Страница 62 от 64 ПърваПърва ... 12526061626364 ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #916

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Привет на всички колеги в тези хубави, студени зимни дни.

    Искам да споделя с вас сериозният /според мен/ разход на газ от котел Вайлант 20 и обща мощност на отоплителната инсталация от 14 киловата монтирана в монолитно не санирано жилище с ПВЦ дограма от реални 80 кв.м. /210 куб.м/. От тях отоплявам 65 кв.м. със Калорматик 360F през деня от 08.00ч-21.30ч - 19.5 гр., а през ноща - 19.00 гр.

    Средно на час разхода ми е 0.650 куб.м. при външа -3 гр./15.6 куб.ден/ , а от вчера и днес при външа средно -7 гр. разхода на час е 0.820 куб.м. - /денонощие 19.68 куб.ден/.
    Направо ме убива от разход, а от там и сметки . Първа година съм със газ /няма и 3 месеца/ и съм готов вече да и врътна кранчето .
    Котела работи нормално без режим "цък-цък" когато е настроен в модулационен режим - т.е. 20 минути работи, 20 мин. почива при максимум 55 гр. изходяща.
    Когато е в режим "on-off" - 3 мин. работи - 7 минути почива при 60 гр. изходяща /за този режим няма да ви казвам колко ми е разхода /.
    Калорматика е монтиран според правилата - и на пръв поглед уж работи нормално.
    Настройките на котела са според препоръките на инж. Нейчев - така, че трябва да са правилни.
    Променял съм в различни варианти горната граница на мощността на котела - ефект 0.
    Променял съм параметъра d 2, време на блокиране на горелката от 20 до 45 минути - ефект 0.
    Наблюдавал съм газомера да не ми прави някакви номера - ефект 0.
    Виках газовото дружество - ефект 0.
    Виках монтажната фирма - ефект 0.

    Края на отчетният месец - ефект 600 лева и температура 19.5 градуса.

    Е от тази цялата работа не мога да разбера къде ми е проблема - имам оттдаваща мощност, не работя в режим "цък-цък", котела си модулира, калорматика си работи, а накрая 20 куб. на ден като все още не е, а при мен е нормално да стане - 20 гр.

    Имам нужда от сериозна и БЪРЗА ПОМОЩ/май накрая ще е медицинската/.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #917

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Когато е в режим "on-off" - 3 мин. работи - 7 минути почива при 60 гр. изходяща /за този режим няма да ви казвам колко ми е разхода /.
    Е, колко ти е разхода в този режим? не съм запознат с модела но ако е 24kW то максималния му разход ще е нещо от рода на 2,7м³ на час. В дадения режим приблизително 18 минути работа на час то разхода ти трябва да е около 0,8 м³. Само дето съмнявам, че котела ти ще работи през тези три минути само на максимална мощност.

    Имам един клиент в нова сграда почти без комшии - разхода му е като твоя. Каквито и настройки да му правя това е положението. Големи радиатори, котела си работи идеално, мощностни режими, температура на изгорелите газове, оригинално изнесено управление и няма оправия. Невероятни топлозагуби.
    При други още след монтажа разбираш, че ще са с ниски сметки. Температурата в помещенията им върви нагоре видимо при загрели радиатори.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #918

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ами явно всичко си работи нормално и просто имаш големи топлозагуби. Отгоре и отдолу живее ли някой, отоплява ли се? Имай предвид, че при първоначално затопляне монолитното строителство дърпа и акумулира доста топлина. Но няма да ти е 600лв за месец за 60 или 80 квадрата жилище - гарантирам

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #919

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    За пореден път се потвърждава мнението ми, че за да е конкурентноспособна газта за отопление в моента цената и трябва да е на половина от цената и в момента, тоест под 0.5лева за кубик. За апартамент просто в момента решението е климатици и ток.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #920

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от deian_g
    За пореден път се потвърждава мнението ми, че за да е конкурентноспособна газта за отопление в моента цената и трябва да е на половина от цената и в момента, тоест под 0.5лева за кубик. За апартамент просто в момента решението е климатици и ток.
    Имам си и климатици, имам си и газ в къщи. Познай на какво се топля. Нямам нищо против цената да е 50ст на кубик ама не е. В офиса ми съм с климатик - японско Митсубиши на 110V. Топли ми главата, краката ми студени, сметката за ток добра. Та са малко несъпоставими нещата от гледна точка на комфорт. За всеки влак си има пътници.

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #921

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Значи разхода ми в режим on/off е 0.9 куб./час само и котела е 20-ка. Реално отоплявам 65 кв.м. - три стаи и кухня. Стара монолитна кооперация, втори етаж със съседи от долу, който се отопляват и съсед отгоре отопляващ малка част от жилището, но все пак е отопляващ. И на фона на това мисля, че не е малко НЕЩО ами все е НЕЩО.
    Пет камерна дограма Саламандър за много хубава сума със Стъклопакет последен модел - Четири сезона и незнам кво си още и пр. И тва все е НЕЩО.
    И на фона, че навън все още не е завяло както трябва и самият котел ми работи на не повече от 55 гр. изходяща мисля, че наистина на котела май му има НЕЩО или май на мен ще ми има НЕЩО след следобедният резултат при външна -1 гр. - 0.62 куб./час само за отопление и то какво - на цели 20 градуса.
    За гаранциите за сметка от 600 лева не съм много сигурен Лазаре щото сега средната температура да кажем е -5 и ще съм на 4-и СТОТАКА и повече, а утре става спокойно -20 гр. че може и още /като миналата зима -27 гр./ и тогава Гаранции, че със сегашната работа на котела ще ги мина 600 лева.

    Посъветвайте ме какво трябва да направя за да проверя дали поне котела, програматора и системата наистина работят оптимално за да съм сигурен, че с чисто сърце съм му дръпнал крана теглил една мм........ черта.

    Поздрави

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #922

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Посъветвайте ме какво трябва да направя за да проверя дали поне котела, програматора и системата наистина работят оптимално за да съм сигурен, че с чисто сърце съм му дръпнал крана теглил една мм........ черта.
    Поздрави
    Нещо, нищо, дограми, стъклопакети все ми е тая на мен. Не знам кой те е излъгал, че ще плащаш 100-150лв. на месец примерно за да отопляваш 4 стаи и да поддържаш 24гр. но определено не сме ние от форума та можеш да ни спестиш част от тирадите и да ги насочиш в по-правилна посока.
    Единственото, което мога да те накарам да провериш за да придобием някаква представа как работи котела е да измериш температурата на изходящите газове от комина. Ако са в норми то имаш доста големи топлозагуби и на каквото и да се топлиш ще е същата картината.

    И още нещо. Това че котела ти е 20-ска не ми говори нищо. 20kW модел ли е това? Защото ако е така този разход при така дадени данни не е нормален. Този котел работи с мощности по големи от максималните му.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #923

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Имам си и климатици, имам си и газ в къщи. Познай на какво се топля. Нямам нищо против цената да е 50ст на кубик ама не е. В офиса ми съм с климатик - японско Митсубиши на 110V. Топли ми главата, краката ми студени, сметката за ток добра. Та са малко несъпоставими нещата от гледна точка на комфорт. За всеки влак си има пътници.
    Стига с тази простотия бе хора, "КОМФОРТА Е РАЗЛИЧЕН". Кат изкаш да се топлиш на радиатори или на подово или на квото те е кеф топли се. Въпроса е как ще произведеш топлината. Може и от климатик да направиш топла вода и то не особенно скъпо. Аз вече 2 месеца си се топля на водната инсталация и не съм си загубил комфорта, а газовия котел не е пускан.
    Да не говорим, че в офиса ми е климатизиран преди 10 години с канална система и при една добра постоянна работа на машината всичко си е перфектно отоплено.
    Разбирам, че само това е останало като екстра на газта "КОМФОРТА" ама нека сме реалисти.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #924

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ми аз съм си реалист, да ти приличам на фантазьор? Тази сутрин термометъра удари -17, а у дома беше 24 градуса. Засега не планирам да минавам на термопомпа въздух-вода.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #925

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    JKanchev, жилището ново ли е, досега топлел ли си го, с какво и за какви пари?

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #926

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Мистър "espace",

    Като нищо не ти говори що си праиш опити. Дай нещо като логика не да ме понтираш. И като ти е "все тая" кво се тропаш за нещо дето колкото да си в "джаза". Кльопай си Имергаза и недей дава наклон дето не трябва щото просто не помагаш не само на мен ами се класифицираш и от името на цял форум.
    Хубаво си дал нещо като идея ами що не се спря само до нея ами взема и да се заяждаш. Тук никой не ти е вземал да ти реве, че иска да плаща 100-150 лева ами ти е написал конкретен проблем с липсващ отговор и незнайна причина.
    Ай със здраве и нищо лично.

    Лазар-е купих жилището тази година през м. Май и сега ми е първа зима. Имам съсед на първи етаж със Де-Дитрих и мога да кажа,че има доста добра разлика спрямо моята сметка за обсолютно същият апартамент, 1-и етаж и той с малко дете.

    Освен мерене температура на газовете какво друго трябва или може да се провери???

    Благодаря на всички вземали отношение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #927

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Моята система е подобна само, че котела е 24 пак ваиланд, а колорматика е 330 /разликата е само в управлението на боилера мисля/. Миналата година ми се роди дете и топлех от 7 до 12 на 21.5 прз другото време 17. При мен обаче е къща бая голямка и долния и горния етаж не се топлят а дето сега живея е над 100 квадрата отопляеми /3 спални голям хол и сервизни/. Имам изолация но само вън /не е много изолирана къщата/ ама за сметка на това нямам съсед да ме подпре от някъде. При това положения януари 330 лева. Сега цената е с 30% отгоре и значи би била 430лв примерно. Вода тогава не топлех с газ иначе и за нея отиват 30-40 лева.
    Значи много ми се вижда тази сметка твоята за апартамент със съседи па макар и не изолиран. Някои ми беше разправял, че имало случай с подаване на ниско калорична газ при което сметките големи топлото го нямало ама това трябва и съседа ти да го осети.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #928

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Деяне, вярвам че помниш, как първите дни след пускане на котела и твоя разход беше по 20 кубика газ на ден, ама после се уравновеси на десетина.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #929

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Деяне, вярвам че помниш, как първите дни след пускане на котела и твоя разход беше по 20 кубика газ на ден, ама после се уравновеси на десетина.
    Реално котела съм го пуснал на 10 октомври 2009 и е горял по 3-4 куба на ден /топло беше/.
    Това което казваш го коментирахме но то би се случило в жилище което акомулира топлина и много трудно я отдава а при мен не е така. При мен за един ден си пада на нула дет се вика и процеса почва отначало. Така, че като е топло 3, 4 куба чукне ли нулата и аиде на 15 не можем се спря, това е истината.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #930

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Мистър "espace",
    Като нищо не ти говори що си праиш опити. Дай нещо като логика не да ме понтираш.
    Уважаеми Господине!
    До момента единствената логика Ви я давам аз, лошото е че не схващатe.
    1. Ако котела ви е 20kW то максималния ви разход на час трябва да не превишава 2,3куб.м. или за 18мин 0,7куб.м.
    2. КПД при газовите котли се формира от усвоената спрямо отдадената топлина при горене на газта. Разликата излита през комина. Виждам че с клавиатурата добре се справяте, можеше да пробвате с термометъра за това време.
    И за финал от мен. След като сте стигнали до там да търсите помощ в интернет, а не от инсталаторската ви фирма поне може да бъдете малко по-любезен към хора, които ви дават практически насоки как да решите и евентуално какъв е проблема ви. При това отделяйки от личното си време. Честно казано вече съжалявам, че изобщо се намесих в темата.
    И от мен "със здраве и нищо лично". Успех в решаването на проблема ВИ.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе