Страница 13 от 64 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 958
Like Tree2Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #181

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    да, разликата в термините ги знаем. Въпроса е, еко действително разликата в ефективността е 2 проценти пункта м/у 40 и 75*С то си заслужава кондензният уред и при радиаторно отопление. Аз примерно съм с конвектори, но имам 2 панелни радиатора, единият в кухня на заведение и заради него трябва да вдигам Т на водата, та това ме дразни.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #182

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Здравей ichel,
    Първо искам да изясня причината, заради която в много държави в Европа са забранени некондензните уреди - това е борбата с глобалното затопляне- некондензните изхвърлят изгорели газове с температура 120-130°, а кондензните - 50-60°, koгато работят в кондензен режим - т.е с температура на водата под 55°. За сравнение котлите и печките на твърдо гориво изхвърлят изгорели газове с тепература 180-250°, но те не са забранени. При тоя хаос в законодателството е редно човек да се запита дали той, като даде 1000лв повече за кондензен котел ще се пребори с глобалното затопляне. При твоята инсталация, както имаш 43 ребра, какъвто и кондензен котел да сложиш, той ще работи като некондензен, защото при толкова малко ребра и температура на водата 55° в апартамента ще е студено. За да се стопли, трябва котелът да работи в режим 80/60°, т.е. в некондензен режим.
    Коминът, който си избрал не виждам какво включва, но май няма коляно и не знамда не се окаже само удължител без накрайник.
    Програматорът, който си избрал е почти безполезен, а пък този аналогов термостат от началото на миналия век по-добре не го вземай - няма да ти носи икономии, само ще си дадеш парите. Вместо тези 150лв за тези 2 уреда, по-добре погледни в раздел "Продава" на форума има един много добър модулиращ термостат на 2 месеца за 230лв. Продава се защото човека прецени, че по-добре да сложи по-скъп такъв, който управлява и температурата на бойлера, защото бойлерът е в мазата. Между другото този същия клиент има 24кВт некондензен котел в подобен апартамент, но ребрата на радиаторите са 85бр. Н500, което отговаря на 70бр Н600. Моето мнение,че ще се набуташ с тази покупка, но ти си решаваш.
    П.П Ето обявата:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,43838.0.html

    Ако пък докараш котела, а няма кой да го пусне и сервизира, после няма продаване, да знаеш - ето тук има едно ново котле, което се продава вече няколко месеца и в момента се продава на 1/3 от цената си, но няма кой да го купи:
    http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=21619
    Това е техника , която законово е много ограничена в движението си.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #183

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Аз мисля че кондензните котли са по-икономични от некондензните на всички режими. Моето йортли в момента работи на 60/54 гр., като температурата на изгорелите газове е 54 гр.въпреки че инсталацията сам съм си я правил- за Пернишка печка "Вулкан-3" , на която бях набутал водна риза и така работи 4 години.
    При къпане е същото.
    до ichel:
    Колко струват в UK MCR-24 MI- на De Dietrich и GMR-1024 combi condens - на Oertly ?

    П.П. В БГ могат да ти пробутат котел-отдавна забравен на запад по-скъпо от кондензен.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #184

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от gog067
    Аз мисля че кондензните котли са по-икономични от некондензните на всички режими.
    Така, е и това е осезаемо при големи консумации. При месечна сметка 100лв, икономията е 2-3 или 5лв, при работа на кондензен котел в некондензен режим

  6. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #185

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    до колкото знам, за да работи в кондензен режим, е важна Т на връщащата се вода. Ако е така, до колко градуса? При мен разликата е голямя, примерно 65/40. Трябва да я замеря. Може би се дължи на големите разстояния и конвекторите.

    Лазар, икономията би трябвало да е по-голяма според дадените 93% при конвенционалните срещу 107% при кондензните.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #186

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    ..... но имам 2 панелни радиатора, единият в кухня на заведение и заради него трябва да вдигам Т на водата, та това ме дразни.
    Ами защо не добавиш няколко глидера или радиатора и да си решиш проблема.
    Ами щом връщаш на 40 гр., това си е супер,по-добре не може да бъде.

  8.  
     
  9. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #187

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    разчитам на повече поръчки, та да се греят с готварската печка

    ..аз и с 45*С се отоплявам сполучливо ако не броя това помещение
    а друг проблем при нискотемп. отопление е банята. За нейното отопление какво ще кажете, при 50*С лирите не могат да отбележат. Или да разчитам че колектора ми е там, та да греят тръбите в замаската (за подово не остана място).

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #188

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    ror
    С цената на няколко ребра ще можеш да отопляваш с 60 гр.( и по-малко даже) на изхода.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #189

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    наистина не разбирам от газови инсталации и смятам да се консултирам с газ инженери. доколкото знам обаче разликата при кондензните и конвеционалните е че при кондензните изгорелите газове търпят допълнителна кондензация при което се усвоява допълнително топлина и по този начин ефективността им е много по-висока от тази на некондензните(съответно по-икономични).предполагам и затова са по-скъпи. а също не разбирам и как при ниска температура работят на кондензен режим а при висока на некондензен - щом са кондензни винаги трябва да има кондензация на изходящите газове и повишаване на ефективността която сигурно е различна при различни температури.
    коминът мисля е пълния комплект, може да го видиш тук:http://www.plumbtraders.co.uk/produc...ue-accesories/
    аналоговият термостат го избрах защото изрично е описано че дигиталния е несъвместим с дигиталния програматор(др. вариант е дигитален термостат и аналогов програматор ???), а е хубаво да има програматор да се настройва кога да работи и кога не особено ако жилището на се обитава целодневно.
    благодаря ти все пак за мнението и задължително ще се консултирам преди да купувам

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #190

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    Лазар, икономията би трябвало да е по-голяма според дадените 93% при конвенционалните срещу 107% при кондензните.
    93% при конвенционалните си е КПД, а 107% при кондензните е "Коефициент на ефективност", т.е. тези 93% се приемат за база (100%) и се гледа колко процента кондезния котел е по-икономичен от тази база (некондензния) Реално КПДто на кондензния е както каза Нейчев около 98%

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #191

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    ichel,
    Дигиталния програматор не е ли и термостат,като всички останали модели,защо ти е да си купуваш допълнително термостат.
    ror,
    Знаеш ли колко повече гори котела като работи на 65 гр. вместо 45 гр.?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #192

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Има едно понятие "Точка на оросяване", която е някъде около 55°. Ако изгорелите газове излизат с по-висока температура, водата в състава им не кондензира, а се изхвърля като пара в атмосферата. За да се топлиш с такава температура трябва да преработваш отоплителната система - да добавяш ребра, но пъки тръбите са заложени с по-малък диаметър, така че не е просто. при твоето съвременно добре изолирано жилище топлозагубите ще са малки, а оттам и раходът на енергия - също. така, че реализираната икономия ще е малка от една преработка на инсталацията.
    Учудвам се в Англия какви стари програматори и термостати продават На тебе ти трябва модулиращ дигитален комбиниран стаен термостат със седмичен програматор - виж в сайта на Газкомфорт

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #193

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    дигиталния програматор се използва само за настройване на времето на вкл. и изкл. на котлето - за 24 часово или за седмично програмиране и има независим времеви контрол за централното отопление и топлата вода. не е споменато да има други функции а е посочено че може да се комбинира със стаен термостат за температурно контролиране на централното отопление.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #194

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    Да, има си отделни уреди - отделно термостат, отделно програматор, но няма смисъл от това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #195

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2010г

    наистина това е по-добър вариант. calorMATIC 360f отговаря на Vaillant VRT 360 Programmable Thermostat (http://www.vhsdirect.co.uk/product/v...le_thermostat/) с тази разлика че модела 360f e безжичен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 64 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе