Страница 12 от 64 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #166

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    az ne iskam da preska4am firmata estestveno 4e te trqbva da go montirat i vposledstvie da go obslujvat no moje da spesti6 golqma 4ast ot pyrvona4alniqt razhod no neznam za6to cenite na samata tehnika se razli4avat tolkova mnogo ot tezi v chujbina (ne govora za obslujvaneto).
    -------------------------
    taka i mislq da napravaq az pone sam tuk v uk i nqma da e problem


    valen1: Не пускай последователни постове и пиши на български.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #167

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Те НЕ монтират, а само поемат сервиза след монтажа от оторизирана фирма. Ето ТУК е сайта, може да попиташ и да уредиш тези въпроси, за да няма изненади после.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #168

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Колега , комина влиза в комплекта с котела , някои марки за определени котли предлагат и стаен термостат ( мисля модулиращ ) , в Гоогле също потърси .
    Моля те , недей да пишеш на ШЛьоКАВИЦА , че никой няма да ти отговори ! ( към Ichel )
    П . П . не се притеснявай за БГВ - то . 24 кВ , трябва да ти стигнат . Както казах по - горе - нека специалистите да те посъветват . Не си казал имаш ли изолация , дограми , кеде в България си , колко стаи имаш и т . н . ( към Мариан )
    Успех , още веднъж !
    Изолация 8 см. , среден апартамент - тристаен - гостна с трапезария 42 м2, две спални, антре, баня с тоалетна, отделна тоалетна, две мокри помещения. Всичко това в София


    Хайде бе приятели, само двама човека от целия форум ли имат мнение за тези два котела ?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #169

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Не се учудвай - пазара на кондензни котли в Бг не е развит (той и на конвенционалните не е развит, пък какво остава за кондензните). Но пък и малкото хора от форума, които имат някой от тези два модела, няма поглед върху другия, а не че не иска да ти даде информация за сравнение между двата.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #170

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от MapuaH
    Колеги, ако не е нахално да попитам кой от тези котли бихте избрали :

    Junkers Bosch Carepur 28 kW - двуконтурен - кондензационен, окомплектован с термурегулатор FW 200 с отчитане на външна температура.

    Vaillant Eko Tek 24 kW - двуконтурен - кондензационен, окомплектован с термурегулатор VRC 410 С с отчитане на външна температура.

    Ще съм благодарен за всяко мнение ! Предимства и недостатъци ?

    Поздрави
    Мариан
    Vaillant ecoTEC 24kW не може да се комбинира с VRC 410 а с VRC 400 или VRC 430.
    Vaillant са на пазара от 2001 г., докато Junkers са от 1.5 г. Сервиза на Vaillant e известен с точноста, бързината и постоянната наличност на резервни части. Там работят инженери с много много голям опит и познания във всички области свързани с отоплението и газификацията.Те са фирмен сервиз и се занимават само с това. Сервиза на Junkers е поверен на фирмите инсталатори. Дали са компетентни ... това не знам.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #171

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    От 3 години в Англия не се продава нищо друго освен кондензни уреди. Конвенционалните са забранени. Така че ... ако решите да внасяте нещо от там, то със сигерност ще е кондензно. Не говоря за втора употреба.
    Цената на кондензните уредите Vaillnt включва: цената на уреда, комплект присъединителни фитинги ,газов кран с термозащита, сифон и комплект хоризонтален стенно-покривен проход (60/100 или 80/125 - в зависимост от мощноста на уреда).

  8.  
     
  9. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #172

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    е имам мнение за Вайлант ама едноконтурен екоТек 30 +бойлер, така не съм зависим от газта за БГВ("газа" е ивица земя до Израел ). Поинтересувай се каква им е долната граница на мощ. И не каза какъв вид отопление ще ползваш с кондензния, радиаторно , подово или конвектори, има значение.

    Между другото, инж. Нейчев, има ли данни за ефективността на еко Тек ВУ при 60*С и 70*С или някъде там?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #173

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Колега , Ичел ,
    би ли казал какъв е този превоз за 2 лв / кг до България ,
    ВАТ - та не се ли връща когато напускаш ЮК или важи само за някои стоки ?
    Както каза Рор , гледай долната граница да е 4 - 5 - 6 кВ , че от там основно идва икономията при кондензните котли и друг момент е колко добре ти е изолирано жилището .
    Мерси!

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #174

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    Между другото, инж. Нейчев, има ли данни за ефективността на еко Тек ВУ при 60*С и 70*С или някъде там?
    Коефициент на ефективност (по DIN 4702, част 2)
    при 75°/60° - 107%
    при 40°/30° - 109%
    пише го в ръководството на уреда и в брошурата на сайта

  12. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #175

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    знам че го пише, ама го дават при двуконтурните, затова питам е така от параноя. Та ако е вярно това, нямя много значение дали водата ми е на 50 или 60*С или да

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #176

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Няма разлика в ефективността на VUW и VU, а и няма причина за съмнения и параноя, щом Вайлант така го пишат. Сложи си модулиращ термостат ( не се дърпай ) и ще забравиш да мислиш за температура на водата. Повярвай, че носи икономии, пък и спокойствие!

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    От 3 години в Англия не се продава нищо друго освен кондензни уреди. Конвенционалните са забранени. Така че ... ако решите да внасяте нещо от там, то със сигерност ще е кондензно. Не говоря за втора употреба.
    ichel, да допълня eng.Neychev - тук в Бг, на тази прогнозна твоя цена от 2500лв, можеш да вземеш Вайлант, но некондензен. Ти имаш ли изградена отоплителна инсталация и каква е тя - ниско- или високотемпературна, т.е. за кондензен или за некондензен котел? Ако имаш високотемпературна инсталация с радиатори, абсолютно се обезмисля цялата врътка да внасяш от вън кондензен котел, който няма да работи по-различно от неконзен, купен от тук за същите пари.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #177

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    do zhivko83 в ук вече има много български фирми които се занимават с превоз на стоки от и за бг и цените вървят около 1 паунд за кг.(2.30 лв.). коректни са и много хора ги ползват.http://bghelp.co.uk/adds/showproduct...ate/1247580704, а доколкото знам тъй като бг ве4е е в ЕС нямаме право да изискваме връщане на ДДС(виж http://customs.hmrc.gov.uk/channelsP...yType=document).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #178

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Мерси колега,
    според сайта и ЮК са в ЕС , така че си прав че няма да звемем ДДС обратно .
    Такъв транспорт вероятно има в повечето държави с българи ( например и Гърция има такъв ) .
    Мерси за инфото !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #179

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    става въпрос за 3-стаен апартамент ново строителство 95 кв.м. с изградена инсталация с 5 алуминиеви радиатора (43 ребра - 60 см.) и 2 лири, и 4 извода за топла вода (кухня,баня,тоалетна). апартамента е сравнително топъл - при 5 градуса външна температура тази зима вътрешната беше 16 без отопление в апарт. и 60 процента обитаемост на сградата. не съм специалист и незнам дали инсталацията е ниско- или високотемпературна, но при положение че некондезните котли отдавна не се използват на запад мисля да взема
    конданзно котле - Vaillant Ecotec Pro 24 Condensing Combi Boiler(1500 лв.)
    http://www.vhsdirect.co.uk/product/v..._combi_boiler/,
    тръби - Vaillant Eco Standard Horizontal Flue Duct (130 лв.)
    http://www.vhsdirect.co.uk/product/s...tal_flue_duct/,
    програматор - Vaillant timeSWITCH 140 2 Channel Programmer (115 лв.)
    и термостат - Vaillant VRT 30 Analogue Room Thermostat (33 лв.)
    http://www.vhsdirect.co.uk/departmen..._programmers_/.
    така цената с транспорта и монтажа ще бъде около 2100 лв. което е съвсем приемливо. надявам се хората които разбират от това да дадат съвет дали тази инсталация е подходяща за посочения апартамент. мерси предварително

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #180

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    е имам мнение за Вайлант ама едноконтурен екоТек 30 +бойлер, така не съм зависим от газта за БГВ("газа" е ивица земя до Израел ). Поинтересувай се каква им е долната граница на мощ. И не каза какъв вид отопление ще ползваш с кондензния, радиаторно , подово или конвектори, има значение.

    Между другото, инж. Нейчев, има ли данни за ефективността на еко Тек ВУ при 60*С и 70*С или някъде там?
    Здравей ror, в сойта изрично е упоменато "коефициент на ефективност". Аз съм измервал истинско КПД на такива уреди с газанализатор на TESTO, който дава стойности между 97.6% - 98.2 %.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 64 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе