Страница 9 от 17 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 255
Like Tree40Одобрявам

Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    12
    #121

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    При изградена високотемпературна инсталация -за котел с твърдо гориво,какъв газов котел е подходящ,за да се запази същата инсталация?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #122

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Дай повече инфо за жилището и радиаторите

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    12
    #123

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Отоплителната инсталация е с котел твърдо гориво Виадрус 45 кВт.Жилището е къща /зидария с плътни тухли-40 см. външна стена-без изолация/ с РЗП 180 кв.м.-9 стаи,две бани-тоалетни,вътрешно стълбище.Общо 18 радиатора.Дограма-нова -ПВЦ.Над 2 етаж-гредоред/каратаван/.Разход за едн отоплителен сезон при включени между 12 и 15 радиатора-6 тона донбаски въглища и 5 куб.м. дърва.Инсталацията е изпълнена с тръби с алуминиева вложка,с колектори и индивидуално захранване на всеки радиатор.Обща мощност на инсталираните радиатори/панелни/ е около 32 киловата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #124

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Здравейте!

    Как мога да свържа в ниско температурна отоплителна система за къща, котел и термо помпа, които да захранят подово отопление (12 кръга по 65м всеки с тръба 16х2мм), опционална конвекторна система с 9 конвектора (ще се монтират на първия етап само тръбите в подовете за тях) и 2 бойлера (за кунята и банята).

    Търся хидравлична схема (дори и идейна) на такава или подобна инсталация.

    Термо помпата ще е вода-вода и ще е свързана към кладенец.

    Има ли вариант лятото да се използва директно водата от кладенеца за охлаждане (макар и частично и не съвсем ефективно) на стаите? Целта е максимално да се пести енергия за охлаждане...

    Термо помпата ще е с относително малка мощност (не много скъпа) и ще се използва за отопление през преходните сезони и евентуално за охлаждане лятото. В големите студове ще се използва котела като основен топлоизточник.

    Бойлерите искам да се загряват от термо-помпата/котела, като в режим термо помпа ще се дозагряват на ток със собствените им ел. нагреватели. Добре ще е ако може да се загряват от термо помпата, когато тя работи и режим охлаждане (лятото).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #125

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Аз може и да не разбирам, но все си мисля, че не е обикновен форум мястото, където може да се очаква детайлно решение на подобен изглеждащ не прост казус. Все си мисля, че контакт с фирма и оглед на място е по-правилен метод.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #126

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Съгласен съм, но в случая искам да намеря само хидравлични схеми на подобни инсталации - подобни на тези, които АТМОС предоставят за техните котли. Т.е. да си изясня принципните моменти.

    Конкретната схема ще я синтезира и изчислява специалист, който също предстои да потърся и намеря.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #127

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Разгледай в сайта на Висман например, ама не изземвай фунциите на проектанта

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #128

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Lazar , благодаря. Намерих това, което търсих в сайта на вайсман.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    9
    #129

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Здравейте!Имам нужда от консултация по повод експлоатацията на газов котел Риело КИС 2.5 Е.Монтиран е в дома ми, като е свързан към доста сложна, но поне еднотипна нискотемпературна отоплителна система.Тя се състои от подово отопление на две стаи с по два кръга, две стаи с по един кръг, две бани с по един кръг, в коридора има алуминиев радиатор с достатъчна мощност, за да отоплява добра на ниска температура.Има и връзка с офис на долния етаж, където има конвекторен радиатор. Има колектори за кръговете на подовото с дебитомери(Мултидис на Овенторп), двата радиатора са свързани отделно към изводите на котела.
    С инсталаторите доста си поиграхме да регулираме системата, като долу-горе издавнихме температурите в отделните стаи.Мисля, че се получи трудно, защото котела е на фабрични настройки на помпата, който може би не са най-подходящите за този тип отоплителна инсталация-правопропорционален на темпеатурата на изходящата вода дебит, минимум 600л/ч, 6 метра напор .Отделно, в едната стая, която е най-отдалечена от котела, температурата е чувствително по-ниска от другите, като дебитомера не реагира значително на опитите за регулиране, сякаш не достига мощността на циркулационната помпа.
    Отначало котела беше на 45 градуса температурна настройка на изходящата вода, като с понижаване на температурите се наложи да я повишавам до 54, за да отоплява адекватно жилището(21 градуса стайна температура, регулирана със седмичен програматор он-офф Имергас тибокс 137), като вчера и днес дори не успя и тази температура да поддържа.
    Прочетох внимателно инструкцията към котела и стигнах до извода, че вероятно трябва да се промени настройката на котела за помпата(Параметър 90), като му се зададе да поддържа делта Т 7 градуса Целзий, като преди това се отворят максимално всички дебитомерти на кръговото и сферичните кранове към радиаторите и да се зададе температура на изходящата вода от котела 37-40 градуса Целзий с последващо регулиране на дебитите по кръговете при нужда.Предполагам, че няма нужда да се повишава и напора на помпата до 7 метра(сега е на 6 м, Грунфос, не съм сифурен кой точно модел).
    Въпроса ми е така ли е или има друга, по подходяща настройка на котела и помпата за конкретния случай?Мога да задавам по-голям минимален дебит до 990 л/ч.Производителя препочъчва фабрична настройка при водно подово с много добре балансирана хидравлично система или настройка с Делта Т от 2 до 7 градуса Целзий.Разхода на газ иначе е в рамките на очакваното според предварителните ми изчисления към моментното състояние на сградата-12-15 кубически метра на денонощие.
    Благодаря предварително за съдействието!
    П.С.Ако въпроса не е за тази тема моля да бъде преместен , ако е глупав-изтрит.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #130

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Нищо няма да се получи, просто хидравлическата схема е грешна. С трици маймуни не се ловят!

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    9
    #131

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Благодаря за отговора!Ако ти се занимава пиши накратко кое е сбъркано.Иначе пипнах настройките, зададох делта Т 5 градуса, имаше ефект като цяло, подовете в стаите са равномерно затоплени вече и се отоплява до зададените температури адекватно при температура на котела 48 градуса на изходящта вода дори и при студа от последните дни, но в най-отдалечената стая циркулацията спря напълно, не знам дали не се е получила въздушна тапа някъде, още от началото не циркулираше добре водата, като дебита постепенно падаше и накрая спря напълно, независимо, че дебитомера е отворен напълно.Тези дни ще дойде инсталатора да мислим какво още може да се направи и да се обезвъздуши проблемния кръг.Ясно, че имам да подобрявам в две от стаите дограмата-източните, че стъклопакета не е с К-стъкло( така придобих къщата).Подовото ми е важно, че направи чудеса за бронхоспазмите на детето, откакто сме тук изведнъж изчезнаха,а преди бяха всяка седмица и ставаше по-зле.Мисля и да сложа на кръговете електозадвижки със стайни терморегулатори, друго не се сещам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #132

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Може ли някой да каже каква е ориентировъчна цена за труд и материали на линеен метър за тръбна разводка за отоплителна инсталация с медни тръби? Трябва от изградена инсталация да се дръпне едно отклонение за радиатор за София става въпрос.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #133

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Искам да се свържа с Лазар.Трябва ми ,ако някой знае фирмата му или телефон.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #134

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Ами, пиши му ЛС и ако реши ще ти отговори. Успех!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #135

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от vetrenec Виж публикацията
    Искам да се свържа с Лазар.Трябва ми ,ако някой знае фирмата му или телефон.
    В профила му има и e-mail, можеш и на него да пишеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 17 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 09:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 07:42
  3. Отговори: 5
    Последно: 26-02-13, 11:39
  4. Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 23:49
  5. Отговори: 4
    Последно: 04-08-08, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе