Страница 63 от 64 ПърваПърва ... 135361626364 ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #931

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Нещо, нищо, дограми, стъклопакети все ми е тая на мен. Не знам кой те е излъгал, че ще плащаш 100-150лв. на месец примерно за да отопляваш 4 стаи и да поддържаш 24гр. но определено не сме ние от форума та можеш да ни спестиш част от тирадите и да ги насочиш в по-правилна посока.
    И още нещо. Това че котела ти е 20-ска не ми говори нищо. 20kW модел ли е това? Защото ако е така този разход при така дадени данни не е нормален. Този котел работи с мощности по големи от максималните му.
    Колега, благодаря все пак за вашето внимание и се извинявам ако по някакъв начин съм преминал границата, НО просто от горе-посоченият поуст не усетих вашета "любезност" и съпричастност към мен, а по-скоро обратното и това породи моят некоректен отговор, за което отново поднасям извинения.

    И все пак espace понеже и аз пък и Вие "хващате" за кво става въпрос, че Вайланта ми 20-киловатов по технически характеристики му дават 2.1 куб./час, което прави много по-малко от твоите 0.7 куб./час при 18 мин. работа и за това съм споделил със всички Вас, че нито 0.62 куб/час /както съм сега/, а още повече 0.9 куб/час са нормални дори и северняка да приминава през средата на жилището ми. Е за тва иде реч???
    И си прав, че наистина вече нямам доверие на когото трябва за решаването на проблема ми и за това съм го споделил и търся сам начин да го реша. Платил си и си готов пак за си платиш само и само да ти се даде дори и разумно обяснение пък защо ли не и решение, НО и това не получаваме с нашият манталитет.
    По какъв начин да замеря температурата на изходящите газове - моля дайте детайлно обяснение колеги /espace/.
    Поздрави.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #932

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ми то при такива факти и технически данни няма и нужда да ги мерите тези температури. Явно котела работи в ненормален за него режим, гаранционен е, така че просто търсете сервиза да го вкарат в норми.
    Обаче нещо друго не се връзва. При изгаряне на 1 куб.м. пр. газ се отделя 9,28 kW/h енергия или иначе казано разход от 2,1 куб.м. при 100% КПД ще отдели 19,5kW/h енергия. Някъде има някаква неточност в данните.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #933

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Нека и аз да се повторя: неизолираното жилище е една пробита консервена кутия... Ти наливаш,.. тя изтича.... Какво да направим за да изтича по-малко? Да наливам повече?!?!?! Или да запушвам дупките?!?!?
    Оставам отговорите на вас!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    41
    #934

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте. Искам да попитам някой дали е запознат със стаен термостат HONEYWELL CM927. Знам, че е безжичен и не е модулиращ, но дали работи добре, обхват в къщата, а и дали е подходящ за работа с газов котел. Няма ли да наруши или обърка работата на вграденото управление на котела? Дали някой има опита с този термостат?

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #935

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    emch какво стана с твоя разход има ли промяна? И още едно въпросче по-колко ти се връзваше отоплението на сезон с котела на въглища?

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #936

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Привет на всички колеги в тези хубави, студени зимни дни.

    Искам да споделя с вас сериозният /според мен/ разход на газ от котел Вайлант 20 и обща мощност на отоплителната инсталация от 14 киловата монтирана в монолитно не санирано жилище с ПВЦ дограма от реални 80 кв.м. /210 куб.м/. От тях отоплявам 65 кв.м. със Калорматик 360F през деня от 08.00ч-21.30ч - 19.5 гр., а през ноща - 19.00 гр.

    Средно на час разхода ми е 0.650 куб.м. при външа -3 гр./15.6 куб.ден/ , а от вчера и днес при външа средно -7 гр. разхода на час е 0.820 куб.м. - /денонощие 19.68 куб.ден/.
    Направо ме убива от разход, а от там и сметки . Първа година съм със газ /няма и 3 месеца/ и съм готов вече да и врътна кранчето .
    Котела работи нормално без режим "цък-цък" когато е настроен в модулационен режим - т.е. 20 минути работи, 20 мин. почива при максимум 55 гр. изходяща.
    Когато е в режим "on-off" - 3 мин. работи - 7 минути почива при 60 гр. изходяща /за този режим няма да ви казвам колко ми е разхода /.
    Калорматика е монтиран според правилата - и на пръв поглед уж работи нормално.
    Настройките на котела са според препоръките на инж. Нейчев - така, че трябва да са правилни.
    Променял съм в различни варианти горната граница на мощността на котела - ефект 0.
    Променял съм параметъра d 2, време на блокиране на горелката от 20 до 45 минути - ефект 0.
    Наблюдавал съм газомера да не ми прави някакви номера - ефект 0.
    Виках газовото дружество - ефект 0.
    Виках монтажната фирма - ефект 0.

    Края на отчетният месец - ефект 600 лева и температура 19.5 градуса.

    Е от тази цялата работа не мога да разбера къде ми е проблема - имам оттдаваща мощност, не работя в режим "цък-цък", котела си модулира, калорматика си работи, а накрая 20 куб. на ден като все още не е, а при мен е нормално да стане - 20 гр.

    Имам нужда от сериозна и БЪРЗА ПОМОЩ/май накрая ще е медицинската/.
    Спираш да бараш, викаш инж. Нейчев или някой друг спец. да ти върне заводските настройки на котела и си гледаш кефа с по 200-300 лв сметка на месец, за 23 гр. от 5,30-24,00 ч. и 21 гр. от 24,00-5,30 ч. За последната седмица имам среден разход 14,57 куб на ден. От последното засичане не знам кога е било предполагам около 27-ми Ноември 2010, имам 225 куб/м за 23 или 24 дни това не е много важно, това са 225 / 23 = 9,7826 куб. м. / 24 ч, за 31 дни = 303,2609 куб. м. това по приблизително 0,93 лв/куб.м = 282,0326 лв. За да платиш повече от 300 лв. месеца трябва да е наистина студен.
    П.С. Забравих да ти кажа, това дето приказват специалистите, че мощността на котела трябва да отговаря на мощността на радиаторите си е чисто и просто ала-бала. Котела ми е Вайлант ТурбоТек+ 24 kW, работи на 24 kW в момента. Апартамента ми е приблизително 100 кв. У нас се ходи по потник иначе трябва да отварям врата на терасата да се охлаждам.
    Между другото ако някой знае как да се накара разходомера да отчита по-малко да се обади ще почерпя задължително.
    Поздрави: инж. Османлиев (дипломиран)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #937

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря на последният колега - много ми се иска да стане така и още утре и без това съм в Сливен, минавам през Ст. Загора и за пореден път ангажирам инж. Нейчев само и само да стане по твойте думи, НО силно се съмнявам.

    И така колеги на въпроса:
    Днес бе направена диагностика на котела и бяха променени следните параметри:
    - Вдигната скоростта на въртене на помпата от параметър d 19 - на позицият 3 ???
    - Повишено времето на въртене на помпата от 2 мин. на 5 мин. след спиране на горелката
    - Регулиран бе налягането на газ в параметър Р 2 - 1.3 мбар. /по препоръка на инж. Нейчев/
    - Натегнат бе байпаса на котела с цел по-малко да върти в себе си, повече да подава???
    - Измерена бе температурата със контактен термометър - На изхода от котела подаваща - 75 гр. до всички точки на вход в радиатори 63-65 гр. ???
    Замерена с контактен термометър темп. на всички външни стени в 3-и от стаите - разликата спрямо темп. на Въздуха и темп. на стената е както следва:
    Трапезария - въздух 20 гр, стена 18 гр.- Разлика 2 гр.
    Хол - въздух 18 гр., стена 14 гр.- Разлика 4 гр.
    Детска - въздух 19 гр., стена 16 гр. - разлика 3 гр.

    След промените начина на работа е следният:

    В режим "Двуточков" - при зададена темп. 20.5 гр на Калорматик, котела работи 3-4 мин., почива 7-8 мин. - Разход 0.480 куб/час
    В режим "Аналогов" - при същата зададена темп., котела работи 23-24 мин., почива 16-17 мин. - Разход 0.550 куб/час
    При двата режима котела не вдига повече от 52-55 гр. на подаващият кръг, а преди включване температурана на връщащият кръг е паднала най-много до 38 градуса.

    Моля за коментар както по настройките на котела, а също по топлинните загуби на жилището.

    Благодаря на всички коментирали и дали конкретни предложения по оптимизиране на системата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    41
    #938

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей Боби. Разхода наистина падна и е около 0.66 куб. м на час. Утре ще ми монтират и стаен термостат, този за който питам по горе и ще видя как е с него.
    Температурата на предния ход е около 45 - 46 гр. на връщането е с 6 градуса по малко. В стаите е около 22 гр. Средна външна температура към същия момент около 0 гр. Предстои ми още настройки, защото ВМ контролера е монтиран на газовия котел и не мога да го ползвам като стаен термостат.
    За отоплението с дърва или въглища нещата стоят така: около 25 куб. м. букови или дъбови дърва или около 10 - 12 куб. м. дърва и 1.5 тона въглища донбас. Всичко това за един отоплителен сезон.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #939

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Как е разхода с повишаването на външната температура ?
    Не даваш повече инфо?!?!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    41
    #940

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте г-н Нейчев

    Разхода намалява и забелязвам, че котела се включва и изклюва малко по често. Предполагам, че топлозагубите са малки. Вътрешната температура не се променя, но тъй като управлението е по темп. на водата, а не по стайна, то котела така или иначе си работи, поддържа зададената темп. Няма как без наличие на вътрешен термостат (поне за сега) да вкл. и изкл. според вътрешната темп. С изменението на външната темп. котела сам определя работната темп. на водата и разбира се според някои индивидуални настройки: желана условна стайна темп. и коеф. на отоплителна крива.
    Незнам дали в разсъжденията съм прав, но Вие като специалист вярвам, че разбирате какво искам да кажа. След като монтирам стайния термостат ще видя как е с него, но проблема с бойлера, както бях писал в друга тема за сега остава. Питал съм Лазар за евентуално решение на проблема.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #941

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от emch
    Здравейте г-н Нейчев

    Разхода намалява и забелязвам, че котела се включва и изклюва малко по често. Предполагам, че топлозагубите са малки. Вътрешната температура не се променя, но тъй като управлението е по темп. на водата, а не по стайна, то котела така или иначе си работи, поддържа зададената темп. Няма как без наличие на вътрешен термостат (поне за сега) да вкл. и изкл. според вътрешната темп. С изменението на външната темп. котела сам определя работната темп. на водата и разбира се според някои индивидуални настройки: желана условна стайна темп. и коеф. на отоплителна крива.
    Незнам дали в разсъжденията съм прав, но Вие като специалист вярвам, че разбирате какво искам да кажа. След като монтирам стайния термостат ще видя как е с него, но проблема с бойлера, както бях писал в друга тема за сега остава. Питал съм Лазар за евентуално решение на проблема.
    Какъв ти е проблема с бойлера?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #942

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Днес бе направена диагностика на котела и бяха променени следните параметри:
    - Вдигната скоростта на въртене на помпата от параметър d 19 - на позицият 3 ???
    - Повишено времето на въртене на помпата от 2 мин. на 5 мин. след спиране на горелката
    - Регулиран бе налягането на газ в параметър Р 2 - 1.3 мбар. /по препоръка на инж. Нейчев/
    - Натегнат бе байпаса на котела с цел по-малко да върти в себе си, повече да подава???
    Чия беше идеята да се променят тези настройки?
    Искам да ти цитирам нещо, което е написано в "СЕРВИЗЕН ПАСПОРТ ЗА ГАЗОВИ СТЕННИ УРЕДИ VAILLANT" на страница 3.
    ..."В случай, че ремонтните работи по уреда в гаранционния срок се извършват от специалисти, които нe са служители на VAILLANT или на “Газкомфорт” ЕАД, независимо от това дали те са специализирани и признати в тази област, гаранцията прекратява своето действие.".....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    41
    #943

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте отново г-н Нейчев.
    Както бях писал и на Лазар проблема с бойлера е, че след като котела работи в нискотемпературен режим (тези дни около 42°-45°) и бойлера е вързан като радиатор в общата отоплителна система няма как да докарам температура на водата в него примерно на 46°. Споделеих вариант за повишаване на температурата на водата за отопление и последваща регулация с термовентилите на радиаторите. Очаквам все още и монтаж на стаен терностат на WOLF, защото на HONEYWELL не сработи.
    По принцип бойлера се отоплява с отделна помпа, която се вклюва при 35° и съответно би излючила на 55°, което обаче не се случва, защото тази температура не се достига. Всъщност аз ще опитам няколко варианта, но не мисля, че имам кой знае какъв избор.
    Забелязвам, също така, че котела се вкл. и изкл. около 65-75 пъти в денонощие. Разхода падна на около 0.58 куб/ч, незнам дали това е нормално. В къщата разбира се е топло около 21.3° до 22.8°. Сега е топло и на вън, но при по студено време вътрешната температура ще остане същата за сметка на по редките вкл. и изкл. на котела и в по малка степен в неговия разход на газ. Поне така мисля от досега, което наблюдавам. Има ли нещо, което да бъркам и какво да се прави с бойлера. Ще съм благодарен и на малкото помощ стига разбира се да има варианти.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #944

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от emch
    Здравейте отново г-н Нейчев.
    Както бях писал и на Лазар проблема с бойлера е, че след като котела работи в нискотемпературен режим (тези дни около 42°-45°) и бойлера е вързан като радиатор в общата отоплителна система няма как да докарам температура на водата в него примерно на 46°. Споделеих вариант за повишаване на температурата на водата за отопление и последваща регулация с термовентилите на радиаторите. Очаквам все още и монтаж на стаен терностат на WOLF, защото на HONEYWELL не сработи.
    По принцип бойлера се отоплява с отделна помпа, която се вклюва при 35° и съответно би излючила на 55°, което обаче не се случва, защото тази температура не се достига. Всъщност аз ще опитам няколко варианта, но не мисля, че имам кой знае какъв избор.
    Забелязвам, също така, че котела се вкл. и изкл. около 65-75 пъти в денонощие. Разхода падна на около 0.58 куб/ч, незнам дали това е нормално. В къщата разбира се е топло около 21.3° до 22.8°. Сега е топло и на вън, но при по студено време вътрешната температура ще остане същата за сметка на по редките вкл. и изкл. на котела и в по малка степен в неговия разход на газ. Поне така мисля от досега, което наблюдавам. Има ли нещо, което да бъркам и какво да се прави с бойлера. Ще съм благодарен и на малкото помощ стига разбира се да има варианти.
    Този газов котел, няма ли изводи за бойлер?
    Има решение на проблема ти, но ще трябва да се преработи системата. Как така регулатора на HONEYWELL не сработва?!?!?! Не би трябвало да има проблем. Вярно, че е ON/OFF, но какво от това?!? Дай повече инфо за това как е вързан бойлера към отоплителната инсталация, какъв е котела, как е разделена системата.....?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #945

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Нейчев, ето я дискусията:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg460393

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе