Страница 50 от 54 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #736

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Преди време написах, как е най-лесно да се изгради системата, но май никой не слуша.
    инж.Симеонов, при затваряне на крана на връщащата се от отоплителната инсталация вода, би трябвало в котела да се отвори байпас (ако има такъв). Същото става и когато се затворят термовентилите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #737

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Инж.Нейчев, знам, че най-добре е с топлообменник да се направи системата, но родителите ми не могат да си позволят такава цена. Знам какво става, когато се затвори крана на входящата вода в котела, т.е., че се отваря байпаса. Въпросът ми е дали това може да повреди котела ако дълго време работи така?
    Какъв недостатък, според Вас, има в предложената схема с последователно свързване на котела и камината? Така системата може да ползва обезопасителната автоматика на котела, както и неговия разширителен съд. Отпадат доста неща, а съответно и разходите са по-малки. Единствената по-скъпа част е двупътния зонов вентил. Не твърдя, че съм прав и затова моля за мнение, защото аз сам не откривам недостатък в тази схема.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #738

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Привет на всички в тази така топла съботна сутрин, само да не ни излезе "през носа" за в бъдеще, НО докато можем да се радваме.

    Та директно на въпроса ми. Все още не съм пуснал отоплението в жилището ми понеже климите все още смогват със повече от подобаващи сметки, НО вече няколко дни подред чувам нещо странно:

    Когато съпругата пусне БГВ-то от радиатора ми в детската чувам леко първоначално еднократно "къркорене" - на какво според вас се дължи това???

    Ще се радвам на компетентната намеса на инж. Нейчев като тесен специалист на Вайлант ТурбоТек 6.7-20, понеже пак ми намирисва на проблем, а това вече ще ми дойде в много за 1-но годишното ми ползване на тази скъпа "джаджа".

    Весел уикенд.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #739

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    От кога е това ?
    Пробвай да пуснеш за малко отоплението да се позагреят радиаторите, изключи електрически котела,обезвъздуши радиаторите, допълни с вода ако е необходимо, включи котела и пак спри отоплението. Ако продължава -- звънни ми!

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #740

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    От кога е това ?
    Пробвай да пуснеш за малко отоплението да се позагреят радиаторите, изключи електрически котела,обезвъздуши радиаторите, допълни с вода ако е необходимо, включи котела и пак спри отоплението. Ако продължава -- звънни ми!
    Наблюдавам го като, че ли от както подменях точно въпросният радиатор със по мощен, НО много не съм сигурен.
    След като изпълня ще докладвам.
    Благодаря.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #741

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте! Газовата инсталация е направена за апартамент 58 кв. м. изложение север/изток без изолации и стара дограма с Теси Конвенционален котел GBA16 G01 SN11 с диапазон на мощността 5 – 16 кВ.
    Специализиран 120 литров хоризонтален бойлер Profi line - GCHMS 120 45 30 A03 TSRP
    Изнесено управление - EASYREMOTE
    Трипътен клапан - FUGAS 15AS60 с ел. задвижка
    Термосонда - ST 07
    Не мога да се справя с настройката на изнесеното управление, тъй като всичко беше свързано а екипът изготвил инсталацията не може да настрои управлението. В момента всичко работи на ръчен режим. Не ми е ясно как трябва да настроя

    т. 5 от инструкцията Конфигурация на оперативните параметри.
    инструкция
    http://www.tesy.com/bg/products/akse...e_easyremote_/


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #742

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Взимаш малкото книжле и четеш - всичко е написано много ясно и разбираемо на български. Аз също не помня наизуст и всеки път чета като правя настройките. А пък то си има и заводски настройки. Кое точно не ти е ясно?

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #743

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте! Не ми е ясно P 01 избор на режим on/off или модулация. На кой от двата режима е необходимо да го поставя и на кой режим е по икономично. При избор на on/off всичко се изключва след като достигне зададената температура. При избор модулация помпата не се изключва въобще, работи постоянно.
    Благодаря!

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #744

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Разбира се, че ще избереш модулация

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #745

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Благодаря. И още един последен въпрос каква стойност да задам за температурата на отопление на радиаторите и лирата. Общата стойност на радиаторите и лирата / без бойлера/ е около 12 kw. В момента е зададена 49 градуса.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #746

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    От къде да я зададеш тази температура? Потенциометъра на котела го даваш на макс (80*С), а програматорът сам си избира мощността и температурата на водата

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #747

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Точка 7.4 от инструкцията
    http://www.tesy.com/bg/products/akse...e_easyremote_/

    Цитат - Ако изнесеното управление е настроено да работи в режим модулиращ този параметър определя максималната стойност на температурата за отопление , изчислена от алгоритъма на режима

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #748

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,

    Отопляваме се с Vaillant turbo tek plus 20kw, управляван от стаен програматор Калорматик VRC 400 и датчик за външна температура. Относно настройките на температурата вариантите са: 0=фабрична настройка без модулация на стайната температура; 1=модулация на стайната температура; 2=функция термостат, изключва отоплението когато се достигне зададената температура, т.е. он/оф. При първоначален пуск на котела програматора беше поставен в положение 2, т.е. он/оф и няма проблем с поддържане на зададената температура. В пост от 25.11 бях опоменал, че при настройка 1 (модулация на температурата), температурата в помещението се покачва. Програматора отново беше поставен в положение 2. В неделя реших да пробвам пак в положение 1, т.е. на модулация. Имайки в предвид, че поддържаната температура в този режим на работа се покачва, в 7:00 зададох температура 20°С. В стаята тогава беше 19°С. Постепенно температурата с която програматора управлява котела се покачваше и в 22:00 температурата в помещението стана 25°С. Забелязах, че котела пали и гасне значително повече пъти, отколкото при работа на програматора в режим 2 (он/оф). Ако пренебрегнем факта, че пали и гасне повече пъти, то защо не се поддържа зададената от програматора температура? Това определено води до дискомфорт – температурен и финансов. Отивайки на работа при зададени 20°С, връщайки се те посрещат 25°С. Интересно до колко би се покачила температурата ако го бях оставил да работи така до сутринта. Това което съм описал със сигурност не е повреда в програматора, защото в поста си от 25.11 съм побликувал също ситуация с повишаване на температурата при този режим на работа, но на друг котел. И двата котела и програматорите са еднакви. Бих желал да получа отговор на въпроса ЗАЩО се получава така? Знам, че колегите JKanchev и felipe са със същите котли, но JKanchev е с друг модел програматор, а felipe е без програматор. Колегата МИК66 доста вртеме е експлоатирал котела си в режим он/оф, но и неговите програматори и котел се различават от моя.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #749

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    jorogm,
    пробвай да откачиш външния датчик и остави управлението на котела изцяло на термостата в режим модулация. Във форума имаше случай като твоя. След като колегата отстранил външния датчик всичко било ОК. Може да има някакъв конфликт, неправилно избрана крива...
    Ако не ти е проблем, пробвай!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #750

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ще пробвам, но това ще стане най-вероятно през почивните дни. И при двата режима на работа се поддържа температура на водата от избраната температурна крива при съответната външната температура. Температурната крива на единия котел е 1.5, а на другия е 1.8.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324379254[/time]_________________________________________________


    Ще пробвам, но това ще стане най-вероятно през почивните дни. И при двата режима на работа се поддържа температура на водата от избраната температурна крива при съответната външната температура. Температурната крива на единия котел е 1.5, а на другия е 1.8. Аз мисля че външния датчик ограничава температурата на водата в зависимот от външната такава. Съвсем резонно е когато вън е 10-12-15°С температурата на водата да не се подгрява до 75°С.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 54 ПърваПърва ... 404849505152 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе