Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 116

Газов котел - мнения и препоръки 2008г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    1
    #61

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    записвам се да следя темата, имам и няколко въпроса за газифицирането на апартамента ни, но ще ги задам след обед като приспя детенцето

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #62

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Изпретесних се - ако две денонощия детенцето не ще да заспи, трябва да се обърнете към лекар!

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #63

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Предстои ми монтаж на котел работещ с газ, предлагат ми кондезен котел на ВОЛФ, заслужава ли си по високата цена?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #64

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Сметни разликата в КПД-то и от там икономията на газ. После умножи разликата в консумацията на газ/час по единичната цена за нормален метър кубичен. И получаваш колко кинта икономисваш на час. После е субективно - колко часа годишно ще го ползваш за да получиш икономията и да прецениш за колко години ще се стопи разликата.

    И ако ти дрънкат глупости от рода, че може да има КПД по-голямо от 100% - поискай да ти покажат грамотата за Нобеловата награда за Физика и откритието на Перпетум мобиле

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #65

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Идогодина руснаците като дигнат цената на газта щото слънцето им светело от ляво ,а не отдясно и край с предварителните сметки за избиване на инвестицията.Май само слънцето остана без монопол.Там правете тия сметки.Слънчев колектор се избива за 2 години...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #66

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Цитат Първоначално публикувано от chernio
    Предстои ми монтаж на котел работещ с газ, предлагат ми кондезен котел на ВОЛФ, заслужава ли си по високата цена?
    Ако гледаш икономиите от едно нормално жилище - кондензният котел не се изплаща, но има и други мотиви за неговото използване, тъй че е добре да знаем техните доводи. Иначе в някои бели държави се поставят само кондензни котли, но това е друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от Markony
    Идогодина руснаците като дигнат цената на газта щото слънцето им светело от ляво ,а не отдясно и край с предварителните сметки за избиване на инвестицията.Май само слънцето остана без монопол.Там правете тия сметки.Слънчев колектор се избива за 2 години...
    Markony, трябва ли на всяко гърне похлупак да ставаш?


    TazmaniaK, прав си ако говорим за КПД. В случая често се ползва неправилно термина КПД, вместо Коефициент на Използване на Енергията, който е сбор от КПД + топлината отделяна при кондензирането на водата от изгорелите газове. Та тези цифри над 100 не са КПД, както не е КПД КОР-а на един климатик.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #67

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Имам един конкретен въпрос (доколкото разбирам дали е конкретен или относителен). Имаме следната ситуация - жилищна сграда с 8 апартамента и подземни гаражи (апартаментите са по около 95-100 кв/м).
    Въпроса ми е как да се направи отоплението на газ . В смисъл , с едно , с две или с осем котлета.
    Предварително се извинявам за въпроса (ако е тъп и несъстоятелен) , но като се обърнах към Софиягаз за изходящи данни , въпроса им беше именно такъв.
    Tnx

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #68

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Много зависи от това, как ще се експлоатира сградата:

    1. Ако собственикът ще бъде един и апартаментите ще се дават под наем и парите за отопление и гореща вода ще бъдат включени в наем - по-добрия вариант е един централен котел.

    2. Ако са 8 различни собственика - 8 самостоятелни котела, защото в противен случай разделянето на енергийните и експлоатационни разходи става по-сложно и по-относително.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #69

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Бягайте от централизацията - това е предимството на газификацията пред централното топлоснабдяване - всеки си знае сметката и знае, че плаща толкова, колкото е изразходвал. А иначе на проектантите им е по-лесно с един котел, а вие после да се спасявате. Дори и собственикът да е един, пак е по-добре няколко по-малки котела, свързани каскадно в една инсталация или пък инсталацията да се раздели няколко клона - това осигурява по-голяма гъвкавост и възможност за икономии. А пък ако са различни собственици - изобщо няма какво да мислите - 8 котела и това е!

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #70

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Прав си, Лазаре, но централизацията се прави с цел еФтинизация. А съвременните строители и инвеститори не ги интересува после-ТО. Гледат да е максимално евтино и да го продадат максимално скъпо....

    А каскадното свързване пак си е централно, само дето топлоизточника вместо 1 е разделен на 8 части, но това е друга тема и не и е мястото тука.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #71

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Да, така е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #72

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Благодаря за отговорите . Ще се спра на 8 бр. котлета. Собствениците ще са най-малко 7. Точно това ми беше мисълта - как ще се определят разходите на всеки собственик. Аз като скромен инвеститор ще го направя максимално добре за хората , най-малкото , за да не ме псуват по няколко пъти на ден през отоплителния сезон.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #73

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Здравейте! Моля за съвет - предстои ми газификация в апартамент 85 м2 в ЕПК блок на 16 ет., две северни стени, вътрешна изолация, обмислям поставянето на външна.
    Едната оферта е за двуконтурен конвенционален модел на Рока (ROCA Spain) с параметри Мин 4 КВт, Макс. 28 КВт [http://www.roca-heating.com/ LAURA PLUS 28/28 F]. Моделът е от 2006 г., КПД 91.93. Цената му е ок. 2800 лв с радио- термостат.
    Другата оферта е за котел Витопенд 100 на Weissman (10.5 - 24 KW) от Тотал Терм за ок. 1400 лв.
    В първия случай ме притеснява производителя (липса на всякаква информация от БГ потребители), а при втория - котела ми се струва доста голям за отопление на 3 стаи + баня. Предполагам че наличието на опция за работа на мин мощност при 4 КВт би осигурило по-малък месечен разход при умерено ниски температури.
    Благодаря предварително за всяко мнение!

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #74

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Аз бих коментирал въпроса по следния начин:

    1. Силно ме съмняват тези 4 кВт мин. мощност. Много малко ми се виждат...........
    2. Пред испанска и немска техника и при двойна ценова разлика в полза на немската..........има въобще място за съмнение?

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #75

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Здравей и благодаря за бързия отговор. Технически нямам представа как се постига, но това е по официалната спецификация на производителя :-(. Ако не може да се разчита и на тази информация като достоверна, то съвсем ще се объркам. Или имаш предвид че 4 КВт не ме устройват въобще в моя случай? Защото по изчисления ми трябват макс. 8-9 КВт за отопление, другото е заради проточната БТВ. А Вито-то е Мин 10 КВт?
    Иначе за немската техника ми е ясно че е надеждна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  3. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе