Страница 46 от 54 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #676

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Презумпцията е следната: Когато си избираме (купуваме) котел той в най-общия случай не е с желаната от нас мощност, а по-голяма, за някой жилища даже в пъти и следва да се приведе спрямо мощността на системата ни. И аз питам на колко да се ограничи по принцип мощността – колкото е мощноста на системата при ∆Т=60 (което никога не се достига), или по-малко, колкото е например при ∆Т=45 или колкото сме си сметнали. Въпреки че котела си модулира, (ако има съответните допълнителни устройства) не е от беззначение дали е ограничен на 8, 10,12, 15, ... 20KW или колкото е неоходимо. Именно при какво ∆Т на системата се ограничава мощноста на котела.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #677

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от jorogm
    Презумпцията е следната: Когато си избираме (купуваме) котел той в най-общия случай не е с желаната от нас мощност, а по-голяма, за някой жилища даже в пъти и следва да се приведе спрямо мощността на системата ни.
    Разбирам какво питаш, но изглежда ти не си разбрал какво имам предвид .
    Котела ти не работи непрекъснато на максимална мощност, нали модулира - дали по температура на водата, дали по тази на въздуха. Максималната мощност е такава, че да гарантира въпросните киловати, които ще обезпечат отоплението. И какво, ако е по-висока, какво ще се случи? Ще достигне по-бързо до зададената темература. Ще изразходва ли обаче по-голямо количество газ, отколкото ако я достигне по-бавно, но с по-малка мощност? Ето, че опита на Тokata показва точно обратното - при намаляване на максималната мощност, се харчи повече газ. Може би има значение дали котела е кондензен, каква е работната темература и дали е подбран добре спрямо мощностите на системата. Но все пак, искам да знам защо е нужно, и в кои случаи, да ограничим максималната мощност на котлето?


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #678

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    За помпата и аз се чудя, виждам че спира при смяна на режимите, т.е. когато ще почива по-дълго, но иначе не спира, макар понякога горелката да не включва ок. час. Това нормално ли е и от какво всъщност зависи? Не е нормално ! Така се получава дискомфорт,защото радиаторите по-бързо изстиват ! Преди години при мен помпата изключваше 2-3 мин.след като горелката спираше и установих,че радиаторите изстиваха бързо.Тогава съзирах eng.Neychev и той ми намали времето на помпата до 20 сек.след като горелката угасне !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #679

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Има един принцип на отоплението, доказан научно, а именно: отоплението е най-ефективно и най-икономично, когато се използва максималната мощност на източника на топлина и отоплителните тела са разположени в най-студените части на помещението (обикновено под прозорците).
    Не забравяйте, че ако намалите максималната мощност на котела ще имате проблеми с БГВ.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #680

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    eng.Simeonov
    Не забравяйте, че ако намалите максималната мощност на котела ще имате проблеми с БГВ.
    Това не е така,двете неща не са взаимно свързани !!! Намалянето на мощноста е възможно само при отоплението и не влияе на БГВ !

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #681

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    След като прочетох последните постове за или против ограничаването на максималната мощност на котлето, реших да ви споделя и моя опит(без да претендирам за каквото и да е). Имам конвенционален, двуконтурен Бош 7000(6,3-21кВ), със стаен регулатор ФР100. Радиаторната мощност е около 6,3кВ(но при 90/70/20). След няколко дни наблюдения и засичания се оказа, че при мен най-добрия разход се получава при ограничаване на мощността на котлето на минимума(или 6,3кВ = 0,8м3/час разход) и температура на водата на максимум(около 88гр.). Досега съм достигал до макс 75гр. на водата и то единствено при начално затопляне от 17гр до 20гр, което продължава около 1час(и след това котлето изключва заради достигната стайна температура ). При последващите включвания котлето намалява работната температура на около 60гр и примерно след около 2часа вече работи на температури от 42 до 55 градуса(за да подържа зададените 20гр.) и средния разход пада на около 0,3м3/час. Единственият въпрос, които си задавам е дали има някаква модулация след като котела работи на минимална мощност.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #682

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    eng.Simeonov
    Не забравяйте, че ако намалите максималната мощност на котела ще имате проблеми с БГВ.
    Това не е така,двете неща не са взаимно свързани !!! Намалянето на мощноста е възможно само при отоплението и не влияе на БГВ !
    На някои котли мисля, че влияе. Дори във форума имаше някъде оплакване от това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #683

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Времето на работа на циркулационната помпа след изключване на горелката определих да е точно толкова колкото да вкара горещата вода в радиаторите и да спре без да вкарва тази която е излязла от радиаторите и е минала през изгасналия котел и е вече в изходящите тръби.Забравил съм настройката но при мен системата е на колектори и предполагам че за всяка система трябва да се подходи индивидуално.Може и да съм в грешка но аз това направих и така е при мен.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #684

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Magnolia видях корекцията, която си посочила, но не си схванала смисъла на мисълта. Много добре знам, че в радиаторите циркулира вода, говорех за въздуха, който цирклулира около радиатора и вътре между ребрата му и че според мен, колкото повече работи радиаторното тяло толкова повече въздушни молекули ще бъдат загряти и ще са по-равномерно загряти.
    Относно кондензационния режим на котела ми казаха, че конденз се получава до 50-52 градуса, за предпочитане е под тези температури, вярно ли е това.
    Относно температурната разлика препоръчаха ми да има разлика максималко 1 градус между двата режима, за да може котела да не се тормози да заличава по-голяма температурна разлика, а относно поддържаната температура, то е ясно, че ако при котела температурата е 21 градуса, където е програматора, то в другите стаи е с по 1 градус по-ниска, а все пак имаме бебче.
    За сега имам 32 кубиха за 7 дни, ако някой се интересува.
    Иначе ще отбележа тези настройки и ще сваля пробно температурата на отопление да е до 50 градуса и до 48 за водата за къпане.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #685

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте. Имам котел - Immergas EOL 24kw . Преди малко на екрана ми се появи проблем , тоест грешка с код 10. В инструкциите видях, че това представлява проблем с налягането на водата. Нямам никаква представа какво трябва да направя. Живея сама и в момента няма кой да оправи проблема. Ако имате някакви идеи, моля споделете ги.
    Не знам да изключа ли целия котел , какво да наравя? Мога ли да ползвам топла вода или парно?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #686

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от donicety
    Времето на работа на циркулационната помпа след изключване на горелката определих да е точно толкова колкото да вкара горещата вода в радиаторите и да спре без да вкарва тази която е излязла от радиаторите и е минала през изгасналия котел и е вече в изходящите тръби.Забравил съм настройката но при мен системата е на колектори и предполагам че за всяка система трябва да се подходи индивидуално.Може и да съм в грешка но аз това направих и така е при мен.
    Може да звучи глупаво, но искам да знам защо.
    Приех като даденост, че трябва да се ограничи максималната мощност, но сега вече имам нужда от логическо обяснение.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323375900[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    За помпата и аз се чудя, виждам че спира при смяна на режимите, т.е. когато ще почива по-дълго, но иначе не спира, макар понякога горелката да не включва ок. час. Това нормално ли е и от какво всъщност зависи? Не е нормално ! Така се получава дискомфорт,защото радиаторите по-бързо изстиват ! Преди години при мен помпата изключваше 2-3 мин.след като горелката спираше и установих,че радиаторите изстиваха бързо.Тогава съзирах eng.Neychev и той ми намали времето на помпата до 20 сек.след като горелката угасне !
    Какво означава да се намали времето на помпата - може би е свърано с намалване на максималната мощност или..?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323376275[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Jeuelle
    Здравейте. Имам котел - Immergas EOL 24kw . Преди малко на екрана ми се появи проблем , тоест грешка с код 10. В инструкциите видях, че това представлява проблем с налягането на водата. Нямам никаква представа какво трябва да направя. Живея сама и в момента няма кой да оправи проблема. Ако имате някакви идеи, моля споделете ги.
    Не знам да изключа ли целия котел , какво да наравя? Мога ли да ползвам топла вода или парно?
    Опитай с бутоните Reset.
    След това може да звъниш на газоразпредеделителното дружество в града.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #687

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Може и да ти е смешно, но на мен никак не ми е ... Разбрах, че има кран за налягането на водата, но и представа си нямам от коя страна на манометъра е. И натиснах рисет бутона , но какво да направя - не ми се беше случвало до сега ... Къде е този кран

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #688

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    предлагам да помогнем първо на Jeuelle, при радиант ако налягането на водата в системата падне под 1 атмосфера котела спира, не знам дали при нейния е така , някъде би трябвало да има манометър и да се види колко е налягането на водата в системата.Друго не мога да кажа

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #689

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Не е нормално ! Така се получава дискомфорт,защото радиаторите по-бързо изстиват ! Преди години при мен помпата изключваше 2-3 мин.след като горелката спираше и установих,че радиаторите изстиваха бързо.Тогава съзирах eng.Neychev и той ми намали времето на помпата до 20 сек.след като горелката угасне !
    При мен е заводска настройка и очевидно е софтуерно зададена. Това го забелязвам откакто имам модулирашия термостат (преди го нямамше). Не знам дали е лошо или добро, питам дали е нормално.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323376860[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Jeuelle
    Може и да ти е смешно, но на мен никак не ми е ... Разбрах, че има кран за налягането на водата, но и представа си нямам от коя страна на манометъра е. И натиснах рисет бутона , но какво да направя - не ми се беше случвало до сега ... Къде е този кран

    Знаеш ли какво е манометър?
    Какво показва той в момента?

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #690

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    0,3 ...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323377331[/time]_________________________________________________

    Всячески се опитвам да открия решение, но всички опътвания , които изчетох , са ....кауза пердута. Стигнах до може би глупавия извод , че нещото което трябва да завъртя е Датчик NTC на БГВ . Сигурно звуча адски глупаво, но вече започвам наистина да замръзвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 54 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе