Страница 79 от 181 ПърваПърва ... 2969777879808189129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1171

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от новак Виж публикацията
    "loshiat" говорих с фирмата, каза че нямало да има особен ефект от такъв термостат. Или не му се занимава или нещо не е наясно с работата, която върши. Каза, че най евтиния вариант е 160лв, като няма възножност за настройване на различни температури по време, а програмируемият бил 260лв. Аз намирам в интернет твоят струва 60лв, но не зная колко взимат за монтажа и настройването. Само не зная дали ако си купя аз от друг термостата и ми го монтира друг дали няма да ми направи проблем - дали ще ми важи гаранцията.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря много sevastaki, stoyanow, VanDan.
    Безжичният е 120 лв,може да се настройва за всеки ден 24ч.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1172

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от новак Виж публикацията
    "loshiat" говорих с фирмата, каза че нямало да има особен ефект от такъв термостат. Или не му се занимава или нещо не е наясно с работата, която върши. Каза, че най евтиния вариант е 160лв, като няма възножност за настройване на различни температури по време, а програмируемият бил 260лв. Аз намирам в интернет твоят струва 60лв, но не зная колко взимат за монтажа и настройването. Само не зная дали ако си купя аз от друг термостата и ми го монтира друг дали няма да ми направи проблем - дали ще ми важи гаранцията.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря много sevastaki, stoyanow, VanDan.

    Няма такова нещо! И аз като loshiat съм с Computherm Q7, безжичен, около 120-130 ми излезе, с Vitopend 100, двуконтурен съм, с термовентили на радиаторите, в сезон всичко е отворено на макс и се разчита само на дневната и седмична програма на термостата. Сметките от миналата зима съм ги пускал в темата, а тя беше сериозна, предната бяха далеч по-ниски. За мен има ефект, но и не съм пробвал системата без термостата. Засечи си дневния разход от газомера.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1173

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А бре, хора, коя година сме? 2017! И все още говорим дали и как може да се управлява котела - дали със стаен термостат или по температура на водата. Вече не се произвеждат и продават конвенционални котли, кондензните стигнаха 5то или 6то поколение, не съм сигурен. Въпросът направо си е комичен, на фона на десетките страници изписани в този форум, в продължение на вече 15 години.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #1174

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Благодаря на всички за отговорите и отделеното време.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #1175

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    70 квадрата апартамент.Хола е с източно изложение,спланята и кунята със западно.Както и топлата вода също се отоплява на газ.Всичко друго е на ток както и готвенето.В нас се подържа 22 градуса и температурата се регулира от термостат в хола.Като се ляга да спи се спира парното разбира се.Смятам, че добре е изолирано жилището.Миналата година имах 1400 кубика газ.Киловатите не ги помня,но от цялата месечна сметка която е 114 евро само 7 евро е за ток другото е само газ. Имам си тв,печка за готвене,хладилник,пералня,прахосмукачка,кафемашина,компютър настолен, че и хом синема Радиатори има в хола два големи,в кухнята голям,в спалнята голям и в банята и тоалетната малък.Иначе отоплението се ползва от средата на октомври до края на април.Това е за територията на Холандия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #1176

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    1400 кубика не е ли много???
    90 кв. етаж от къща, септември 2016-септември 2017 имам 940 кубика в Шумен България. А зимата си беше студена.
    Колкото до управлението, аз съм с безжичен, с котле Де дитрих съм и си купих и такъв програматор, вярно, че беше скъп, около 400лв. но съм много доволен!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #1177

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А какви настройки изплзвате? Температура на водата? Под колко като падне да се включва котлето?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #1178

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    А какви настройки изплзвате? Температура на водата? Под колко като падне да се включва котлето?
    Водата е на макс 50 градуса, само, когато беше -20 градуса тогава бях я вдигнал на макс 55, котлето се включва не по температурата на водата, а когато падне под зададената температура в стаята.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #1179

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,
    имам еднопанелни радиатори 2 вързани един за друг в една стая. Единият е 80см, другият 120см на 65см височина. Недостатъчни са ми за отопление на стаята. Искам да ги заменя с други, които имат по-голяма мощност. Тъй като радиаторите са стари не мога да намеря каква им е мощността. Още едно уточнение, нямам място за по-широки, а на височина мога да увелича на 85см. максимум. Тъй като тук сте хора разбиращи търся помощ от вас - да сменя радиаторите с друг тип или да сложа конвектор. Благодаря ви предварително за отговорите.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #1180

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Dian Petkov Виж публикацията
    Водата е на макс 50 градуса, само, когато беше -20 градуса тогава бях я вдигнал на макс 55, котлето се включва не по температурата на водата, а когато падне под зададената температура в стаята.
    А каква е целта на ниската температура? Аз съм под наем, но като дойдох водата беше настроена на 68. Аз я свалих на 63 миналата зима и сега е на 55. Със стаен термостат съм. Не мога да преценя дали разхода ще ми е по-малък или по-голям. Но на 50 имам чувството, че голямо горене на газ ше падне докато стопли. Държа на 23,5 стайна температура. Чакаме бебе и гледам да стопля от сега стените.

  13. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #1181

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Говориш за други два радиатора или за един от 2 метра дължина?
    Сменяй ги с нови - по - високи. А мислил ли си да добавиш към тях и едно вътрешно тяло от климатик, пригодено за водно отопление.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1182

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #1183

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от igt Виж публикацията
    Говориш за други два радиатора или за един от 2 метра дължина?
    Сменяй ги с нови - по - високи. А мислил ли си да добавиш към тях и едно вътрешно тяло от климатик, пригодено за водно отопление.
    То разстоянието е за 2 метра общо радиатор, няма значение дали е 1 или 2 само да се побере в това пространство. А относно вътрешно тяло от климатик не съм се замислял като опция. Гледах че има конвекторни радиатори, но нямам представа дали ако заменя сегашните радиатори в стаята с конвектор ще стопля по-добре.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1184

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от новак Виж публикацията
    Здравейте,
    имам еднопанелни радиатори 2 вързани един за друг в една стая. Единият е 80см, другият 120см на 65см височина. Недостатъчни са ми за отопление на стаята. Искам да ги заменя с други, които имат по-голяма мощност. Тъй като радиаторите са стари не мога да намеря каква им е мощността......
    На страницата на korado има пълен каталог на радиатори Radik - там има мощността на всякакви видове и размери панелни радиатори от марката. С достатъчно голяма точност може да приемеш мощността на твоите оттам и да си избереш други. Между панелните радиатори от различни марки няма голяма разлика в мощностите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #1185

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Благодаря Vizi!

    Vizi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе