почти 2 пъти по-малък от твоя. Жилището е аналогияно на твоето май.

    -

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1169

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Няма проблем работата със стайно управление. Това за мен е задължителен елемент за всяка инсталация. Въобще не си представям при мен да съм без фирмения за котела ми термостат. Всичко е програмирано по часови пояси за всеки конкретен ден от седмицата каква температура да поддържа. Вярно имам 2 възможни температурни режима, а лично ми трябват 3 - нормална, икономична и нощна. Командва и БГВ. Мога и настройки на котела да променям от него. Иначе за изравняване на температурите в стаите се настройва с крана на връщащата водата на всеки радиатор. Термоглави са бич за старите котли с високата минимална мощност, каквито бяха масово преди години на пазара, защото още повече засилват дисбаланса.
    Възможен вариант е с безжично управление и то да се мести по стаите.
    Интересно ми е това решение с няколко управления и някакъв общ приемник. Как е реализирано и от къде е взето. Не се ли получава противоречие между тях и какъв е приоритета и логиката на управление. Има го този момент при едно управление понякога и тогава ръчно вдигам заданието, но се налага сравнително рядко.
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Икономия се постига само, когато котелът не работи. Това може да се постигне единствено с малки топлозагуби и бързо затопляне. Изолация и големи радиатори е решението. Ако те са наред, вече и поддържаните градуси оказват значение.
    Още няколко набързо намерени мои постове. Вярно, че темите са дълги, но поне по 200-300 мнения назад.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-10-17 в 10:23.
    kokovox одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1170

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    4.7 - 26 го намирам аз. Аз много му се чудих на този, но минимумът е височък за моя случай.
    Този пост е редактиран от Vizi; 16-10-17 в 20:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе