Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 255
Like Tree40Одобрявам

Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #106

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    какво значи да "преразгледат спешно"? аз през 2004 г. закупих 300 литра на елдом с две серпантини като не обърнах особено внимание на размерите на водосъдържателя, разположението на ел.нагревателя и си внуших, че като е от неръждаема стомана съм си решил проблемите
    и какво стана - тази година и аз "преразгледах спешно" инвестицията от 1700 лева в бойлер на елдом като го демотирах и изхвърлих в гаража и монтирах на негово място prosun немски, с две серпантини 500 л., нагревател по средата над нискотемпературната серпантина, висок 2 метра (а не 1,2 метра като елдом) за да може да се получи максимално отдаване на топлината в серпантините
    как може да произвеждаш бойлери с нискотемпературна серпантина и в нейния долен край да монтираш високотемпературен източник на топлина - ел.нагревател 9 кВт - това означава, че хал хабер си нямаш от този занаят...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #107

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Имат опция (място) за нагревател над долната серпентина, но се продават с монтиран нагревател долу, както обикновен електрически бойлер - няма логика да продаваш бойлер с 2 серпентини (предназначен за 2 различни източника на топлина), който да е подготвен за основна енергия - електрически реотан

  4. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    5
    #108

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от georgio75
    Марките на които съм се спрял са Vaillant Eco TEC PLUS 24kw , Bosh Condens 3000W ,Viessmann Vitodens - 100 W не съм специалист но с много четене компенсирам както и с помощта на вещи хора като вас!Изборът ми според вас правилен ли е и кои схте препоръчате вие и не на последно място как бихте ги степенували?Апартаментът е 97 кв. м.чиста жилищна площ като стаите в него са големи и просторни.
    . За Всекидневна - 40 кв. м. майсторите са изчислили 45 глидера достатъчни ли са според вас?
    Много са. Но основния проблем е, че радиаторите не са правени за нискотемпературни инсталации. За такива инсталации се залагат вентилаторни конвектори. В допълнение ако системата се изгради от радиатори и т.н. за високотемпературна инсталация (най-общо казано), котела какъвто и да е кондензационен, обикновен или там както го кръстат производителите му - то той ще работи като конвенционален газов котел, а не като кондензационен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #109

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Цитат Първоначално публикувано от Boris Vian
    Много са. Но основния проблем е, че радиаторите не са правени за нискотемпературни инсталации. За такива инсталации се залагат вентилаторни конвектори. В допълнение ако системата се изгради от радиатори и т.н. за високотемпературна инсталация (най-общо казано), котела какъвто и да е кондензационен, обикновен или там както го кръстат производителите му - то той ще работи като конвенционален газов котел, а не като кондензационен.

    Изобщо не са много. Даже са малко. При мене в 33кв.м. са общо 43 глидера (H600 - 13 броя и H500 - 30 броя). И котела си работи идеално в кондензен ражим.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #110

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Здравейте! В процес съм за изграждане на соларна инсталация. След оглед на техниците решихме да се спрем на 150 л бойлер и 2.7 панел .Бойлера е с мантел и е една серпентина на Сънсистем и ще бъде вързан и към котле тв гориво.Колебанието ми се дължи на това ,че от друга фирма ми казаха,че е по- добре бойлер с две серпентини на Елдом или Теси. Сънсистем също продават такива.Кой бойлер е взема се питам.Моля помогнете ми за този избор. Предарително благодаря на отзовалите се с мнения.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #111

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Тази фирма, дето ти предлага бойлер с мантел най-добре да я отсвириш навреме, защото си няма понятие от топлотехника - те са просто водопроводчици - сега всеки "разбира" от всичко, ама не е тъй. Аз ти препоръчвам бойлер поне 200л, за да стане всичко професионално.
    Защо в тази тема си писал?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #112

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Е тук помислих,че трябва да се пише.Нали ще е свързано с котела.Пък и видях, че е писано за бойлери . Фирмата която ми изготви офертата е от големите и е дистрибутор на Ерато. Бойлера ще е в банята и да не заема мн място. На нас ни стига и 100 л ,но решихме да има запас затова е 150л.Просто се колебая дали да е с мантел или с 2 серпентини.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #113

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    С мантел си осакатяваш соларната система, с нагревател в долната част на бойлера - също. Нагревателят трябва да е над соларната серпентина, а това го има при бойлери над 200л. Три така направена система, с изключение на летните месеци разполагаш с половин бойлер вода готова за ползване
    dmi одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #114

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    ОК,благодаря ,значи да слагам по голям 200л и с две серпентини на Сънсистем разбирам

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #115

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Ако имаш място и възможност - направи го и няма да съжаляваш - става истинско, другото е компромис

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #116

    Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Благодаря още веднъж, вярно.че е компромис, те от фирмата ми казаха за по разщирен обем на работа и накрая компромиси. Все пак е свързано с финанси. Е поне имам още малко време за вземане на решение дали да свържа котела с бойлер за тази зима и да купя и климатик някоя 18 -ка или направа на солара.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #117

    Отговор: Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Насочил съм се към нискотемпературна система въздух/вода, с котел на твърдо гориво за големите студове. Изчетох темата. Какво излиза, бъдещето било в нискотемп. системи, обаче подовото вдига прах, конвектора вдига прах и шум. Питам аз, как да си стопля спалнята ?? Само не казвайте със стенно .

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #118

    Отговор: Re:Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Подовото не вдига повече прах от радиаторите - при радиаторите и конвекторите конвекцията е много по-силна:rolleyes:. Подовото отопление е предимно лъчисто. Прахът се увлича от движението на въздуха
    George Petkov одобрява това.

  17. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #119

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    Много добре си направи системата във връзка с написаното от теб относно "с котел на твърдо гориво за големите студове", за да нямаш бъдещи трудности, вследствие на които ще възникнат проблеми.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #120

    Отговор: Отоплителна инсталация - високо- или нискотемпературна?

    igt, този пост все едно "царя" го е казал . Би ли пояснил. В момента се прави проекта по ОВК и ако сметките не излязат до 16 кВ, тъй като това е горе долу тавана на домашните термопомпи "въздух-вода", ще добавяме изолация. В момента е заложена 10см нещо с ламбда 0.035, но да видим.
    Аз измислих решение на проблема с праховите вихри при подовото - спалня-операционна, правя си легло на 1 м от земята и готово.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 09:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 07:42
  3. Отговори: 5
    Последно: 26-02-13, 11:39
  4. Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 23:49
  5. Отговори: 4
    Последно: 04-08-08, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе