Страница 60 от 64 ПърваПърва ... 10505859606162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #886

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o
    Здравейте!Искам да попитам нещо.Значи отопляваме се на газ ,жилището е апартамент 60кв/м2 в тухлен блок ,без изолация и с дървена дограма.До сега сметките за газ не са надвишавали 200лв дори и в най-студените месеци.Като се зачетох във форума се запитах мога ли да оптимизирам още сметката за отопление.Газовия котел е Мора Топ 18КТ един от евтините е и не зная дали е добър ,минималната му мощност е 6кВч ,а радиаторите ,които ни сложиха от овергаз Мездра са с мощност около 10кВч.Самите радиатори са панелни с размери 3бр 1200/500 1бр. 1400/500 и една лира в банята.До сега пускахме котела на принципа он/офф.Нямам термоглави или термостат и точно за това искам вашето мнение.От кое ще имам повече ползва термоглави или термостат?И ако може някакви предложения и цени ,за да знам към какво да се ориентирам.Също така как е добре да работи котела на високотемперетурен режим или на нискотемперетурен от порядъка на 45/50градуса?
    Аз бих те посъветвал следното: отвори всички вентили на вход на радиаторите до край и намали температурата на котела до толкова, че да ти е нормално топло в стайте. Ако имаш проблем със затоплянето на радиаторите в различните стаи .... пиши отново. Трябва да са затоплят едновременно! Това се нарича хидравличен баланс на отоплителната инсталация.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    3
    #887

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравеите Лазар,от скоро се отоплявам с газов котел и бих искал да ви попитам дали ако поставя дистанционен интерфеис това ще намали разхода на газ и дали заедно с интерфеиса трябва да се постави и отделен терморегулатор или функциите им ще се дублират.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #888

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Какъв е котела?

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    3
    #889

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Ами котела ми е imergas viktrix 24 kw.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #890

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Espase най-добре ще може да даде консултация за тази марка, аз не съм запознат в детайли. Все се каня да се задълбоча, макар и да не работя, ама пусто време...

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    3
    #891

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Благодаря!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    57
    #892

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    моля за съдействие, един приятел ми подарява газов котел на пропан-бутан 17 киловата и искам да го монтирам за БГВ
    вместо ел. бойлер, имам нужда от специалист в София да ми го монтира

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #893

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Zaharin, аз също съм с такъв котел и дистанционно управление - определено разходът е по-малък. Заслужава си, но комфорта в другите стаи не е най-добрия. В смисъл, че аз съм доволен, но би могло да е и по-добре. Определено, обаче, разходът на газ, когато котелът се управлява по стайната температура от модулиращо дистанционно управление е по-нисък. Ако разходът ти те притеснява слагай дистанционно. Не очаквай чудеса, но с около 10-15% сметката сигурно ще падне. Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #894

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравейте,
    имам газов котел DE DIETRICH MCR 24/28 MI с монтиран дигитален стаен термостат AD137 http://ruvex.bg/start.php?p=5&id=37 от същата марка.
    Настройката на котела е следната: битова вода: 43гр., изходна вода към радиаторите: 85гр. Отоплявам хол 35кв.м и спалня 12кв.м + лира. Радиаторите са оразмерени за кондензен котел, апартамента е с вътрешна изолация + изолация на таваните и PVC дограма. Питането ми е следното: този термостат дали е модулиращ или on/off, понеже задавам стайна температура 22гр, а температурата постоянно е 23гр. И най-учудващото за мене: при текущи 23гр и зададени на термостата 22гр. термостата включва котела! Работи 2мин и пак изключва.Така работи от 8.00ч до 24.00ч. През останалото време термостата е настроен на 20гр., а в помещението е 21гр. Като по време на работа на котела от инфо бутона излиза следното: t1=43гр. t2=39 (като варират и двете температури +/- 5гр.) Скоростта на вентилатора се покачва от 1400 до 2000 об/мин. и котела изключва.
    При такава работа котела за 5 дни е изразходвал 25куб. газ. Не е ли много, при полижение, че външната температура е 10-15гр.?


  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #895

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Много е.
    Аз отоплявам по-голяма площ с повече радиатори, поддържам 24-25 град., с лоша изолация и пак не надхвърлям 5 кубика тези дни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #896

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Къде е проблема?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #897

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    От къде мериш темп. на стаята? От друг термометър или от същия(термоконтролера).
    Намали температурата на изходната вода-примерно на 55 гр.
    Добре би било да го натовариш допълнително , кондензен котел трудно би работил с два радиатора и една лира-мин.мощност е 6 кВт.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #898

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Температурата е от термоконтролера. Пробвах и на 55* и пак е същото. Цялата инсталирана мощност е 13kW при 50* и 16,5kW при 60*

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #899

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    По-ниската температура на водата е гаранция за по-малко разход, стига да не паднеш под достатъчния минимум за отоплението на жилището( което е и функция на външната температура)
    Щом като се получава 1 гр.разлика от зададената, намали температурата в стаята с 1 гр. и ще си О.К.

    значението на кодовете е следното:
    код 1. - вентилатора работи- т.е. продухване
    код 2. - опит за запалване на горелката
    код 3. - горене в р-м отопление
    код 4. - горене в р-м БГВ
    код 1. - вентилатора работи- т.е. продухване след изгасване
    код 6. - помпата работи- след изкл. на отоплението
    код 7. - помпата работи- след излк. на БГВ
    код 8. - р-м на изчакване, висока температура на водата,след като спадне температурата, автоматично се връща в р-м на работа.
    код 5. - време на блокиране (3-5 минути)
    код 9. - блокиране ( висока температура, липса на циркулация , ниво на водата), след отпадане на причината ,след 10 мин. котела опитва стартиране.
    P.S.
    Моя работи от 2400 об/мин до 1400 об/мин.(минималните обороти-заводски настроени)
    Сега водата е на 55 гр., а в големите студове я вдигам до 60-62 гр.т.к. нямам регулатор с външен датчик а само седмичен програматор с он/офф ф-я.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #900

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    gog067 благодаря ти за информацията!

    Аз също нямам външен датчик и доколкото знам и моя седмичен програматор е on/off, а не модулиращ. Но настройката на изходящата вода към радиаторите е 85гр, но до сега повече от 47гр не е вдигал.
    И още един въпрос, ако може: има ли оптимална разлика между входящата и изходящата температура на водата от котела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 60 от 64 ПърваПърва ... 10505859606162 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе