Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    15
    #586

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Не знам какви са топлозагубите но загубите от портфейла са над 300 лева на месец. Като температурата в стаята не надвишава 18 градуса и децата ходят с грейки. Това не е нормално и незнам към кого да се обърна. Между впрочем голяма част на някои въпроси намерих тук за което Ви благодаря, че ви има. Надявам се да намеря трайно решение на въпроса

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #587

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Може би трябваше да напишеш повече - какъв е котела, с какви мощности, каква е инсталацията (диаметър на тръбите и как са свързани - магистрално или с колектор), колко ребра с кава височина имаш, освен конвекторите. Определно нещо куца, но кое?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    15
    #588

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Котела е де дитрих MCR34/39 MT- 39 kw управляван от стаен програматор радиоуправляем дигитален. Какви настройки на котела трябва да са направят, че да работи на икономичен режим. Като чета по форумите за какви малки сметки става дума смятам, че тук нещо не е наред. Освен двата конвектора има включени и два радиатора с по 15 ребра и Н-70 см. Котела е настроен на програма ЕКО. Параметрите на котелa при температура на водата 80 градуса са t1-50, t2-45 и nF-1450! Не трябва ли водата да е с по ниска температура. Тръбите са магистрално положени в мазето. Отоплявам 1 етаж от къща на която са подменени прозорците но външна изолация не е направена.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #589

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от pitam
    Котела е де дитрих MCR34/39 MT- 39 kw управляван от стаен програматор радиоуправляем дигитален. Какви настройки на котела трябва да са направят, че да работи на икономичен режим. Параметрите на котелa при температура на водата 80 градуса са t1-50, t2-45 и nF-1450!
    Програматора ДеДитрих ли е? Ако "да" и е от модела "easyradio" значи е модулиращ по стайна температура и трябва да зададеш мах. Т на котела. Ако програматора е модел AD2** значи е он/офф.
    От тези параметри, които си написал виждам, че Т на водата е настроена на 50*, връщащата е 45* и nF са оборотите на вентилатора, 1450 са почти на минимум и предполагам, че котела скоро изключва. Направи t1 на 80*. Би трябвало да стане повече от 18* стайна Т.

    П.П. За 75кв.м и мощност 39кВ трудно ще накараш котела да работи икономично

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    15
    #590

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Програматорът е Computherm Q7RF. Това означава ли че трябва да увелича ребрата на радиаторите. За два дни бях задал температурата на водата да бъде 80 градуса и съм изразходвал 38 м3 газ, което ми се струва много при положение, че в стаята беше 18 градуса. Идва ми главата да си отрежа, незнам какво да правя!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322311323[/time]_________________________________________________

    Програматорът е Computherm Q7RF. Това означава ли че трябва да увелича ребрата на радиаторите. За два дни бях задал температурата на водата да бъде 80 градуса и съм изразходвал 38 м3 газ, което ми се струва много при положение, че в стаята беше 18 градуса. Идва ми главата да си отрежа, незнам какво да правя!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #591

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    При положение, че си задал Т на водата 80* и повече от 18* не става в стаята, значи радиаторите са твърде малко. Ако искаш пробвай да ограничиш макс. мощност на котела (макар, че при мен това води до по-голям разход, нямам обяснение защо!?).

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #592

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цветане, я опиши системата, както те попита Магнолия - да не би да труъгват от котела тръби ф20?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #593

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от pitam
    Програматорът е Computherm Q7RF. Това означава ли че трябва да увелича ребрата на радиаторите. За два дни бях задал температурата на водата да бъде 80 градуса и съм изразходвал 38 м3 газ, което ми се струва много при положение, че в стаята беше 18 градуса. Идва ми главата да си отрежа, незнам какво да правя!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322311320[/time]_________________________________________________

    Програматорът е Computherm Q7RF. Това означава ли че трябва да увелича ребрата на радиаторите. За два дни бях задал температурата на водата да бъде 80 градуса и съм изразходвал 38 м3 газ, което ми се струва много при положение, че в стаята беше 18 градуса. Идва ми главата да си отрежа, незнам какво да правя!
    Аз те съветвам да намалиш мощността на котела на минимум. По този начин той ще работи по-дълго време за да достигне температурата, но пък няма да угасва и ще ти духат конвекторите постоянно топло. Надявам се котела да започва работа от минимална мощност. Така ли е?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #594

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Ако искаш пробвай да ограничиш макс. мощност на котела (макар, че при мен това води до по-голям разход, нямам обяснение защо!?).
    Ей това и на мен ми е интерсно. Бих пробвала, за да засека разходите, но в сервизната книжка тези параметрите не са дадени много ясно. А техника след като промени настройките провери налягането в дюзите дали отговаря на мощността. Затова не смея, притеснявам се да не объркам нещо.

    Впрочем той каза, че по принцип не я намалява макс. мощност, но понеже аз помолих...
    Ако може някой да обясни принципно каква е зависимостта.

    Иначе имам опит със стария ми котел. Като ограничиха максималната мощност (доста по-висока от тази на системата) котлето започна да работи по-дълго, съответно да топлоотдава по-дълго, докато изключи. Но ако мощностите си съответстват, тогава какво? Не е ли все едно дали с по-висока мощност за по-кратко време или с по-малка мощност за по-продължителе период се постигат едни и същи темератури?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #595

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Допълни си още информацията дори и да си я споделял по напред за да е накуп да не се налага на колегите да я търсят парче по парче назад . Колко квадратни метра е тоя етаж и какви стаи с какви квадратури има в него , колко е височината на стаите , долу целия етаж ли е на маза , горния етаж отоплява ли се или е необитаем , изолации отгоре и от долу едвали има . Има ли долепени сгради до къщата или е самостоятелна . Между другото неможеш да очакваш ниски сметки като става въпрос за къща , не е като апартаментите да се топлят от всякаде около теб . И котела ми се струва доста мощен за инсталацията ти но като дадеш повече подробности специалистите ще се изкажат .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    15
    #596

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте! Имам самостоятелна къща на два етажа с разгъната площ 150 кв.м. състояща се от 2 етажа. Отоплявам само първият етаж състоящ се от 2 стай по 12 кв.м. и една по голяма от 20 кв.м. и малка баня с височина 2,50м и стълбище, като отдолу е гараж и мазе. В стайте имам по 1 радиатор с по 15 ребра и Н-70 см а в дневната два конвектора MVB модел KFC060 и котел де дитрих MCR34/39 MT- 39 kw управляван от стаен програматор радиоуправляем дигитален Computherm Q7RF. Котелът е настроен на програма ЕКО и при настройка на 60 градуса на водата температурата в дневната не може да се вдигне повеча от 18-19 градуса, пробвал съм да вдигам температурата до 80 градуса но разхода на гас много скача. Когато програматорът изключи котела конвекторите продължават да работят и след като водата изстине те духат студено. Може ли конвекторите да се включат към програматора на котела за де изключват едновременно. За сравнение миналият месец при положение че съм включил котела за около 10 дни платих сметка от 130 лева. А през зимата под 300 лева не падам, е студено. Вторият етаж не се отоплява. Параметрите на котелa при температура на водата 80 градуса са t1-50, t2-45 и nF-1450 и съм изразходвал 38 м3 газ за два дни. Тръбите са 2 цола и са магистрално положени в мазето. Къщата е самостоятелна, сменена е дограмата но не е направена външна изолация.
    Какви настройки на котела трябва да са направят, че да работи на икономичен режим.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #597

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Я опитай да притвориш малко крановете на радиаторите (за предпочитане - секретните на изхода, ако има такива), тъй като конвекторите имат по-голямо съпротивление. Няма как 2 конвектора по 6кВт да не стоплят 20м2 помещение

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    15
    #598

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Няма такава опция! Но днес съм пред програматора и записвам:при включени двата конвектора котела работи 10 минути и 10 минути почива! Сега ще пусна + 1 радиатор за да засека. Мисля също ,че и помпата на котела не е на пълна мощност!

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #599

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Magnolia
    Ей това и на мен ми е интерсно.
    Здравейте отново на всички стари и нови колеги.
    Дилемата Газово отопление започва отново и съм сигурен, че докато има любопитни хора като нас никога не ще има "The End".
    През миналият отоплителен сезон имам изписан един тефтер от всякакъв вид засичания, промяна на настройки както на котел така и на отпл. инсталация. Извода до този момент относно "интересното" е, че и при моята инсталация колкото повече увеличавам работното време на котела при мин. мощност на котела толкова повече разхода ми е по-висок. А със наличният ми Калорматик 360f, когато го настроя в режим на модулация /което е идентично със намалянето на мощността/ разхода също се повишава.
    Имах възможност да обсъдя свойте въпроси и проблеми със специалист от завод на Вайлант и накратко казано това, което той ми каза бе, че основната икономия идва от по-малкото работа на котела за сметка на повечето почивка, от колкото на постоянен режим на модулация с непрекъсната работа на котела заради издухването на газ през комина на всяко палене. Особенно последното бе силно критикувано за да не цитирам в прав текст думите на специалиста.
    Но както повечето по-умни и разумни хора тук казваме, че всяка една отоплителна система е сама по себе си коренно различна от тази на всички други дори с идентични показатели, НО това не трябва да ни спира да бъдем авантюристи в свойте явно тежки начинания наречени "Га/д/зов котел-мнения и препоръки/.

    Хубав ден.

    ПП. Скоро и аз се присъединявам напълно със свойте експерименти понеже все още и топло и климите смогват.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    15
    #600

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цял ден засичане, писане увеличаване или намаляване, котела работи 50/50 т.е. 15 минути работи 15 минути почива при температура 60 градуса. Това нормално ли е, или да увелича температурата на водата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 54 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе