Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #691

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Чакай малко, от кога е това показание и какво стана, за да се стигне до него?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #692

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Jeuelle кранчето за вдигане на налягането се намира в долната част на котлето между изводите за топла и студена вода. Прилича на квадратно копче отвори го докато манометъра не покаже 1,2 бара и след това го затвори

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #693

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    matrim11, ти пък кой си?
    Иначе сервизните техници първо това обясняват, но изглежда в този случай не е това проблема.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #694

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Jeuelle имам предвид да го развъртиш и след това да го завъртиш. Докато се пълни с вода ще чуеш един бръмчащ звук не се притеснявай
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323378408[/time]_________________________________________________

    Просто имам същия котел и веднъж ми направи същия проблем. Не съм сервизен техник, а и се съмнявам Jeuelle да е запомнила всичко което са и казали техниците. Поне аз не помня

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #695

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Jeuelle
    Здравейте. Имам котел - Immergas EOL 24kw . Преди малко на екрана ми се появи проблем , тоест грешка с код 10. В инструкциите видях, че това представлява проблем с налягането на водата. Нямам никаква представа какво трябва да направя. Живея сама и в момента няма кой да оправи проблема. Ако имате някакви идеи, моля споделете ги.
    Не знам да изключа ли целия котел , какво да наравя? Мога ли да ползвам топла вода или парно?
    Много интересно! Тази вечер и при мен се случи същото с моя котел - Immergas 24kW. Даде грешка 10 и спря да работи. Погледнах манометъра, който показва налягането на водата в системата и беше на 0, а никъде няма теч, няма дори капка. Отворих крана на котела и допълних с вода системата до нормалното работно налягане - около 1,25. Котелът си запали и си работи нормално, но така и не разбрах причината за подобно странно събитие.

    Jeuelle, отдолу на котела има един черен кран, с който се пуска вода от водопровода в отоплителната система. Развърти го, за да се допълни системата като следиш показанията на манометъра върху котела. Като достигне около 1,2-1,25 спри крана и грешката сама ще изчезна, а котелът трябва да заработи. Ако това не помогне трябва да повикаш специалист. Добре е предварително да проверш дали някъде няма теч от системата - за всеки случай.

    На първата снимка се вижда въпросния кран - черното квадратно нещо. А на втората най-вдясто е манометъра, който трябва да гледаш. Кранът може да е затегнат доста, но внимавай.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #696

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    http://imageshack.us/photo/my-images/823/immergas.png/ това са крановете, които виждам аз ... повярвайте ми , не знам кой е правилния..
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323379320[/time]_________________________________________________

    А между другото отдолу под самия котел, има някакъв малък черен кран (много, много малък) , но се опитах да го развъртя и не успях...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323379685[/time]_________________________________________________

    ЧАК СЕГА ВИДЯХ СНИМКИТЕ И УСПЯХ! НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ )) БЛАГОДАРЯ ВИ, СУПЕР СТЕ
    а между другото, никой техник не ми е обяснявал нищо, апартамента беше обзаведен, когато се нанесох (съвсем скоро) и всичко ми беше пълна тъмница.... обаче, вие сте супер Благодаря

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #697

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    БРАВО! Радвам се, че си успяла. Само провери тръби, радиатори и лири (ако има) за теч. Най-вероятно няма да има, както и при мен, но за всеки случай. Ако има теч налягането пак ще падне - бързо или бавно и котелът пак ще изключи.
    Моят работи трета зима и този номер ми го направи за първи път тази вечер. Още не мога да си обясня на какво се дължи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #698

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    След като належащия въпрос с Jeuelle беше успешно разрешен ще отговоря защо разсъждавах за постциркулацията : логиката ми беше че комфорта идва от топлите радиатори ( те създават конвекция на топъл въздух) ако оставя горещата вода в тръбите тя така или иначе също ще изстине и няма да има принос към конвекцията , за това реших че е по-добре помпата да я вкара в радиаторите преди да спре.А и често прилагам принципа на "тънкото мезе и червеното вино", няма готова формула на колко мезе колко вино, всичко е според зависи, пробваш и което ти хареса повече това оставяш.За това и често използвам "Аз", един вид това е мое мнение и не ангажирам да се съгласявате с мен.Проверявайте!
    Успех на всички!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #699

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от donicety
    След като належащия въпрос с Jeuelle беше успешно разрешен ще отговоря защо разсъждавах за постциркулацията : логиката ми беше че комфорта идва от топлите радиатори ( те създават конвекция на топъл въздух) ако оставя горещата вода в тръбите тя така или иначе също ще изстине и няма да има принос към конвекцията , за това реших че е по-добре помпата да я вкара в радиаторите преди да спре.
    Това ми е ясно. Но сега следва въпросът какво се случва, ако тя продължи да циркулира. Какво става с горещата вода от радиаторите? Би следвало, ако помпата продължи да циркулира, някаква част от топлината да се отдаде чрез конвекция. Така темературата на водата малко ще се понижи, и ако помпата още работи, тя ще мине отново през вече неработещия котел, и ще продължи да се върти в системата. Така ще продължи да топлоотдава и да се охлажда, а температурата на цялата вода в системата ще се уеднакви. Забелязах, че при мен, след продължителна почивка на горелката и работа на помпата, най-накрая спада до около 30 градуса.

    И така, какво печелим, ако помпата спре в момента, когато последната затоплена вода е в радиаторите? Впрочем това няма как да стане чак едновременно, защото някои радиатори са по-близо, други - по-далече от котела. Ясно е, че радиаторите за известно време ще останат по-топли. Но пък водата в системата ще е с различна темература и като се включи отново горелката, ще е нужно малко повече време, докато я извърти цялата, да я уеднакви и да я подгрее до нужната температура. Не съм правила опити, разсъждавам чисто хипотетично, затова ми е интересно какво мислят останалите.

    П.П. Не си написал какво мислиш за ограничаването на максималната мощност. Ако не ти представлява трудност, ще те помоля за коментар.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #700

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    П.П. Не си написал какво мислиш за ограничаването на максималната мощност. Ако не ти представлява трудност, ще те помоля за коментар.Навремето,Лазар,беше казал,че на една кола не и трябва двигател на камион....Времето за работа на помпата е заводска настройка,но може да се променя от техник и не е пряко свързана с намалянето на мах мощност на котела.Лазаре,май станахме всички големи разбирачи,че не можеш да се вредиш от нас последните 2 дни ...!!! Това трябва да е признак на добре свършена работа от теб и другите спецове...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #701

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    [color=blue][b][b]Лазаре,май станахме всички големи разбирачи,че не можеш да се вредиш от нас последните 2 дни ...!!!
    Обаче Лазар нещо го нямааааа

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #702

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    [color=blue]Преди години при мен помпата изключваше 2-3 мин.след като горелката спираше и установих,че радиаторите изстиваха бързо.Тогава съзирах eng.Neychev и той ми намали времето на помпата до 20 сек.след като горелката угасне !
    Колега за пореден път ще се поинтересувам от твоя опит, понеже последният път не ми отговори на ЛС.
    Знаеш ли как бе свалено времето на помпата на 20 сек. при полужение, че при Вайлант най-ниската времева е 2 минути или може би ще е необходимо eng.Neychev да поясни.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #703

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Колега за пореден път ще се поинтересувам от твоя опит, понеже последният път не ми отговори на ЛС.
    Знаеш ли как бе свалено времето на помпата на 20 сек. при полужение, че при Вайлант най-ниската времева е 2 минути или може би ще е необходимо eng.Neychev да поясни.
    Да eng.Neychev е човека ! Иначе,точно 20 сек.след като горелката спре,изключва и помпата .Гаранция-1000% !!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #704

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Предварително се застраховам че споделям свое мнение и наблюдения и няма никаква форма на претенция за правилност.( Само ще вметна че при Radiant RKR18 параметри Р08 е постциркулация режим отопление а Р09 е постциркулация БГВ. Най-малкото възможно време е 0 или 5 секунди не помня като фабрична настройка съответно са 180” и 90” но на отоплението я промених но не съм си записал така че трябва да го измеря.magnolia отбеляза че разстоянията до радиаторите са различни и това е така но мисля бях писал че изравних хидродинамичните съпротивления на кръговете ( разбира се не е съвършено) и това помага така че от колекторите всички кръгове почти едновременно да вкарат горещата вода в радиаторите и помпата да спре.
    Не само максималната мощност но и времето за достигането и играят важна роля.Разсъждавам за он/оф програматор, та при всички случаи по-голяма макс.мощност при едно и също време за достигане означава повече енергия в системата.Предполагам че при това положение зададената стайна температура постоянно ще бъде надвишавана и това ще означава по-дълги паузи и оттам по-чувствително изстиване на водата което води до загуба на конвекцията на топъл въздух и загуба на комфорт.Дали ще означава по-икономична работа нямам никаква представа.Това което аз наблюдавам при ограничена макс.мощност е че с 2 минути работа и 13минути почивка силно забавя спадането на стайната температура но не го предотвратява и поддържа радиаторите топли и в някаква степен запазва конвекцията на топлия въздух като при първите едно две включвания не достига зададените 54 градуса на водата, когато стайната температура спадне с десета две под зададената котела работи от 5 до 10 минути и почива съответно 10 или 5 но стабилно поддържа зададените от мен 54 градуса и осигурява стабилна конвекция на топлия въздух.В крайна сметка пак надвишава зададената стайна температура с десета две че три и дори 4 и всичко се повтаря.За това си мисля че ограничаването на макс.мощност е нужно но нямам идея дали до стойност равна на отдаващата мощност на инсталацията при дТ60 или дТ50 ( 1КW отгоре или отдолу не вярвам да има съществено значение , едно е макс.мощност 12 киловата друго е 20 или 24 а дали ще са 12 или 13 е вярвам да е от съществено значение ) .Разбира се конфгурациите са неизброимо много, мощности, зададени температури, инсталирани мощности, настройки на котела .Ясно е че говоря за балансирана система дори за такава която осигурява кондензен режим на работа на котела.
    Magnolia , нямам опит с модулиращ програматор и не мога да ти кажа защо помпата работи непрекъснато, съжалявам че мнението ми ще противоречи на много хора във форума но аз мисля че подово отопление задължително трябва да се управлява с модулация по стайната температура и наистина помпата не бива да спира а температурата на пода не бива да е с повече от 2-3 градуса по-висока от стайната, а отопление с радиатори с он/оф и може би евентуално с външна сонда, но това си е мое мнение пък ако ще да е и грешно.( както се казва тъп но упорит) .
    Добавям: задал съм постциркулация за режим отопление100" като циркулационната помпа е на първа от възможни три степени ( и пак разликата между входяща и изходяща вода при достатъчно дълга работа е 10 градуса а не 20, а на трета степен направо тръбите свиреха и разликата беше под 4-5 градуса.)Представям си неограничена максимална мощност при трета степен като какво би изглеждало!!!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #705

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Лазаре,май станахме всички големи разбирачи,че не можеш да се вредиш от нас последните 2 дни ...!!! Това трябва да е признак на добре свършена работа от теб и другите спецове...
    Здравейте,
    това, че не пиша не означава, че не чета с интерес - напротив - чета и Ви се кефя. Тази сутрин рабрах как снощи сте се справили успехно и бързо с проблема на Jeuelle, за което Ви поздравявам. Отложили сте всички дискусии и сте се захванали със спешния проблем за да го решите по най-бързия начин . Кефи ме, че вече във форума има дискусии на високо ниво с широко участие, а не само въпроси от закъсали ползватели и отговори от спецове. Кефи ме и порасналия списък от участниците, разглеждащи този форум

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе